Technopat Sosyal'e Nasıl Üye Olunur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Moderasyon Ekibi

Yetkili Üye
Merhaba,

Technopat Sosyal'e üye olmak istiyorsanız bunun için birden fazla yol var.

Bunlardan ilk olanı direkt olarak kaydolmaktır. Bunun için sitenin sağ üst köşesindeki Kaydol kısmına tıklıyoruz.

KayitOl.png


Daha sonra çıkan ekrandaki bilgileri olması gerektiği şekilde dolduruyoruz.
  • Üye Adı: Kullanıcı adı belirliyoruz. Kullanıcı adınız herkese görünür olacaktır ve sadece 6 ayda bir değiştirilebilir. Uygunsuz bir kullanıcı adı belirlenmemeli. Uygunsuz kullanıcı adları ile açılan üyelikler reddedilecektir ve yeni bir kullanıcı adı belirlemeniz istenecektir.
  • E-posta: Hesaba giriş yapmak, bildirim almak ve şifre sıfırlamak gibi amaçlarla kullanılacak e-posta adresini giriyoruz. Kesinlikle geçici bir e-posta adresi ve uygunsuz olmamalı. Uygunsuz e-posta adresleri ile açılan üyelikler reddedilecektir ve yeni bir e-posta belirlemeniz istenecektir.
  • Parola: Güvenli bir parola giriyoruz. Hesaba girişte kullanılacaktır. Unutursanız e-posta adresiniz ile sıfırlayabilirsiniz. Diğer sitelerde kullandığınız parolaların aynılarını kullanmamaya özen gösteriniz.
  • Doğum Tarihi: Doğum tarihi belirtiyoruz. Kaydolabilmek için en azından 13 yaşında olmanız gerekiyor. Yanlış bir tarih girdiğiniz takdirde sadece yetkililer bu tarihi değiştirebilir.
  • Cinsiyet: Cinsiyet belirtiyoruz. Yanlış girildiği takdirde sadece yetkililer bu bilgiyi değiştirebilir.
  • Spam Kontrolü: Robot olmadığınızı doğrulayan testi tamamlıyoruz.
  • Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Bildirimi: Technopat Sosyal'in kullanım sözleşmesini ve gizlilik bildirimini okuyup onaylıyoruz.
  • Kaydol: Tüm bilgiler doldurulduktan sonra Kaydol'a basarak doğruluyoruz.

KayitOlBilgiler.png


Tüm gereken alanları doldurduktan sonra üyeliğiniz onay aşamasına geçiyor. Bu aşamada yetkililerin üyeliği onaylamasını bekliyoruz.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:
  • Üyeliğiniz onay aşamasındayken kesinlikle çoklu hesap açılmamalı. Çoklu hesap kullanımı yasaktır ve uyarı ile sonuçlanacaktır.
  • Üyelik aşaması öncesi konu açtıysanız veya mesaj gönderdiyseniz üyelik onayı sonucunda otomatik olarak konunuz veya mesajınız yayınlanacaktır. Aynı gönderi iki kere gönderilmemeli.

UyelikOnayi.png


Doğrudan kaydolmak yerine konu açarak da kaydolabilirsiniz. Bunun için sayfanın sağ üst kısmındaki Konu Oluştur'a tıklıyoruz.

KonuOlustur.png


Uygun kategoriyi seçip konu oluşturmaya geçiyoruz. Doğru kategoriyi seçtiğinizden emin olunuz. Yanlış kategori seçildiği takdirde uyarı alabilirsiniz.

Kategoriler.png


Uygun konu açma rehberine göre konu açıyoruz. Kurallara uygun olmayan konulara uyarı verilebileceğinden dolayı kurallara uyduğunuzdan emin olunuz.

KonuOlusturma.png


Alanları doldurulması gerektiği şekilde dolduruyoruz.

KayitOlBilgiler_2.png


Üyelik onayını bekliyoruz.

Konu açmak yerine olan bir konuya da mesaj yazarak kaydolabilirsiniz. Kendi sorununuz için lütfen kendi konunuzu açınız. Aksi takdirde uyarı alabilirsiniz.

Mesajınızı yazıp Cevapla'ya tıklıyoruz.

MesajYaz.png


Gereken bilgileri dolduruyoruz.

KayitOlBilgiler_3.png


Üyelik onayını bekliyoruz. Bu sırada kuralları okuyabiliriz. :)

Hepsi bu kadar!

Mobilden kayıt nasıl yapılır?

Mobilden kayıt yapıp konu açmak için de uygulamamızı kullanabilirsiniz.


Uygulamayı yükledikten sonra sağ üstten kaydol butonuna yazıp bilgileri gönderip kaydolma aşamasını tamamlayabilirsiniz.

ApplicationFrameHost_uRAJascS5M.png


Screenshot_20220430-143759_Technopat_1.png


Kaydolduktan sonra konuyu bu butona tıklayarak oluşturabilirsiniz.

ApplicationFrameHost_2wFXFV30JK.png
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı