Technopat Üyelerinin MaxxMEM2 RAM Performans Skoru Sonuçları

RAM (bellek) hızı özellikle AMD kullanıcıları için büyük önem taşımaktadır. Oyunlarda FPS'e etkisi ve içerik üreticilerinin işleri hızlandırmada RAM hızı büyük rol üstlenmektedir. Bellek performansını Bellek Teknolojisi (DDR1, 2, 3, 4..), CL değeri ve Bellek Hızı (MHz) etkilemektedir. RAM seçerken Çift Kanal teknolojisi kullanmak bellek performansınızı 2 kat arttırabilmektedir.

Technopat üyeleri MaxxMEM2 yada AIDA64 programıyla kullandıkları RAM'lerin performansını test edip bizimle paylaşabilir. Overclock yaptıysanız belirtin.

Bu konu yeni RAM almak isteyenler için bir ön fikir olması dileğiyle. İyi forumlar dilerim.

Notebook RAM, 16 GB, Çift kanal RAM
TECH 2.PNG

TECH.PNG

Son düzenleme:
Program pek sağlıklı çalışıyor gibi gelmedi bana. XPG D60G 3200MHz CL16 belleklerim 3800MHz 16-19-19-36 gibi yüksek performanslı çalışacak bir değere overclocklanmış olmasına rağmen 72.5ns gecikme gösteriyor. Ki bu gecikme benim belleklerimin stok halinin gecikme süresi. Overclocklanmış halinde gördüğüm minimum gecikme süresi ve en iyi değerler bunlar;
7D4FD2EA-EC35-4430-ABAA-F92BD644AECC.png

Aida64’ün daha sağlıklı çalıştığını düşünüyorum. Belleklerimden fazlasıyla memnunum, tavsiye ederim. 3800MHz CL16’da 1:1 modda çalışmak her yiğidin harcı değildir, anakartın da etkisi var tabi. Bellek OC konusunda rehber tadında konuma buradan ulaşabilirsiniz;

Ek Açıklama 2020-03-07 223034.png
Ek Açıklama 2020-03-07 224655.png

3000 MHz den 3466 MHz O.C li.
Program pek sağlıklı çalışıyor gibi gelmedi bana. XPG D60G 3200MHz CL16 belleklerim 3800MHz 16-19-19-36 gibi yüksek performanslı çalışacak bir değere overclocklanmış olmasına rağmen 72.5ns gecikme gösteriyor. Ki bu gecikme benim belleklerimin stok halinin gecikme süresi. Overclocklanmış halinde gördüğüm minimum gecikme süresi ve en iyi değerler bunlar;
Eki Görüntüle 510694
AIDA64’ün daha sağlıklı çalıştığını düşünüyorum. Belleklerimden fazlasıyla memnunum, tavsiye ederim. 3800MHz CL16’da 1:1 modda çalışmak her yiğidin harcı değildir, anakartın da etkisi var tabii. Bellek OC konusunda rehber tadında konuma buradan ulaşabilirsiniz;

Benimde AIDA64'de daha fazla MS çıktı oysa ki 16-20-20-38 bellekler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı