Technopat.net yetkilileri hangi programlama dilini biliyorlar?

Okullarda şuan C# öğretilir, gayette güncel ve iyi işler çıkarabileceğiniz bir dildir ve ben de bu dili bilmekteyim.
Ancak arkadaşın da dediği gibi atası C'dir :) Onu anlarsanız diğer tüm C dillerindeki mantığı kavramışsınız demektir.
Mantık aynı ancak kodlar ve işaretçiler farklıdır.

HTML ile sayfayı yazarsın ancak görsellik açısından grafik tasarımdan çok iyi anlaman gerekir, mesela Adobe Photoshop ve Flash gibi programları iyi derecede kullanabilmen gerekir.
Java dilini bilirsen hayal dünyanı sayfana taşıyabilirsin.
Sayfanda altı üstü 2 tane sayıyı toplayıp sonucunu ekrana yansıtabilmek için programlama dili bilmen gerekir.
.NET dilinin ne olduğundan, ne işe yaradığından haberdar olman gerekir.
Sayfana üye ekleyebilmek için "veritabanı" kelimesinin bitişik yazıldığını bilmen gerekir :)
Veritabanı ile bağlantı kurmayı bilmen gerekir, programlama bilgini devreye sokman gerekir.

Tüm bunlar sağlam sinir ister, öf pöff ile olmaz bunlar. 3 senedir bunlar ile vakit geçiriyoruz.
Mesela ben şuan 12. sınıftayım. İşin içine birde stajyerlik boyutu girdi. MS platformu gibi zor bir dal zaten.
Üniversite sınavların da varsa yandın yani.

Okullarda şuan C# öğretilir, gayette güncel ve iyi işler çıkarabileceğiniz bir dildir ve ben de bu dili bilmekteyim.
Ancak arkadaşın da dediği gibi atası C'dir :) Onu anlarsanız diğer tüm C dillerindeki mantığı kavramışsınız demektir.
Mantık aynı ancak kodlar ve işaretçiler farklıdır.

HTML ile sayfayı yazarsın ancak görsellik açısından grafik tasarımdan çok iyi anlaman gerekir, mesela Adobe Photoshop ve Flash gibi programları iyi derecede kullanabilmen gerekir.
Java dilini bilirsen hayal dünyanı sayfana taşıyabilirsin.
Sayfanda altı üstü 2 tane sayıyı toplayıp sonucunu ekrana yansıtabilmek için programlama dili bilmen gerekir.
.NET dilinin ne olduğundan, ne işe yaradığından haberdar olman gerekir.
Sayfana üye ekleyebilmek için "veritabanı" kelimesinin bitişik yazıldığını bilmen gerekir :)
Veritabanı ile bağlantı kurmayı bilmen gerekir, programlama bilgini devreye sokman gerekir.

Tüm bunlar sağlam sinir ister, öf pöff ile olmaz bunlar. 3 senedir bunlar ile vakit geçiriyoruz.
Mesela ben şuan 12. sınıftayım. İşin içine birde stajyerlik boyutu girdi. MS platformu gibi zor bir dal zaten.
Üniversite sınavların da varsa yandın yani.
Hocam çok güzel anlattınız teşekkür ederim. :)

Bak ben 15 yaşındayım orta 2.sınıf dan beri PHP ve HTML çalışıyorum. Haliyle bu dillere Java eklemek çok işime yarayacak ufaktan C dillerinde de biraz bilgi birikimim olduğu için geleceğim rahat. Yukarıda Gökhan abinin söylediklerini de okuduysan neler yapman gerektiğini anlamışsındır. Haydi kolay gelsin ;) "Konuyu okumamışım çok pardon yorum gereksiz sayılmasın kaldırabilir. Teşekkürler."

Hayali varsa, bu işlere girmek istiyorsa ille de yöneticilerin ne öğrendiklerini bildiklerini bilmesi gerekmez. Fikir almak istiyorsa genele sorması veya "de" ekini kullanması lazım.
Dil bilmek programcı olmak için gerekli yoksa bilgisayar genel kullanımında gereği yoktur. Bilgisayar genel kullanım ve programlamada temel, İngilizce bilmesidir.
Öneri istiyorsa hangi programlama dillerinden başlanacağını çoğu kişi biliyor.
Bu tip yöneticilere yöneltilen sorular özel hayatını öğrenmek gibidir. Bu yüzden bu gibi soruları tasvip etmiyorum.
Sadece merak edip sormuş. Neden bu kadar agresif bir yanıt verdiniz ? Ayrıca özel hayatınızla ilgili bir konu olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta siz yöneticilerin görevi insanlara yardımcı olmak. Eğer size ''Kaç kardeşiniz var ? '' diye sorsaydı bu özel hayatınız olabilirdi. Bence bir yönetici olarak forum üyelerine daha kibar davranmalısınız. Cevap vermek istemiyor olabilirsiniz. Sonuçta birebir size sorulmuş bir soru değil.

Son düzenleme:
Sadece merak edip sormuş. Neden bu kadar agresif bir yanıt verdiniz ? Ayrıca özel hayatınızla ilgili bir konu olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta siz yöneticilerin görevi insanlara yardımcı olmak. Eğer size ''Kaç kardeşiniz var ? '' diye sorsaydı bu özel hayatınız olabilirdi. Bence bir yönetici olarak forum üyelerine daha kibar davranmalısınız. Cevap vermek istemiyor olabilirsiniz. Sonuçta birebir siz sorulmuş bir soru değil.
Yorumunuz için teşekkür ederim :). Benim bu soruyu sorarken merak ettiğim şeylerden biride acaba siteyi Recep Abi, Ali abi, ve diğer yöneticilerle mi yazdılar yoksa başka birine mi yazdırdılar, ama beklediğim gibi cevap gelmedi. :D

Görkem, sen gerçek hayat ile teknolojideki hayatı karıştırıyorsun. Normal hayatta bile özel olarak sayacağım bir şey. Bu konuda fazla tartışmayacağım, önceki mesajlarımda cevap açıkça verilmiştir. Gördüğün gibi açıklayan mod veya yönetici yoktur. Ben yazmasınlar diye demiyorum, ancak şahsen yönetime sorulması "özel" bir kısıma sorulmuş olmasıdır benim karşı çıkmam.

İşe almak için mi soruyor bu kişiler bu tip soruları, yoksa kendi bildiğini sandığı şeyleri gösteriş için mi bizlerin ne bildiğini öğrenmek istiyor?!
Eğer böyle bir şey içinse kendine yararı olmaz bu kişilerin, herkesin bildiği kendine yarar başkasına özentiliğiniz olmasın. Sosyalde çoğu kişi yetişkin yaşının altında ve özentilikle meslek edinilmez onu da bilmiş olun. Bu sadece konuyu açan değil bu tip yönetime sorulacak özel sayılabilecek sorular içindir.

Ben bunları engellemek için iyice araştırırım üstünüze alınmayın. Sorulan kişi cevap verirse verir konuya sizin açıklama getirmeniz yersizdir. Agresif olmam yönetime karşı sorulan soruların gittikçe artması ve özel hayata kadar içine giriyorsunuz. Bu yüzden sorduklarınızda dikkatli olun ve özen gösterin.
Saygılarımla.

Yorumunuz için teşekkür ederim :). Benim bu soruyu sorarken merak ettiğim şeylerden biride acaba siteyi Recep Abi, Ali abi, ve diğer yöneticilerle mi yazdılar yoksa başka birine mi yazdırdılar, ama beklediğim gibi cevap gelmedi. :D
Konu başlığı ile bu söylediklerinin aynı olmadığının farkındasın değil mi? Eğer amaç bu ise ben sana amacın ne olduğunu sorduğumda neden farklı cevap veriyorsun?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı