Technopat Sosyal'e özellik tavsiyesi ve bazı sorunlar

@enes.wtp Ufak bir fikrimi paylaşmak istedim. Henüz moderatör onayından geçmemiş konuların, mesaj sayısı belli bir sınırın üstündeki üyelerin emeğiyle kontrol edilip açılması sağlanabilir mi? Hem moderasyonun üzerindeki yük azalmış olur hem de üyeler henüz açılmayan konular arasından ilgi çekici olanları daha önceden cevaplama fırsatı elde etmiş olur diye düşünüyorum. Hatalı bir kontrolde sorumluluğu o konuyu açan üyenin üstlenme şartıyla tabii ki.

Son düzenleme:
2. öneride moderatörler yetişemez, ağır bir yük.

3. öneri de saçma. Kimse iş yaparken izlenilmekten hoşlanmaz diye düşünüyorum.

3. Öneri konusunda haklısınız sanırım bazen bende izlenilmekten hoşlanma 2. öneride aynı şekilde.

Konuyu ciddi sanarak girdim ama hüsrana uğradım. Neyse...

Öneriler için:

1) Burası bir oyun sunucusu ya da hacker forumu değil. Kaldı ki hem forum hem de forum dışı gruplaşmaya izin verilmiyor. Discord vb. gibi.

2) Konuyu açarken kurallara uygun açarsanız, incelemiş olursunuz. Konunuz silindiğinde ya da reddedildiğinde geri bildirim gönderilir. Gönderilmediği durumlarda da, konu gereksiz görüldüğü için silinmiş olur yüksek ihtimalle.

3) Bu çok hayal ürünü olmuş işte. Özel hayatın gizliliği var en başta. The Circle filmini izlemeni öneririm. Orada da "Canlı Yayın" diye tabir ettiğin konuya değiniliyor.

4) Bu özellik, kötüye kullanıldığı için kaldırılmıştı yanlış hatırlıyorsam. Attığınız mesajlara dikkat ederseniz, düşünerek yazarsanız utanmazsınız. Bunun dışında çoğu kişi eski mesajlarına bakınca gülünç bulur, bu gayet doğal.

Sorunlar:

Konuyu açtıktan 2 saat sonra yayınlanması pek inandırıcı gelmedi ama yoğunluk olabiliyor. Fakat bu moderatörün yetersizliği demek değildir. Şu an gayet sağlam bir kadro görevde. Moderatör olmak isteyen kişiler başvurabilir.

Dikkat ederek yazacağınız her mesaj, açacağınız her konu; raporlayacağınız her hatalı mesaj moderasyona yardım demektir.

Bildiğimiz üzere Sosyal'de @dogant abimizin liderliğinde olan bir ekip var ve bu ekibe üye olduğumuz göstermek için profil fotoğraflarımızı değiştiriyoruz.

Bu hayali bir durum. İlk olduğu için bir komikliği vardı fakat tadında kapattık o dönemi. Yani gruplaşma yok.
İyice Minecraft'a çevirdiniz, yakında ekonomi sistemi de gelir, meslek sistemi gelirse ben oduncu olacağım ona göre.

Okulların açılmasını dört gözle bekliyorum. 🙂
@enes.wtp Ufak bir fikrimi paylaşmak istedim. Henüz moderatör onayından geçmemiş konuların, mesaj sayısı belli bir sınırın üstündeki üyelerin emeğiyle kontrol edilip açılması sağlanabilir mi? Hem moderasyonun üzerindeki yük azalmış olur hem de üyeler henüz açılmayan konular arasından ilgi çekici olanları daha önceden cevaplama fırsatı elde etmiş olur diye düşünüyorum. Hatalı bir kontrolde sorumluluğu o konuyu açan üyenin üstlenme şartıyla tabii ki.

Çok fazla karışıkla yol açacaktır bu. Super Moderatörler ya da Moderatörler işlem yaptığında bunun kaydı ve geçmişi tutuluyor. Kullanıcılar işe girince ortam çok karışır.

Zaten pandemi sürecinin başlarında ciddi bir yoğunluk dalgası yaşandı. Sonrasında denetim sisteminde köklü değişiklikler oldu, daha hızlı sistemler geliştirildi. Yeni sunucuya geçince daha da hızlanacağı için konu onaylamak kolaylaşacaktır, çünkü site ağırlaşınca moderasyon da çileleşiyor. Yeni sunucu sonrası duruma göre yardımcı moderatör alımları yapılır belki.
Kendine 7/24 canlı köle arıyorsun galiba? Şöyle dönüp yazdığın saçmalıklara bir bakmanı isterim.

Hadi ofisten ya da ofis bilgisayarından çalışılsa neyse (ki öyle olsa bile gizlilik ihlali bana göre) fakat herkes evinden, kendi şahsi bilgisayarından çalışıyor. Neden paylaşsın ki bunu? İlginç istekler cidden...

Son düzenleme:
7/24 canlı yayın.
7 Gün 24 saat canlı yayın ile moderatörleri, moderatörlük görevi esnasında izlemek hoş olurdu, en azından nasıl bir iş olduğunu öğrenirdik.
7/24 webcam üzerinden yayın yapamasalar bile YouTube kanalı üzerinden Sosyal yetkilileri ile beraber video çekebilirler.
Bir gün YouTube'da Technopat videosu izlediğimde "Technopat'tan herkese merhaba ben @Recep Baltaş ben @24099" diye bir video görsek fena olmazdı açıkçası. :D

7/24 webcam üzerinden yayın yapamasalar bile YouTube kanalı üzerinden Sosyal yetkilileri ile beraber video çekebilirler.
Bir gün YouTube'da Technopat videosu izlediğimde "Technopat'tan herkese merhaba ben @Recep Baltaş ben @24099" diye bir video görsek fena olmazdı açıkçası. :D
Evet, @24099 hocama su sebili, klima sordunuz :D Yakında yanınıza alıp beyaz eşya dükkanına gidecekseniz :)
Video sorularınızı merak ediyorum açıkçası. @Kaspersky Kullanıcısı

Son düzenleme:
Klan mı? Arka planı simsiyah, yazıları kırmızı yapıp başlıkları da yanıp sönen hale getirelim bari.

Moderatörler webcam de açsın. Hatta Zoom'dan bağlanalım, hatalarımızı yüzümüze yüzümüze "ŞAK!" diye vursunlar. Bence mükemmel. Aynı şehirde yaşayan üyelerin kafalarına sözlük fırlatmak da iyi bir fikir.

Her kategoriye uygun (Çoğunlukla PC ağırlıklı) SSS köşesi olabilir (Arada güncellense. Ben mi göremedim veya yok mu?)
Gereksiz sorular azalır ve Moderatör'lerin zaman kaybetmesi önlenmiş olur.

Geri
Yukarı