Technopat Sosyal'in sevmediğiniz tarafları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UmutDevrim08

Centipat
Katılım
9 Kasım 2019
Mesajlar
208
Çözümler
1
Bir arkadaş ilanı çok uçuk fiyata satıyordu, mesaj olarak daha uygun fiyata bulabilirsiniz diye yazdığım için 1 ay 2. el kısmından ban yedim. Sitede hesabı sil gibi bir seçenek olsa direkt hesabı silip çıkacaktım. Adaletsiz ceza sistemini sevmiyorum. (Kendi görüşümü belirttim inşallah bundan da ceza almam.)
Neden yazdığım her şeye kızgın attınız ki? Mesajınıza kızgın atarken moderatörlere kızdığımı belirtmiştim. (Eğer sorun buysa.)
 

Kujira V

Decipat
Katılım
25 Aralık 2019
Mesajlar
1.733
Makaleler
4
Çözümler
4
Yer
栄光の鳥のように地獄で燃える
-Herkes kendi düşüncesini empoze etmeyi, karşısındakinin düşüncesini okumaya tercih ediyor.

-İnsanların elinde bulunanlarla dalga geçenler, halihazırda azımsanmayacak seviyede.

-Konudan bağımsız olacak şekilde bireysel muhabbet eden 2-3 üye, aşağı yukarı her zaman kaşla göz arası türeyebiliyor.

-Konudan sapıp işi hassas meselelere dökenler var.

-Narsist kimselerin hegemonyasında insanlar ezilebiliyor.

-Eski üyeler aktif değil.

-Felsefe bölümündeki konulara "her canlı ölümü tadacaktır" yazıp ayet atan ve bu doğrultuda, henüz baş koyduğu değere en ufak şekilde dahi vakıf olamayıp tartışma konusu içerisinde sözünü, hipotezini destekleyecek iyi/kötü herhangi bir veri öne süremeyerek söylemlerinin hiçbir şekilde arkasını getiremeyenler var.

-Bilmediği konular hakkında ahkâm kesenler var.

-Sürü psikolojisiyle davranıp en eften püften bir konuda dahi bir üyeye "tepki göstereceğim" diyerek 100 kişi idam mangasına tutan, bu doğrultuda mesajlarına garip garip espriler iliştirmeyi de ihmal etmeyen üyeler var.

-Üç-beş 'hahaha' ifadesi almak adına herhangi bir konunun sahibi olan üyeyi, konu içerisinde mesaj yazan bir üyeyi veyahut daha da içler acısı olacak şekilde, kendini maskara haline getirmekten çekinmeyen üyeler var.

-"...neden profil fotoğrafı yapılıyor" gibisinden, ana sayfada bulunan birkaç güzel konunun ihtiyacı olan etkileşimin önüne geçen konuları defaatle açan ve aynı şekilde de o tip konulara ısrarla mesaj yazarak ana sayfada en başta tutan enteresan üyeler var.

-Yalaka üyeler var.

-Sağlık bölümüne açılan konularda, bulundukları konudaki konu sahibi üyeye "...burası teknoloji forumu, gidin doktora" diyerek mesaj sayısını artıran zeki üyeler var.

-Öneri konularında, önerdiği ürün hakkında hiçbir fikri ve ürünü değerlendirebilecek gereksinimi karşılayacak oranda teknik bilgisi olmayıp bu doğrultuda forum içerisinde referans olarak gösterilen üyelerin önerilerini kopyala-yapıştır yapıp mesaj sayısını artırmayı marifet sanan üyeler var.

-"Technopat miimleri" konularının cılkını fazlasıyla çıkarmış ve bu doğrultuda da gariplik konusunda üst evrelerde seyredecek vahimlikte mesajları yazan üyeler var.

-Gereksiz sansasyon yaratan üyeler var.

-Torrent konularına "forumda korsana destek vermiyoruz" yazan üyeler var.

-Doğruya "doğru", yanlışa "yanlış" diyebilecek objektifliğe ve olgunluğa sahip olmayan çok kişi var.

-Ne yazık ki forumun bünyesine katılmış her açıdan yararlı üyelerin, bir zamandan sonra kaybediliyor olması.

-En hassas ve kimseyi alakadar etmeyen olaylara dahi magazinleştirme çabasıyla yaklaşıp bu doğrultuda -artık prim kasmak için midir yoksa öylesine midir bilmiyorum- anormal bir efor sarfederek forumda yer edinen enteresan bir kitle var.

-Felsefe konularına abuk subuk düşüncelerle giriş yapıp girdikleri konudaki konu mesajını okumaya tenezzül dahi etmeden mesaj yazan üyeler var. Bu üyelerin yazdıkları mesaj ya alay dolu oluyor ya da fazlasıyla sığ ve bu doğrultuda da maksimum iki kelimeden oluşuyor.

-Konu Dışı mesajlarının sayımının kaldırılmasıyla halihazırda azımsanamayacak oranlara tekabül eden bir kitle, sadece mesaj sayısını artırmak adına önemli konulara dahi hazır cevap yazıp asıl meseleye doğrudan ilgisiz, sığ, yapmacık ve gereksiz bir tavırla dadanarak mesaj sayısı artırmaya başladı. Açıkçası Konu Dışı mesajlarının sayımının kaldırılmasının, en elle tutulabilir diyebileceğimiz kötü yanlarından biri de budur bence. İnsanlar mesaj kasmak adına önemli konulara sürü halinde dadanmaya başladı. Özellikle öneri konularına girerseniz, yazılan mesajların halihazırda azımsanamayacak oranlara tekabül eden bir kısmının tamamen mesaj sayısını artırmak adına yazıldığını görürsünüz.

Önemli bir konuya, sadece mesaj sayısının artırmak için yazılan bir mesajın, cidden ne kadar içtenlikle yazılıyor olduğunu artık siz düşünün.
 

Noble Six

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
6.109
Makaleler
10
Çözümler
6
Hayatında 2 satır araştırma yapmadan, doğru düzgün yabancı diller bilmeden (kaynak araştırmak için şart) her şeyi bildiğini zanneden, ileri düzeyde cehalete sahip olanların sayısı çok fazla. Önce teknik kısımlardan, sonra bilim/havacılık konularından, şimdi de F1 gibi bölümlerden soğuttular.

Ayrıca bir tarafı (mesela ardı) yese açık açık X kısım (din/dil/ülke) gebersin diyecek olan ama yemediği için yalandan hümanizma kasan korkak faşistler de çok fazla.
 

bedoc22

Picopat
Katılım
21 Aralık 2020
Mesajlar
597
Çözümler
1
Yazım hataları kuralı en sevmediğim taraf. Sınıftaki en tembel öğrenciye 3 saat dil bilgisi anlatmak yerine Technopat Sosyal'e girdirirseniz daha çok dil bilgisi öğrenmiş olur. Nokta koymadığımızda banlanıyoruz. Biraz daha hafifletin Allah rızası için şu yazım kurallarını. Nokta koymadık diye ölecek misiniz?
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı