Technopat Sosyal'de kurallar neden çok sert?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Barış Dinç

Hectopat
Yer
BAYRAKLI
Daha fazla  
Selamlar Sosyal. Neden Sosyal'de kurallar bu kadar sert?
Sadece cümlenin sonuna "?" veya "." koymadığımız için 2 saat boyunca yazamamamız saçma değil mi?
Kurallar olmasın veya kuralsız olsun demiyorum, fakat yazım yanlışı olursa düzeltmek yerine neden 1-2 saat gibi sürelerde kullanıcılar Mute yiyor?
Moderatörler neden yazım yanlışı varsa düzeltmek yerine sürekli 1-2 saat ceza veriyor?

Sadece bu konuyu açtığım için Moderasyon ekibi konuyu mesaj gönderimine kapatacak ve sert bir cevap verecek galiba.

Bu kurallar Technopat Sosyal kuralları değil sadece, Türkçe yazım ve noktalama kuralları. Kendi dilimize sahip çıkıp en iyi şekilde kullanmalıyız. Ne kadar zor şartlar altında kazanıldığını tartışmaya gerek yok herhalde.

Bu sadece burada değil, her yerde böyle olmalı. Sizin elinize bir kitap versek ve kitap yazım yanlışları, noktalama eksiklikleri, düşük cümlelerle dolu olsa okuyamazsınız. Burada da öyle.

Ceza olmadığını düşünün, sadece düzeltiliyor. Eminim ki üyelerin %90'ı geçmiş mesajlarına bakmayacak. Bu durumda hatalarını nasıl anlayacaklar? Hadi bildirim gitti diyelim, yine de caydırıcı olmayacak ve hata yapılmaya devam edilecek.

Konu dışı harici 5745 mesaja sahibim, 3 uyarım var ve sadece bir tanesi yazım yanlışı ile ilgili. Onda da "RAM" yerine "Ram" yazmıştım, uyarı aldıktan sonra doğrusu öğrendim ve bir daha yanlış yapmadım.

Moderatörler neden yazım yanlışı varsa düzeltmek yerine sürekli 1-2 saat ceza veriyor?
Aynı hatayı yapma diye. Otomatik düzeltme içerisindeki nokta seçeneğini seçip nokta bile eklemiyorsan o da ayrı bir seviye tabii.

Aslında burası bir gulag. Moderatörler KGB ajanı. Biz federalleri insanlara yardım etmemiz için zorla tutuyorlar 🙂

Bu arada Technopat sayesinde hocanın sorduğu yazım yanlışı sorularından eklerden falan bayağı doğru yapmıştım. Cezalar iyidir.

Selamlar sosyal. Neden Sosyal'de kurallar bu kadar sert?
Sadece cümlenin sonuna "?" veya "." koymadığımız için 2 saat boyunca yazamamamız saçma değil mi?
Kurallar olmasın veya kuralsız olsun demiyorum, fakat yazım yanlışı olursa düzeltmek yerine neden 1-2 saat gibi sürelerde kullanıcılar mute yiyor?

Sadece bu konuyu açtığım için moderasyon ekibi konuyu mesaj gönderimine kapatacak ve sert bir cevap verecek galiba.

Hocam keşke açmasaydınız bu konuyu. Linç tayfa gelir diyeceğim ama çoktan gelmişler bile. Söylediklerinizde haklısınız ama yapacak bir şey yok daha saçma olaylar yaşayacağınıza da eminim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı