Technopat Sosyal moderatörleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Moderasyondaki arkadaşlar, lütfen ama lütfen yazıları paragraflara ayırın. Kaç konu vardır paragraflara ayrılmadığı için okumadan kapattığım kim bilir...
Ben sırf paragraflara ayrılmamış diye yardım etmediğim konular oldu. Açıkçası paragraflara ayırılmadan yazılan yazıları ben doğrudan kapatıyorum konuyu. Ben bunu şahsen saygısızlık olarak algılıyorum konu sahibinin yapmış olduğu bir davranış olarak. Konu sahibi bize saygı göstermiyorken biz konusuna neden yardım edelim mantıken?

Dostum, tam da bu yüzden onlara teşekkür borçlusunuz.
Hayır, hiçbir üye de borçlu değil. Onlar sitenin düzenini sağlamak adına gönüllü olmuş kişiler zaten. Bunu 17 yıllık forum hayatı olan ve farklı bir sitede moderatörlük görevini yürütmekte olan birisi olarak söylüyorum. Bu işi teşekkür bekleyerek yapıyorlarsa hiç yapmasınlar kardeşim.

Zaten zorunlu bir görevleri değildi moderatör olmak,
Üyeler de teşekkür etmek zorunda değil. Siz sanki üyeler teşekkür etmek zorundaymış gibi bir algı yaratıyorsunuz. Bu sitede görev almışlarsa demek ki sitenin adamakıllı bir yerde olmasını isteyerek bu görevi üstlenmişler. Eğer teşekkür bekliyorlarsa istifa edebilirler, zor olmamalı bunu yapmak.

Şunu da belirteyim, forumu da ayakta tutan üyelerdir. Forum üyeleri bir karşılık bekliyor mu? Hayır, bu işler tamamen gönüllülük esasıyla yürür. Biraz düşün, öyle konuş. Düşünerek konuşmak zor olmamalı. Sen de üyelerin foruma gösterdiği çabaları değersiz gösterme, tamam mı :)

Son düzenleme:
Sosyal'deki moderatörlerin davranışları, cezalar ve uyarılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Hadi tartışalım.
İsim olarak bilmiyorum ama bazılarının doğruyu yanlışa çevirme gibi durumları mevcut maalesef. Konu açtığınızda bunu farkedebilirsiniz. Düzgün olan metni düzenlerken anlaşılmaz metinlere çevirebiliyorlar. Ayrıca forum üzerinde düzen sağlamak isterken komik uyarılara maruz kalabiliyorsunuz. Sonuç olarak kimse 4/4'lük değil. Zamanla düzeleceğini umuyorum.

Dostum, tam da bu yüzden onlara teşekkür borçlusunuz. Zaten zorunlu bir görevleri değildi moderatör olmak, fedakârlık yaparak bu işi üstlenen bu kişilere bir teşekkürü çok görmek, asıl etik dışı olan yâni kadir kıymet bilmezlik denilen saygısızca bir tepkidir nokta.

Başvuruyu onlar yapıyor. Yöneticiler kabul ederlerse geliyorlar. Yani başvuruyu yaparken zorunlu oluyorlar.
Yoldan geçen bir kimseye sen:
Seni Technopat Sosyal'de moderatör yapıyorum. Geç görevinin başına dersen başına gelecekleri düşün 😂
Teşekkür konusuna gelecek olursak ben o moderatör işini doğru yaptıysa tabii ki teşekkür ederim. Bu sadece moderatörler için değil üyeler içinde geçerli. Şu ana kadar yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunmuşumdur açıkçası.
Tahminimce siz herhangi bir yönetici ya da moderatör konunuza bir şey yazdığında baygınlık falan geçiyorsunuz. Doğru mudur?

Ben sırf paragraflara ayrılmamış diye yardım etmediğim konular oldu. Açıkçası paragraflara ayırılmadan yazılan yazıları ben doğrudan kapatıyorum konuyu. Ben bunu şahsen saygısızlık olarak algılıyorum konu sahibinin yapmış olduğu bir davranış olarak. Konu sahibi bize saygı göstermiyorken biz konusuna neden yardım edelim mantıken?
Bu tür konular, onaylanmadan önce düzenleniyor normalde ama gözden kaçanlar olabilir. Bu tür gözden kaçmaları rapor sistemiyle bize bildirebilirsiniz. Moderatör o konuyu düzenleyip paragrafları ayıracaktır. Daha önce böyle konulara denk gelip düzenlediklerim oldu. Raporla gönderirseniz o saate bakan moderatör konuyu düzenleyecektir.

Bu tür konular, onaylanmadan önce düzenleniyor normalde ama gözden kaçanlar olabilir. Bu tür gözden kaçmaları rapor sistemiyle bize bildirebilirsiniz. Moderatör o konuyu düzenleyip paragrafları ayıracaktır. Daha önce böyle konulara denk gelip düzenlediklerim oldu. Raporla gönderirseniz o saate bakan moderatör konuyu düzenleyecektir.
Tamamdır, cevabınız için teşekkürler. Bundan sonra gördüğüm paragraflara ayırılmamış konuları rapor ederim.
Tahminimce siz herhangi bir yönetici ya da moderatör konunuza bir şey yazdığında baygınlık falan geçiyorsunuz. Doğru mudur?
Madem ortada teşekkürlük durum olacaksa üyelere de teşekkür edilsin. Arkadaşın dediğine göre biz moderatörlerin emeğini görmezden geliyormuşuz, üyeler ne o zaman?

Bu işi teşekkür bekleyerek yapıyorlarsa hiç yapmasınlar kardeşim.
Dostum zaten onların teşekkür beklediğini veya beklemediğini bilemeyiz ve şahsen böyle birşey bekleyerek bu işi yaptıklarını da zannetmemekle beraber, sizin böyle faydalı bir iş yapanların onlar istese veya istemese bile takdir edilmelerini düşünmenin veya önermenin erdemli bir davranış olduğunu henüz göremediğinizi düşünmekteyim.

Vicdan sahibi üyeler bundan dolayı bir zorunluluk hissedebilirler ve elbette teşekkürlerini onlara kalben yaparlar. Minnet duygusunu bilmeyen üyeler aşırı mekanik tepki göstererek "zaten görevlerini yapmaları gerekmiyor mu, bir de teşekkür mü edelim yâni?" şeklinde düşünebilirler ama bunun hiç de insanî olmadığını göremezler. Sizin daha rahat olmanız için katkı sunanlara teşekkür etmeniz sizin onlara bir lütfunuz değil, insanî sorumluluğunuzun doğal bir sonucudur, net.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi teşekkür etmeyen vicdansız mı oluyor? Bu görevi yapmayı tercih etmişler zaten. Tercih ettilerse de yapmak zorundalar işlerini moderatör olarak görevlerini sürdürdükçe. Kimse kimseye teşekkür etmek zorunda değil, senin milleti teşekkür ettirmek zorunda bırakman hoş bir davranış değil.

Geri
Yukarı