Technopat'a artık eskisi kadar mesaj gelmiyor

Foruma sırf laf olsun diye girenler olunca önemli konuları görmez olduk. Eski üyeler REİZLER kitle kalitesi yüzünden forumu bıraktı bu bir gerçek.

Foruma sırf laf olsun diye girenler olunca önemli konuları görmez olduk. Eski üyeler REİZLER kitle kalitesi yüzünden forumu bıraktı bu bir gerçek.

Ben yarım katılırım. Mesela eski üyelerde gerçekten iyiler vardı. Ama bence Şu anda da rezalet durumda deģil yani. Eskiden 100 ise şu an 80 falan yani sadece işe yarayacak konuları isteyen görüyor bakmayan kalitesiz forum deyip geçebiliyor. Bir de forumda 12-13 yaşındaki çocuk sayısı çok arttı fazla çocukça konular açılabiliyor.

Ben yarım katılırım. Mesela eski üyelerde gerçekten iyiler vardı. Ama bence şu anda da rezalet durumda deģil yani. Eskiden 100 ise şu an 80 falan yani sadece işe yarayacak konuları isteyen görüyor bakmayan kalitesiz forum deyip geçebiliyor. Bir de forumda 12-13 yaşındaki çocuk sayısı çok arttı fazla çocukça konular açılabiliyor.

Konu dışı kategorisine açılan konuların sayısı bayağı arttı, ilk katıldığım zamanlar ve öncesinde bu kadar konu dışı konusu hatırlamıyorum. Özellikle kız meseleleri ve deprasyon sorunlarıyla ilgili konular bayağı arttı, rahatsız değilim cevap vermiyorum çoğuna ama bazen forum forumluktan çıkıp kızlar soruyora dönüyor.

Eski diye hitap edilen kitleden insanlar kalmış gibi görünüyor, bu güzel. En azından son kaleler duruyor, ben de yeni yapılan kalelerden biriyim :)

Konu dışı kategorisine açılan konuların sayısı bayağı arttı, ilk katıldığım zamanlar ve öncesinde bu kadar konu dışı konusu hatırlamıyorum. Özellikle kız meseleleri ve deprasyon sorunlarıyla ilgili konular bayağı arttı, rahatsız değilim cevap vermiyorum çoğuna ama bazen forum forumluktan çıkıp kızlar soruyora dönüyor.

Eski diye hitap edilen kitleden insanlar kalmış gibi görünüyor, bu güzel. En azından son kaleler duruyor, ben de yeni yapılan kalelerden biriyim :)

Öyle kalmaya devam edelim lütfen. 😀

Konu dışı konu açılır hatta bende açıyorum ama tuttupa çocukça konular açmıyorum "sevgilimden ayrıldım ne yapabilirim? Kızlar bana bakarak gülüyor, depresyondayım ne yapabilirim?" Gibi konular çok çoğaldı eskiden bunlar yoktu. Ve ben bu tür konuların açılmamasi ve gerekirse uyarı alması taraftarıyım. Burası sonuçta teknoloji üzerine kurulmuş bir forum. Aşk konuların varsa git aşk üzerine kurulmuş yerde aç.

Herkes kendi alanına bakmayı tercih ediyor. Pandemi döneminde farklılık daha fazlaydı ama şu anda herkes daha çok kendi alanına yönelmeye başladı.

Forumda en revaçta olan konular genel olarak "Konu Dışı" kategorisindeki konular ve "Kullanıcı Haberleri" kategorisindeki siyasi konular oluyorlar.

Teknolojik ürünler pahalılaştığı için artık tavsiye, öneri ve sistem toplama konuları görmek zorlaştı. Bunun yanında artık herkesin işe ya da okula gidiyor olması aktifliği düşüren etkenlerden yani pandemi etkisinin kaybolması.

Geri
Yukarı