Technopat Sosyal Profil Mesajı Özelliği

Bunu kapatmamızın sebebi profil mesajlarında kimse görmüyor diye hakaret içeren girdiler oluşturulması idi. Açıkçası ben herkesin profil mesajı olmasını istiyorum ama bu konuyu nasıl çözeceğimizi düşünmemiz lazım. Uyarı bazlı da gidebiliriz. Kötüye kullanımın cezasını aşırı ağır yaparsak (10 yıl uzaklaştırma) sanırım olur.

Bunu kapatmamızın sebebi profil mesajlarında kimse görmüyor diye hakaret içeren girdiler oluşturulması idi. Açıkçası ben herkesin profil mesajı olmasını istiyorum ama bu konuyu nasıl çözeceğimizi düşünmemiz lazım. Uyarı bazlı da gidebiliriz. Kötüye kullanımın cezasını aşırı ağır yaparsak (10 yıl uzaklaştırma) sanırım olur.
Yapın yapın :D 30 yıl da olabilir sıkıntı yok.

10 yıl yerine ilk ceza 1 ay sonrasındaki her ceza için +1 ay olabilir. 4. ceza için 4 ay mesela.
Mesela kara listelenmiş kelimeler koyarsınız, o kelimeleri içeren mesajlar silinir.
O zaman "dolu" yasaklıysa mesela "d0lu" yazılabilir. Ona sağlam bir kara liste yapmak gerekir.

Süreli yapılsa nasıl olur? Mesela haftada bir adet paylaşma izni olsun. Hatta moderatör onayından geçsin.
Tabii özellikle de ilk çıktığı anda olmak üzere moderasyona güzel yük bindirir.

Bu profil mesajı olayı nedir? Biri bana düzgünce anlatabilir mi? Sosyal medya kullanmadığım için uzağım bu tarz konulara da.
1615217784387.png

Mesela şu an profilimde mesaj yok değil mi?
Atamıyorum çünkü. Bu özellik gelince ben de atabileceğim, aynı moderatör gibi.

Özellik olunca örneğin böyle olacak, Recep Bey'in profilini örnek aldım;
1615217845151.png

Geri
Yukarı