Technopat Sosyal moderatörleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

3 aydır araştırdığın bir üründen memnun kalmadıysan ya taraflı incelemelere bakmışsın ya da farklı bir modelle kıyaslamasına bakmadan sadece o ürün bazlı değerlendirme yapmışsındır. Ben bir ürün için 3 ay araştırma payı bıraksam o ürünü yapan mühendisten daha çok tanırım laptopu.
Ben alsaydım kendime iade ederdim. O arkadaş 3070 olan Acer, Lenovo 3050Ti modellerini de aldı. Onlarda da sorun çıktı. Bunun ekranı bayağı kötü ve menteşeler çok sallıyor.

Foruma ilk kaydolduğum aralar; haksız yere olduğunu düşündüğüm bir cezayı raporlayınca bana nazik olmayan, biraz katı üsluplu bir mesajla geri dönüş yapılmıştı. Ve o sıralar biraz ön yargım vardı (hala o tarz mesajları uygun bulmuyorum.) Ama zaman geçtikçe raporladığım çoğu şeye geri dönüş yapılıp, ilgilenilmesini beğendim ve ön yargılarım azaldı.

Geçen yaşadığım bir olayı özet geçmek istiyorum. 2 farklı popüler teknoloji forumunu kıyas amaçlı açtığım konu onaylanmadan silindi. Kurallarda da bu tarz bir şeyin yasak olduğunu okumadım. Bu da bana şöyle hissettirdi: X ülkesindeki a hükumeti, geri kalan b ve c partisiyle ilgili yorum yapılmasını yasaklıyor gibi.
Forumda çoğunluğa kıyasla yeni olsam da onun dışında bir sorun yaşamadım 🙂

Sadece siyasî değil dinî görüşe göre de ayrımcılık yapıyorlar. 1 tane falan değil, birçoğu böyle maalesef.
Kurallar uygulanırken kimsenin siyasi veya dini görüşüne bakılmıyor. Sizin dini ya da siyasi görüşünüze karşı bir uyarı aldığınız zaman böyle sanıyor olabilirsiniz ama bu karşı tarafın da ceza aldığı gerçeğini değiştirmiyor.

Kurallarda ne yazıyorsa ona göre işlem yapılıyor. Kimse "bu Müslüman, şu Hristiyan" diyerek ceza uygulamıyor. Neden böyle bir ayrım yapılsın ki?

Oldukça basit. Kurallara uymayan üyeler uyarılır veya ceza alır. Kurallara uyman kişinin dini görüşünün moderatör üstünde bir etkisi yok. Başınıza gelmiş cezaları buna bağlamanız hoş olmayan bir itham.

Kurallar uygulanırken kimsenin siyasi veya dini görüşüne bakılmıyor. Sizin dini ya da siyasi görüşünüze karşı bir uyarı aldığınız zaman böyle sanıyor olabilirsiniz ama bu karşı tarafın da ceza aldığı gerçeğini değiştirmiyor.

Kurallarda ne yazıyorsa ona göre işlem yapılıyor. Kimse "bu Müslüman, şu Hristiyan" diyerek ceza uygulamıyor. Neden böyle bir ayrım yapılsın ki?

Oldukça basit. Kurallara uymayan üyeler uyarılır veya ceza alır. Kurallara uyman kişinin dini görüşünün moderatör üstünde bir etkisi yok. Başınıza gelmiş cezaları buna bağlamanız hoş olmayan bir itham.
Sen yapmıyorsun diye diğerlerinin de yapmadığı anlamına gelmiyor.

Ortak hesaplarından yaptıkları için isim veremeyeceğim ama çok işe karışıyorlar. Arkadaş bir konu açtım, başlığı gayet doğru gittiler engelli bir bireyin dahi koymayacağı kadar saçma bir başlıkla değiştirdiler. Bunun yüzünden konu başka yere saptı ve çözüm alamadım. Birkaçı da fazla egolu.

Ortak hesaplarından yaptıkları için isim veremeyeceğim ama çok işe karışıyorlar. Arkadaş bir konu açtım, başlığı gayet doğru gittiler engelli bir bireyin dahi koymayacağı kadar saçma bir başlıkla değiştirdiler. Bunun yüzünden konu başka yere saptı ve çözüm alamadım. Birkaçı da fazla egolu.
Konu başlıkları, konular açılmadan önce uygun şekilde düzenleniyor. Bu düzenleme sonrası memnun kalmadığınız ya da moderatörün yanlış yaptığını düşündüğünüz yeri raporlayarak değiştirilmesini talep edebilirsiniz. İstediğiniz değişim uygun görülürse düzenleme yapılır ki bu şekilde düzenlemeler yapılıyor.

Böyle bir durum olduğunu hissettiğiniz zaman yönetime ulaşabilirsiniz. Eğer böyle bir durum söz konusuysa gerekli işlemler yapılır zaten.
"Gerekli işlemler" yapılmaz, yapılmıyor da zaten. Yönetim de aynı çünkü. Umarım ban yemem düşüncelerimi belirttiğim için.

Geri
Yukarı