Technopat Sosyal olarak neden böyleyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Windows görmek istemiyorum" yerine "Sadece macOS atın" desen veya hiçbir şey demesen sorun olmayacak.

@mwmi ne oldu hocam neye bu kadar şaşırdınız 😂

Öncelikle belirli bir kişi veya kişiler üzerinden yorum yapmıyorum bunu belirteyim.
Yanlış olduğumu düşünen varsa aşağıya yazabilir. Tartışmaya açık bir konu.
Beni savunun demiyorum, yorumlarınızı tarafsız yazarsanız çok sevinirim.

Sadece ve sadece macOS işletim sistemine sahip kişilerden masaüstü düzenini istedim. (Windows görmek istesem, zaten Windows yazardım.)
Cihazı uzun süredir kullanmıyordum, bu ay başı çıkartayım dedim. Hoşuma gitti, özelleştireyim, kullanayım dedim. Biraz internette araştırma yaptıktan sonra Sosyal'deki macOS kullanan arkadaşlara sorayım dedim, sormaz olaydım, gelen yorumlara sadece biraz göz gezdirin.

Amacım Windows, Linux kullanıcılarıyla dalga geçmek değil, amacım cihazımla övünüp böbürlenmek değil, amacım gösteriş yapmak değil, yalnızca masaüstü düzeni istedim.

Sırf başlığa macOS yazdım diye mi zengin muamelesi yedim? Sırf 2014* model MacBook kullanıyorum diye mi linçlendim?
Açılan "20 Bin TL sistem önerisi" ve "35 Bin TL televizyon önerisi" türü konulara neden ön yargıyla yaklaşmayıp, benim macOS konuma "zengin", "para kokusu burnuma geldi." gibi yorumlar yapıyorsunuz?

Gelen bir yorum:

Abi, diyecek bir şey bulamıyorum yemin ederim. Zenginsem size ne, MacBook kullanıyorsam size ne, kullanmıyorsam size ne, neden bu kadar ilgilendiriyor sizi bu konu?
Konuda hava mı atmışım? Konuda dalga mı geçmişim? Keşke böyle yorumlar yapılmasa.
Bence* gerçekten tamamen anlamsız ve bence* forumdaki mesaj sayısını artırmak için yapılan bir şey.

Gelen bir diğer yorum:

Neden böyle bir yorum yapma ihtiyacı duydun ki? Laptop yeni mi, eski mi, Hackintosh mu, nereden biliyorsun ki sen? Ön yargı işte, başka bir şey değil harbiden. Durumum da sizi ne ilgilendirir.

Gülerim sadece bu yoruma valla. :D İyi oyunlar kardeşim, bana ne ya, ne yaparsan yap.

Kendim de dahil diyeceğim şudur arkadaşlar, lütfen kimseye ön yargıyla yaklaşmayalım, iyi bir şey değil.
Tüm hevesim kaçtı yemin ederim.
Uuu moruk ya bizler macOS kullaniyoruz. "Ayrimcilik yapmak istemem amaaaa 😎 😏"

yapan da onlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı