Technopat Sosyal Hakkındaki Düşünceleriniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

NoName472

Hectopat
Yer
Türkiye
Düşüncelerinizi alabilir miyiz Sosyal üyeleri:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum kuralları gereksiz katı ve can sıkıcı. Bundan dolayı bu platformu kullanıcılar genellikle çıkar için kullanıyor. Asla gerçek bir sosyal forum olamayacak. Thats all I can share my dear. Mesela başkalarının hatalarını bizim düzeltmemiz isteniyor. Yani eğer yazım yanlışı yapılan bir mesajı hatayı düzeltmeden alıntılarsan uyarı yiyorsun. Yazım yanlışı yapan kişi mesajı atarken gözünden kaçmış olabilir, biz alıntılarken de gözümüzden kaçmış olabilir. Bunlar kullanıcının değil, moderatörün görevleridir. Kullanıcı hatayı raporlamakla yükümlüdür, düzeltmekle değil. Ayriyetten herkes Türkçeyi çok doğru konuşmak zorunda değil. Türkiye'de verilen eğitimi hepimiz biliyoruz. Buna rağmen kurucuların boşa çabası neden anlamıyorum. Bundan dolayı içerisinde çok bilgili arkadaş olsa bile, ne yazık ki (-ki bitişikmi bilmiyorum banlarsın artık canım) Technopat hiçbir zaman global bir forum olamayacak. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burası TDK onaylı bir site heralde :D

Ki en sevdiğim yani Türkçe takıntısı.
%90 ihtimal SEO ile alakası vardır sıkma canını. Sanarsın arkadaşların 1.000.000 üyesi var, kullanıcıya yıkıyorlar moderatörlerin sorumluluklarını. Topu topu 200.000'e yakın üyen var. En fazla 10 tane moderatör çekip çevirir forumu. Şu saçma dil bilgisi yüzünden Technopat'tan nefret eden çok insan var. Ama el mahkum başka adam akıllı platform yok.

@nader11ndeu Saat daha 11 olmadı ne iyi akşamları hocam ne yaptınız? Bu arada dediklerinizin bir kısmına katılıyorum lakin verilen eğitimin kötülüğünden dolayı Türkçe'yi düzgün konuşturamamayı bağdaştırmanız biraz tuhafıma gitti. Eğitim ne kadar kötü bile olsa ana dilini konuşmak o kadar zor değil.

@nader11ndeu Saat daha 11 olmadı ne iyi akşamları hocam ne yaptınız? Bu arada dediklerinizin bir kısmına katılıyorum lakin verilen eğitimin kötülüğünden dolayı Türkçe'yi düzgün konuşturamamayı bağdaştırmanız biraz tuhafıma gitti. Eğitim ne kadar kötü bile olsa ana dilini konuşmak o kadar zor değil.
Hocam uykusuzum kusura bakmayın. Yazılımcı olduğumdan gene gündüz geceye karıştı. Mazur görün :) Dil bigisinden kastım Türkçe'yi düzgün konuşmak değil. Yazım kurallarından bahsediyorum. Çocukken elimize kocaman sözlük verip ezberletiyorlardı. Daha sonra ezbere sınav sistemi falan filan. Kaçımız mükemmel gramer ile bitirdik liseyi ? Üniversitede ben çok diksiyonu mükemmel olan insan görüyorum. Fakat mevzu yazıya gelince hepsi tir tir titriyor ? Bir insan de da ayrı yazmayı bilmiyor diye Türkçe konuşamaz mı ? Mükemmel konuşur. Biraz ingilizceden bahsedeyim. İngilizce de formal / informal diye yazım / konuşma tarzı ikiye ayrılır. Mesela formal İngilizce'de "I (Ben)" kelimesini kullanamazsın. Ben yerine biz dersin. Şimdi biz dilekçe mi yazıyoruz ? Hayır. Peki burası neresi ? Sosyal paylaşım platformu. Ama SEO önemli tabi :)

• Beğen
İfadeler: acv
Forum kuralları gereksiz katı ve can sıkıcı. Bundan dolayı bu platformu kullanıcılar genellikle çıkar için kullanıyor. Asla gerçek bir sosyal forum olamayacak. Thats all I can share my dear. Mesela başkalarının hatalarını bizim düzeltmemiz isteniyor. Yani eğer yazım yanlışı yapılan bir mesajı hatayı düzeltmeden alıntılarsan uyarı yiyorsun. Yazım yanlışı yapan kişi mesajı atarken gözünden kaçmış olabilir, biz alıntılarken de gözümüzden kaçmış olabilir. Bunlar kullanıcının değil, moderatörün görevleridir. Kullanıcı hatayı raporlamakla yükümlüdür, düzeltmekle değil. Ayriyetten herkes türkçeyi çok doğru konuşmak zorunda değil. Türkiye'de verilen eğitimi hepimiz biliyoruz. Buna rağmen kurucuların boşa çabası neden anlamıyorum. Bundan dolayı içerisinde çok bilgili arkadaş olsa bile, ne yazık ki (-ki bitişikmi bilmiyorum banlarsın artık canım) Technopat hiçbir zaman global bir forum olamayacak. İyi akşamlar.
O senin sıkıntın konuştuğun dile hakim değilsin. İki üç tane yazım ve noktalama kuralı bilmek kimsenin zararına değil ayrıca yazım ya da noktalama işareti olan bir yazıyı alıntılama yaptığında hatayı düzeltme şansın var.

O senin sıkıntın konuştuğun dile hakim değilsin. İki üç tane yazım ve noktalama kuralı bilmek kimsenin zararına değil ayrıca yazım ya da noktalama işareti olan bir yazıyı alıntılama yaptığında hatayı düzeltme şansın var.
Konuştuğum dile gayet hakimim. Mesela otur karşıma seninle akşama kadar British / American English Grammar hakkında tartışalım. Ben yazar değilim, uluslararası yazışmalar da yapmıyorum. Türkçe'ye hakim olmak için yazım kurallarını yalayıp yutmak zorunda değilim. Sen yazım kurallarını yalayıp yutarsın, diksiyonun çok kötüdür. Böyle milletin karşında hebele hübele diye gevelersin. Kimse ne dediğini anlamaz. Ayriyetten yukarıda yazdıklarımı okuduysan hatayı düzeltme şansımla ilgili biraz fikir sahibi olabilirsin. Önce savunduğum fikri kavra, sonra yorum yap.

Türkçe kuralları hakkında çok yakınmayın bazen mobilden yazıyorum ve yanlışlarımı düzeltiyorlar geçiyorlar, sürekli aynı hataları yaparsanız uyarılıyorsunuz. Bence sitede konular hızlı açılıyor ve mantıklı trol olmayan cevaplar alabiliyorum. Başarılı.

Gayette savunduğum fikri kavradım. O kadar eğitim al iki üç Türkçe kuralına uyama kulağa komik geliyor ayrıca o kadar Türkçeye yani yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine uyup normal konuşmada hebele hebele konuşan görmedim. Kurallardan bu kadar rahatsız isen mesaj yazmana gerekte yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı