"Technopat Sistem Toplama" programı

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar ben diyorum ki, boş durmayayım. Bir şeyler yapayım yavaş yavaş.

Sürekli olarak 1500 TL sistem önermekten bıktık :D Çok düşük bütçeden başlasın, 2000 küsür bütçelere kadar gitsin istiyorum program.
"Monitör dahil mi ? Klavye-mause dahil mi ? " gibi sorular sorsun ve bütçemizi seçelim, buna göre karşımıza iyi bir sistem çıksın diyorum.

Mesela AMD'nin 8000 serisi veya NVDIA'nın 800 serisi kartları çıkar ise programı güncelleyeyim falan.

Gerçek anlamda detaylı, kullanıcının her istediğini dikkate alarak, doların durumunu göze alarak sistemin fiyatını belirten bir program olsun istiyorum.
Elbette zaman alır ama iyi bir program ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Ne dersiniz ? Yapmaya başlayayım mı ? Okuldaki hocamın da gözüne girmiş olurum az çok.

Bence dolar ve euro kurunu güncel olarak göstersin. Donanımı da biz seçelim. Yani kutucuklar olsun biz oradan kasa+ekran kartı+ram+işlemci+anakart gibi seçeneklere tik atalım. Bütçeyi de en başta yazalım. Ne dersin? Yeni parça çıktıkça dediğin gibi güncellersin.

Bence dolar ve euro kurunu güncel olarak göstersin. Donanımı da biz seçelim. Yani kutucuklar olsun biz oradan kasa+ekran kartı+ram+işlemci+anakart gibi seçeneklere tik atalım. Bütçeyi de en başta yazalım. Ne dersin? Yeni parça çıktıkça dediğin gibi güncellersin.

Şöyle düşün :D Toplanacak parçaları kendi isteğimize göre seçelim diyorsun :D
Sadece anakart olabilir, anakart ile ses kartı olabilir, işlemci ile RAM bellek olabilir, hepsi bir arada olabilir, klavye-mause ve anakart olabilir.
Onlarca olasılık meydana geliyor :D Tüm bu seçenekler için ayrı ayrı uğraşmak inanılmaz zaman alır.

Ben diyorum ki : Kasanın çalışması içni gerekli olan donanımlar standart olsun. Anakart-işlemci-RAM belle-Ekran kartı-Kasa-Güç kaynağı-HDD/SSD gibi donanımlar ayrıştırılamasın.

Klavye-fare-montör-ses kartı-ses sistemi gibi seçenekler olsun. Böyle olursa o kadar da fazla olasılık ortaya çıkmıyor. Aşırı zamanımı alacak kadar çıkmıyor en azından :D

Sistem parçaları host üzerindeki TXT dosyasından çeker ve ayrıştırır. Böylece kullanıcı her gün yeni bir sürüm indirmek zorunda kalmaz. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı