Technopat'a getirilmesini istediğim 5 özellik

1 -İlgilenmediğim konuların ana sayfama çıkmaması.

2 -"Konu dışı mesaj" butonu eklenip(min: 5,max: 30 sn.) süreyle bu mesajımız silinsin.

3 -Ceza yediğimizde "öne çıkar" butonu kalsın.

4 - Ceza tablosu güncellensin. Tüm cezalar detaylı gösterilsin ve tabloya uymayan modları şikâyet edebilelim.

5 - Imza kısmındaki bağlantı sayısı beşe çıksın.

Not:Bu 5 özellik uygulanırsa forumun kalitesinin ciddi anlamda artacağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tablo gayet ayrıntılı diye düşünüyorum. Modları şikayet etmek için, hangi modun hangi uyarıyı verdiğini bilmek gerekir, bu da Moderatör gizliliği için sıkıntı çıkartabilir. Hatalı bir uyarı aldığınızı düşünüp, konusunu açtığınızda, çoğunlukla uyarıyı vermiş moderatör cevaplıyor zaten.

7. madde, mesaj sayısı koşuluyla gelir belki. 2. madde için ise, raporladığınızda silinip ceza veriliyor zaten. :)

Onun dışında, insanlar burayı daha çok Discord sunucusuna benzetmek istiyor gibi geliyor bana. Bu konudan bağımsız tabii bu düşüncem.

1. Bunu uygulamak biraz zor. Kategori ile olabilir ama içerik ile zor görünüyor.
2. Adam Düzelt butonuna basmaz, yazar. Bunun yerine mesaj atılırken otomatik kontrol sağlanabilir. Yalnız ben pek rastlamıyorum böyle şeylere, olursa da yetkililer hemen müdahele ediyorlar zaten.
6. Katılıyorum. Tablo eksik biraz. Şu an neler olduğunu hatırlamıyorum ama sanki orada olmayan (haklı) cezalar da vardı.
7. İyi olabilir ancak suistimal ihtimali var.

1-İlgilenmediğim konuların ana sayfama çıkmaması.
Bunu yapmak zor. Kategori belki olabilir ama konu olarak yapmak gerçekten zor.

Belki kategori gizleme gibi bir şey gelebilir.
2-Hakaret içeren kelimeler cümle içerisinde kullanıldığında "düzelt" butonuna bastıktan sonra bu kelimeler silinsin.
Düşünülebilir.
3-"Konu dışı mesaj" butonu eklenip (min: 5, maks: 30 sn.) süreyle bu mesajımız silinsin.
Görüntü kirliliği oluşturabileceği için bence gerek yok.
4-Ceza yediğimizde "öne çıkar" butonu kalsın.
Düşünülebilir.
5-"Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama" cezası maks. 1 saat olsun. Eğer hata küçükse modlar düzeltsin ve üyeler ceza almasın.
Zaten bu konuyla ilgili verilen ilk ceza 1 saat oluyor.
Uyarılar1. Uyarı10. Uyarı20. Uyarı30. Uyarı ve Sonrası
Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama1 Saat1 Gün1 Hafta~1 Ay
Ufak tefek hatalara tolerans gösteriliyor.

Ama yazım yanlışı olan mesajı alıntıladığımız zaman uyarıyı aldığımız mesajın içeriğini göremediğimizden karşılaştırma yapamıyoruz, bu düzeltilebilir.
6- Ceza tablosu güncellensin. Tüm cezalar detaylı gösterilsin ve tabloya uymayan modları şikâyet edebilelim.
Genellikle ekstrem durumlarda tablo haricinde cezalar verilebiliyor ama evet, eklenebilir.
7-Imza kısmındaki bağlantı sayısı beşe çıksın.
Olabilir.

1-İlgilenmediğim konuların ana sayfama çıkmaması.

2-Hakaret içeren kelimeler cümle içerisinde kullanıldığında, "düzelt" butonuna bastıktan sonra bu kelimeler silinsin.

3-"Konu dışı mesaj" butonu eklenip(min: 5,max: 30 sn.) süreyle bu mesajımız silinsin.

4-Ceza yediğimizde "öne çıkar" butonu kalsın.

5-"Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama" cezası max. 1 saat olsun. Eğer hata küçükse modlar düzeltsin ve üyeler ceza almasın.

6- Ceza tablosu güncellensin. Tüm cezalar detaylı gösterilsin ve tabloya uymayan modları şikâyet edebilelim.

7-Imza kısmındaki bağlantı sayısı beşe çıksın.

Not:Bu 7 özellik uygulanırsa forumun kalitesinin ciddi anlamda artacağını düşünüyorum.
  1. Epey kodlama gerekitiyor. Güzel tavsiye ama ne zaman gelir, bilemem.
  2. Mantıklı. Mevcut sistemle yapabiliriz bazı kelimeler için. @MF
  3. Hiç mesaj atmayın...
  4. Mantıklı. Düşünülebilir @MF
  5. Zaten 1 saat.
  6. Ceza tablosu güncel. Modlar her daim insiyatif kullanabilir. Yine de hatalı bir ceza aldığınızı düşündüğünüzde bize iletebilirsiniz.
  7. İmza kısmı bu haliyle iyi bence.

1- Kategori gözardı etme istenmişti. Cevap olarak ne denmişti hatırlamıyorum. Ama hem kategori hem de konu için olabilir.

2- Hakaret olmaz bence. Direkt kullanma.

3- Bunu tam anlamadım. Birisi bir konuda sana laf edince ona cevap verip sonrasında silmek mi istiyorsun yani? Her şeye tamam dense bile o sürede o kişinin onu göreceğini nereden bileceksin?

4- Olabilir, mantıklı. Ama adam senden konuyu açarken yazmadığın sistemi isteyince ne anlamı kalacak? Bu tip birçok örnek var. Senin bir şekilde cevap vermen gerekiyor çoğu zaman.

5- Otur düzelt. İşin ne? Mesajın tamamını alıntılamamayı bu şekilde öğreneceksiniz diye umuyorum. Çok dert ediyorsan mesaj sahibini etiketle.

6- Kurallar kısmında inisiyatif kullanılabilir diye bir kural var. Bu yüzden ceza tablosu pek bir şey ifade etmiyor. Gönül ister ki tabloya uyulsun ve tablo genişletilsin. Mesela uygunsuz üslup için tabloda bir şey göremiyorum ben. İstisnalar ise çok nadir şekilde yapılsın. Yetersiz IQ sebebiyle ban gibi.

7- Kullanmadığım için beni ilgilendirmiyor. İnsanların da imzalarınıza çok baktığını sanmıyorum. Bence bu kişi ne sistem kullanıyordur diye merak edilebilir. Özel durumlarda iletişim kurmak için de Steam vb. platform profillerine de kabul. Onun dışında özellikle IObit yazılımları forumda yasaklansın gibi konulara insanların baktığını hiç sanmıyorum.

Ben de ek yapayım. İlk mesajın tamamını alıntılamak yasak olsun. Yeteri uzunluk için. Mesela birazdan biri gelip bu konunun ilk mesajını alıntılayıp altına 2 satır bile olmayan bir şey yazacak. Ben ise onu geçmek için fare tekerleğimi kullanacağım. Aslında yeteri uzunluktan sonra sürprizbozan gibi bir şeye alma olabilir.

Bir de belirli mesaj sayısının altındaki (tavsiyem 100) kullanıcılar konu açınca profillerine girip son açtığı 2-3 konuya bakılsın. Adam aynı konuyu açıp açıp duruyor. Farklı moderatörler onayladığı için fark edemiyorlar.

Zaten bu konuyla ilgili verilen ilk ceza 1 saat oluyor.
Uyarılar1. Uyarı10. Uyarı20. Uyarı30. Uyarı ve Sonrası
Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama1 Saat1 Gün1 Hafta~1 Ay
Ufak tefek hatalara tolerans gösteriliyor.

Zor olabilir ama kaliteyi ciddi anlamda arttırır kategori gizleme. Bence 1-3-4 kesin gelmeli.
5- Otur düzelt. İşin ne?
Ben de ek yapayım. İlk mesajın tamamını alıntılamak yasak olsun.

1-Bu zaten yapılabilir.

2-Yeni üyeler bu hatayı(5.madde) yapabilir ve diğer yerlerde bu yüzden Technopat linç yedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı