Technopat Sosyal kurallarını seviyor musunuz?

Technopat kurallarını seviyor musunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Devlet büyüklerine hakaret etsem bu kadar ceza yemezdim :D

Technopat içinde yaşamak için "kusursuz" olmak gerekiyor. Aksi halde elinde tüfeği ile çimlere uzanmış kamuflajlı bir moderatör aniden kafanızdan mermi geçirebilir.
Dünyada iki kusursuz insan vardır: Biri ölmüştür, diğeri hiç doğmamıştır.

Temelde fena olmamasına rağmen uygulamada kötü. Saatlik uyarılar ile 10 kez bağlaç hatası yapan adam görüyordum. Kademeli olarak artsa da 10 kez aynı hatayı yapmasına rağmen 1 saatlik uyarı alması pek de mantıklı gelmiyor.

Hayır, sonra denetim çok yoğun diye sızlanıyorsunuz. Verin o zaman 1 günlük uyarı, kafanız rahat olsun. Bak bakalım bir daha yapıyor mu aynı hatayı?

Kimseyi de 1 günlük ceza yüzünden forumdan soğutamazsınız. Nereye gidecek sorununu çözmek için? YouTube çöplüğünde %100 oran verilen çözüm videolarına mı bakacak? Tıpış tıpış buraya gelecek, alternatifiniz yok.

O kadar çok şeyi çözer ki şu günlük uyarılar, gerçekten sınırı yok. Bu konuda neden minimum günlük uyarılar verilmediğini anlayamıyorum.

Bu arada tıpış tıpış buraya gelecek olayına katılmıyorum. Ben bir sorun yaşadığımda %90 ihtimalle yabancı kaynaklardan çözüm buluyorum. Bir günlük uyarılar insanları tamamen forumdan soğutuyor. İstekler dahilinde bu sistem saatlik uyarıya dönüştürüldü.

Ayrıca buradan aldıkları faydalı bilgileri YouTube yükleyen çok kanal var. Bunun dışında insanlara gerçekten yardım ederken küçük hatalar yapabilen insanlar oluyor. Bu insanların çoğu burayı Sosyal medya gibi kullanıyorlar. Bu insanlar uzun süre durmalarına rağmen, cezalar yüzünden soğuyabiliyorlar.

Bu cezayı isteyen kişilerin bile cezalar gelince mızmızlanacaklarına eminim.

Moderatör tarafında yaşanan aksaklıkları cezaların değil, yönetimin çözmesi gerekiyor.

Bazı kurallar çok gerekli, olmazsa olmaz. Bazıları da gereksiz ama hepsine de mecburen dikkat ediyoruz.

Bu arada tıpış tıpış buraya gelecek olayına katılmıyorum. Ben bir sorun yaşadığımda %90 ihtimalle yabancı kaynaklardan çözüm buluyorum. Bir günlük uyarılar insanları tamamen forumdan soğutuyor. İstekler dahilinde bu sistem saatlik uyarıya dönüştürüldü.
Bu biraz da kullanıcının web tarayıcısını nasıl kullandığına bağlı olarak değişiyor. Son zamanlarda forumun ''yardım arayan'' ve sorununa çözüm bulabilmek için üye olan kullanıcı sayısı da gayet iyi ve yüksekti. İstatistiğe döküldüğünde son durum nedir bilmiyorum yine de.

Yani insanların Türkçe kaynak arayışında tekel konumunda bile sayılabilir hatta sayılır bana göre Technopat.
Bunun dışında insanlara gerçekten yardım ederken küçük hatalar yapabilen insanlar oluyor. Bu insanların çoğu burayı Sosyal medya gibi kullanıyorlar. Bu insanlar uzun süre durmalarına rağmen, cezalar yüzünden soğuyabiliyorlar.
Forumun bu kitleye ihtiyacını da sorgulamak gerekiyor. Sosyal medya olarak kullanan üyelere gerçekten ihtiyaç var mı? Bence yok.
Moderatör tarafında yaşanan aksaklıkları cezaların değil, yönetimin çözmesi gerekiyor.
Bunun mümkün olduğunu düşünmüyorum. Moderatörlük dönemimde birkaç moderatör bazlı önerim olmuştu, yapmamaktan ziyade yapılamadığı söylendi. Çok detaya inmiyorum, görünüşe göre iş kurallarda bitiyor ne yazık ki.

Cevaplamak zorunda değilsiniz ama herhangi bir öneriniz var mı? Sadece sizin ağzınızdan da duymak isterim.

1 gün forumdan soğutmaz, sadece sorunu çözmek için gelen kullanıcıyı 1 günlüğüne sorunu çözmek için başka forumu psikolojik olarak yönlendirir.

Keşke dediğin gibi 1 gün olsa. Katılıyorum fikrine.

En az bir gün değil iyi ki. Mesela geçenlerde yazım yanlışından 1 hafta yoktum. Sebep: Cümlenin sonunda soru işareti yoktu moderatörle uzun süre rapor ile konuştuk.

Mesela geçenlerde yazım yanlışından 1 hafta yoktum. Sebep: Cümlenin sonunda soru işareti yoktu moderatörle uzun süre rapor ile konuştuk.
Gayet doğru bir ceza. Bu şekilde cümlenin sonuna gerekli işareti koymayı öğreniyorsunuz.

8 ay önce ilk geldiğimde ben de sizin gibi düşünüyordum. Hep ceza alıyordum, 2-3 aydır hiç yazım yanlışı uyarısı almadım.
Öğrenmeye çalışın.

Gayet doğru bir ceza. Bu şekilde cümlenin sonuna gerekli işareti koymayı öğreniyorsunuz.

8 ay önce ilk geldiğimde ben de sizin gibi düşünüyordum. Hep ceza alıyordum, 2-3 aydır hiç yazım yanlışı uyarısı almadım.
Öğrenmeye çalışın.

Dikkat ediyorum fakat gözümden kaçmış. Zaten cümlenin devamı alt satırdaydı ve alt satıra emoji koydum. Emoji nokta yerine geçiyormuş. Moderatöre bunu söylediğimde böyle dedi.

1619024173620.png

Yeni konular

Geri
Yukarı