Technopat Rank Sistemi Değiştirilmeli mi?

Technopat rank sistemi değiştirilmeli mi?

• Oy verenlerin toplamı
    78

102035

Kilopat
Makaleler
1
Sosyal’in en sevdiğim özelliklerinden birisi sade olması. Ancak rank sisteminin aşırı sade olduğunu düşünüyorum, bence ufak bir süslemenin büyük resme zararı olmaz. :)

Yazı yerine görsel kullanılabilir diye düşünüyorum, bunun gibi;
58D6B248-126B-43A3-A47D-CD63DC95F774.jpeg

Tabi bu sadece bulabildiğim, kötülerin arasındaki iyi bir örnek. Daha sade olanının kullanılması hoş olur diye düşünüyorum.

Lütfen oylamaya katılın. :)

Son düzenleme:
Sosyal’in en sevdiğim özelliklerinden birisi sade olması. Ancak rank sisteminin aşırı sade olduğunu düşünüyorum, bence ufak bir süslemenin büyük resme zararı olmaz. :)

Eki Görüntüle 465479
Tabi bu sadece bulabildiğim, kötülerin arasındaki iyi bir örnek. Daha sade olanının kullanılması hoş olur diye düşünüyorum.

Sonunda "pat" olmadan zor. 😁

Bence mevcut rank sisteminin hic bir anlami yok.
Rank sisteminin mantigi, fayda sunan insanlari digerlerinden ayirmak. Ornegin mesajlari fazla begenilen, fazlaca cozum sunmus insanlarin buna gore rutbe kazanmasi. Mesaj sayisi = katki yapmis olmak cok sacma. Eskiden "like" orani gosteriliyordu, simdi bunu da "reaction score" a donusturduler, iyice anlamsizlasti.

Toptan kaldirsalar hic bir sey eksilmez forumdan.

Şimdi kullanilanin bence hiçbir anlamı yok. "Xpat" ile "Ypat" arasında fark nedir ki? Hiçbir süsleme hiçbir şey yok. Su saniye kaldirsalar bile kimse farkına varmaz. O kadar önemsiz işte rank sistemi forumda.

Sunu da söyliyeyim. Rank sistemi çok mu önemli? Değil tabii ki. Hatta beğendiler ve mesaj sayısı da kaldırılabilir. Ama burası bir forum sözlük değil. Sözlükler sade olur. Forumlar ise biraz suslenir.

Son düzenleme:
Daha iyi bir isimlendirme öneriniz varsa görüşlerinize açığız. Askeri demeyin kalbinizi kırarım...

Bence isimlendirme guzel aslinda, problem o isimleri nasil kazandiginda. Mesaj sayisi cok primitif bir kriter. Ayni mesaj sayisinda iki uye arasinda daglar kadar fark olabilir katki anlaminda, rutbe anlaminda da olmali.

Eki Görüntüle 465479

Veteranpat, memberpat,senıorpat, moderatorpat olursa olur, olmazsa olmaz. 😂 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı