Technopat Sosyal'in Artıları ve Eksileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar Merhabalar. 1 yıldan fazla süredir Technopat Sosyal kullanıyorum. Şimdi size artılarını ve eksilerini söylemek istiyorum.

Artıları :
  • Bazı forumlarda konu açıyorum kimse cevap vermiyor bakmıyor falan. Ama Technopat Sosyal'de böyle bir sorun yaşamadım.
  • Bir konuyu veya mesajı rapor edince yetkililer hemen ilgileniyorlar.
Eksileri:
  • Mobil Web Sitesi daha kullanışlı olmalı. Masaüstü Web Sitesinde bulduğum kullanım kolaylığını Masaüstü Web Sitesinde bulamadım.
  • Banlama sistemi çok kötü. En ufak bir hatada 1 saat ban yiyoruz.
  • Konu açınca ardından tekrar konu açınca 3000 saniye falan bekleyiniz diyor. Çok uzun bir süre.
  • iOS Uygulaması da gelirse çok iyi olur.
  • Discord sunucusu veya Telegram Kanalı açılırsa da çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Discord sunucusu veya Telegram Kanalı açılırsa da çok iyi olur.
Millet oradan yardım ister bu sefer de :D Gereksiz bence. Forum üzerinde olsun her sey.

@Kromish Discord adresim ifşa oldu forumda bir ara. Millet oradan ekleyip sorusunu soruyor, forumda konusunu aç diyorum. Arkadaş eklerken erinmiyor, konusunu açarken eriniyor :D Millet ayağına hizmet bekliyor, nefret ediyorum böylelerinden. Technopat'ın da açıkçası böyle bir şeye sıcak baktığını da sanmıyorum. Bu arada özelden yardım etmediğim için de egolu ilan ettiler :D

Discord sunucusu veya Telegram Kanalı açılırsa da çok iyi olur.
Forumun amacı zaten sohbet, muhabbet ve yardım edilmesi. Discord sunucu mantıksız olur. Bu sefer sunucuda aktiflik azalır ve Discorda'da ek bir moderasyon alımı gerekir. Boşa yük olur.
Banlama sistemi çok kötü. En ufak bir hata da 1 Saat Ban yiyoruz.
Banlama sisteminin sıkı olması aslında disiplinlik açısından daha iyi. Binlerce kişi aktif forumda. Ha belki ilk ban 15 dakika olabilir ama şu anlık zaten yeterince esnek. İnsan öğrenebilen bir varlık, aynı hatayı 20 kere yapmaması gerek. Yapınca da cezasını alıyor zaten.
Mobil Web Sitesi daha kullanışlı olmalı. Masaüstü Web Sitesinde bulduğum kullanım kolaylığını Masaüstü Web Sitesinde bulamadım.
Burada haklısınız. Bir kaç hataya denk geldim. Ara sıra internet olmasına rağmen konulara girmiyor. Bide uygulamaya girerken bazen solda büyük bir beyaz ekran oluşuyor. Onu kapatmam için uygulamayı aç-kapa yapmalıyım. Bunun gibi sorunlar düzeltilirse 10/10 olur.

Ek olarak Discord-Telegram konusu için, kişi ceza aldıktan sonra oralara gider ve aynı şeyleri tekrar eder. Sitede ceza alan bir kullanıcıya Discord üzerinden de ceza yazılması lazım ki bunu ayarlamakta epey zordur. Daha bir sürü sorun var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı