Technopat Sosyal'in sevmediğiniz tarafları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İsteyen de orada takılabilir yani, sonuçta kişisel tercih. @James Z. Hetfield
Zaten ben oraya üye bile değilim.

Ancak bir nokta koyulmadı diye ban atılınca forum iyileşmiyor aksine birçok üye kaybedildi bu sebepten. Çoğu sevdiğim üyeler olduğu için ben de üzülmüştüm. Yani, Technopat kötü bir forum vs. değil. Ancak bir tane nokta koyulmadı diye ban atılmamalı "bence".

En basit sorunlarda bile hiç arama yapmadan konu açılması, sorun çözüldü deyip çözümün raporlamaması, kullanıcı çözümü kendisi buldu ise bunun kullanıcı tarafından paylaşılmaması, Epic Games hangi oyunu verecek konularının açılması, belirli bütçe ile ürün almak isteyenlere bütçenin çok üzerinde ürünler önerilmesi... bu liste uzar gider.

Ancak bir nokta koyulmadı diye ban atılınca forum iyileşmiyor aksine birçok üye kaybedildi bu sebepten. Çoğu sevdiğim üyeler olduğu için ben de üzülmüştüm. Yani, Technopat kötü bir forum vs. değil. Ancak bir tane nokta koyulmadı diye ban atılmamalı "bence".
Benim anlamadığım şey de bu aslında; cümle sonuna nokta koymak nasıl unutuluyor? Veya soru sorulan cümleye soru işareti koymayı nasıl unutuyor insanlar? Her şeyi geçtim, bu iki husus beni çok meraklandırıyor.

Uyarı verilmesinin amacı da aslında bu hatayı kullanıcının bir daha yapmaması. Uyarı süreleri de Sosyal kural tablosuna göre belirleniyor.

Tabii, kullanıcı sürekli aynı hataları yapmaya devam ediyor, o ayrı konu.

En basit sorunlarda bile hiç arama yapmadan konu açılması.
Daha 24 saat bile geçmeden aynı durumla ilgili konuların açıldığına şahit oldum.

ailevi konu ile ilgili bir sorundan bahsettiğim konu reddedildi.
İçeriğini bilmediğimden yorum yapamayacağım ama şunu söyleyebilirim ki benim olduğum zaman da geliyordu. Fazla özele gireceğini bilinen ve kullanıcıların sonradan sildirmek isteyeceği ama silinmediği için sorun çıkartması gibi şeyler de göz önüne alınabilir.

Ayrıca aile ikna konuları genel olarak yasak.

Ayrıca bu kadar münakaşaya gerek yok ya. Belli bir yere kadar herkes haklıdır.

Ya; bi' konu açtım, harddisk'im ile ilgili bir problem vardı. Özellikle belirttim "SSD al demeyin, lütfen" diye.

Alttaki mesajların çoğu "SSD al dostum" oldu :)

Konu başlığını görünce direk damlanıyo' bazen hazır cevaplarla, konunun tamamını okur musunuz lütfen sayın Technopat Sosyal üyeleri?

İçeriğini bilmediğimden yorum yapamayacağım ama şunu söyleyebilirim ki benim olduğum zaman da geliyordu. Fazla özele gireceğini bilinen ve kullanıcıların sonradan sildirmek isteyeceği ama silinmediği için sorun çıkartması gibi şeyler de göz önüne alınabilir.

Ayrıca aile ikna konuları genel olarak yasak.

Ayrıca bu kadar münakaşaya gerek yok ya. Belli bir yere kadar herkes haklıdır.
Benim konum fazla özel bir şey değildi. Haklısınız. İyi günler dilerim.

Konuların durduk yere kilitlenmesi...
Bu tipteki olası senaryoların "durduk yere" olmayan örnekleri de fazlasıyla var. Gerekli olup olmadığı yerine göre değişiyor fakat kuruyla birlikte yaşı da yakacak biçimde belli başlı tartışma konularının kilitleniyor oluşu evet, biraz sinir bozucu oluyor.

Özellikle bazı moderatörlerin, fazlasıyla dikkat çekici bir tavır takınıp göze batan tutumlar eşliğinde düzenli seyreden konuları dahi kilitleyip son mesajı yazarak ahkâm kestiğine şahit olduğumda bayağı komiğime gitmişti. Ucu açık bir gerginliğe sebebiyet veren ya da gidişatı göz önünde bulundurulduğunda, kavga evresine dayanabilecek potansiyelde görülen konuların kilitlenmesine hak veriyorum fakat bu unsurları içeriğinde barındırmayan senaryolara da şahit oluyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı