Technopat Sosyal'in sevmediğiniz tarafları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kişilere kalsa yaşam da gereksiz, kurallar da gereksiz.

Küfür etse bile bile kendini haklı görüp cezayi gereksiz olan görecek kişiler mevcut.

Cezanın haklı olduğunu anlayan kişiler zaten konu açmaya gerek bile duymuyor.
Kardeşim öncelikle dün hakaret ettiğimden dolayı özür diliyorum. Bir şeye sinirlenmiştim.

Ayrıca kışkırtmadığın için teşekkür ederim. Bu adamlık herkeste olmaz.

Şimdi şöyle; ben verilen her cezaya gereksiz demiyorum. Küfür edilenlere tabii ki ceza verilsin. Küfür eden adama ceza verince, "neden verdiniz?" demem. Moderatörler haklı sonuçta.

Ama burada asıl sorun: Verilen gereksiz cezalar. Hani dedin ya: haklı olan insan konu açmaz diye. Rapor sisteminden, beyefendiler diyor ki: "meşgul etmeyin". O zaman neden rapor sisteminden bildirin diyorsunuz? Bu bana çok dendi. Ben de çözümü konu açmakta buluyorum.

Bana ve bayağı üyeye forumda çok haksızlık yapılıyor.

Mesela; geçen gün, ailevi konu ile ilgili bir sorundan bahsettiğim konu reddedildi. 25 dakika sonra, yine benim konuma benzer bir konu gördüm. Resmen, sırf bana gıcık oldukları için reddettiler. Sordum, "benim konum onaylanmadı, bu konu neden onaylandı? " diye. Önce aynı tarz konu değil dediler. Ben de "ya arkadaşım ne demek değil? İkimizde aynı sorundan bahsettik. Benimki neden onaylanmadı? Başka bahane bulamadınız mı?" dedim. Sonra cevap yok. Aradan 1 gün geçti, hala yanıt yok.

Resmen burada bana haksızlık yaptılar. Arkadaşım, özür dilemek zor bir şey değil. "Kusura bakmayın, dalgınlığa gelmiş" demek zor bir şey değil.

Her konuda, kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Benim gibi, bayağı kişi haklı olduğu halde haksız çıktı. Neden? Çünkü moderatörler her zaman haklıdır (!).

Kimse kusura bakmasın, moderatörler taraf tutuyor ve haksızlık, adaletsizlik yapıyor. Sırf bana gıcık oluyorlar diye, her muhabbette beni haksız çıkarmaya çalışıyorlar.

Rapor sisteminden "meşgul etmeyin" diyorsunuz, konu açınca da kızıyorsun. O zaman benle doğru düzgün ilgilen, sorunumu dinle, adaletli ol ki ben de konu açmamayım.

Bak canım kardeşim. Benim moderatörler ile sorunum yok. Ama adalet kısımlarında sorunum var. Sürekli gereksiz ceza kesiyorlar.

İstersen seninle, sabaha kadar bu konuyu, saygı çerçevesi içinde tartışabilirim.

Sana, gereksiz ceza için açtığım konularıda atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazım hatalarından ceza almak. Yani -de/-da'yı ayırmadım diye ceza vermek hoş değil. Yazılı olarak bir uyarı verirsin bilgilendirme amacıyla o kadar, abartmaya gerek yok.

Kötü moderasyon ve gereksiz katı kurallar. Birçok arkadaşım bu yüzden forumu bıraktı.
@slrofw Komik bir şey yok burada. Eski üyeler bile genelde moderasyon ve kurallardan dolayı forumdan ayrılıyor.

Kendim yazarken kurallara uyuyorum tek tek kontrol ediyorum. Ama başkasının yazısını sorusuna cevap vermek için yanıtlayınca ''Yazım yanlışı olan mesajı alıntıladığınız için uyarı verildi'' diyorlar. Arkadaşım o mesajı ben yazmadım. Adam soru sormuş ben yardım etmek için cevap yazmışım. Kendi mesajlarımı kontrol etmem yetmiyor bir de başkalarınınkini de mi ben kontrol edeceğim? Yazım yanlışına destek olmak olmuyor ki bu.

Bu mesajdan da ban yemem umarım.

Kendim yazarken kurallara uyuyorum tek tek kontrol ediyorum. Ama başkasının yazısını sorusuna cevap vermek için yanıtlayınca ''Yazım yanlışı olan mesajı alıntıladığınız için uyarı verildi'' diyorlar. Arkadaşım o mesajı ben yazmadım. Adam soru sormuş ben yardım etmek için cevap yazmışım. Kendi mesajlarımı kontrol etmem yetmiyor bir de başkalarınınkini de mi ben kontrol edeceğim? Yazım yanlışına destek olmak olmuyor ki bu.

Bu mesajdan da ban yemem umarım.
Süper kurallar bu dediğini umursamıyor, o yazım yanlışı da senin oluyor.

Arkadaşım o mesajı ben yazmadım. Adam soru sormuş ben yardım etmek için cevap yazmışım. Kendi mesajlarımı kontrol etmem yetmiyor bir de başkalarınınkini de mi ben kontrol edeceğim?
Alıntı yaptığınız takdirde o mesaj sizin mesajınız içine de giriyor, bilmem farkında mısınız.

Sizden yaptığım alıntı benim mesajımın da içerisinde şu an. Alıntıdaki cümleleriniz aynı zamanda 107 numaralı, benim mesajımın da içerisinde.

Adsız.png

Alıntı yaptığınız takdirde o mesaj sizin mesajınız içine de giriyor bilmem farkında mısınız?

Sizden yaptığım alıntı benim mesajımın da içerisinde şu an. Alıntıdaki cümleleriniz aynı zamanda 107 numaralı, benim mesajımın da içerisinde.
O zaman soru soran arkadaşa yardım etmemem mi gerekiyor?

Ayrıca, adam soru soruyor (belki acil bir soru) yazım yanlışından banlıyorsunuz. Azıcık empati kurmuyorsunuz. O anki telaşla yanlış yazabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı