Technopat'a uzun bir süre ara veriyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

curiousoftech

Kilopat
Merhabalar, +1 yılı aşkın süredir Technopat üzerinde aktifim. İyisiyle kötüsüyle 1 senedir insanlara yardım etmeyi ve insanlardan yardım almayı denedim. Bu güzel platformda geçirdiğim zamanların büyük çoğunluğu benim için değerliydi. Kendime daha çok vakit ayırmak, farklı uğraşlar bulmak ve bazı özel sebeplerle Technopat'a uzun süreliğine ara veriyorum. Technopat'ta ki iyi niyetli bütün arkadaşlarıma hoşça kalın diyorum.

Yukarıdaki yazıda bahsettiğim özel sebeplerden biri:

Maalesef, Technopat'ın Moderatör kadrosunda bariz sorunları var. Bunu herkes biliyordur. Bu sorunlardan birkaçına kendim üzerinden örnek verip, konuyu kapatacağım. Bundan tam 1 sene kadar önce, bir konu üzerinde geçen tartışma sebebiyle 1 ay değil, 2 ay değil, 3 ay değil, tam olarak 1 yıl uzaklaştırma aldım. Bu cezam öncesinde herhangi bir şekilde 1 ay, 2 ay gibi cezalar almadığımdan ötürü bu ceza aklıma pek yatmadı. Bu cezayı bana hangi inisiyatifle verdiklerini sormak gerekiyor.

Bir diğer husussa şu ki, Alım/Satım bölümünde yöneticilerin belirttiği üzere konuya alıcının fiyat pazarlığı dışında veya alıcının farklı bir sorusu dışında bir şey yazılması yasaktır. Benim konuma gelen şu mesajı göndermek istiyorum size:

"Zaten bu ilan vardı tekrar açmak yasak değil mi?" bu mesaj @sivurant adlı kullanıcıdan geldi.

Arkadaşın konuya hakim olmayıp, kötü niyetle yada iyi niyetle yazıldığını gözetmeksizin "Öne Çıkar" özelliğini bilmediğini varsayarak attığım mesaja bakalım:

"@sivurant "Öne çıkar" diye bir özellik var -muhtemelen daha önce kullanmadığınız-, onunla beraber konuyu en başa taşıyabiliyorsunuz. Tekrar konu açılmadı yani. Sosyalin sağlığını düşündüğünüz için sağolun."

Benim bu mesajımın üzerine, bana "Gereksiz Mesaj" başlığı altında 3 günlük ceza verildi ve bu ceza benim profilime işledi. Yorumu ve takdiri Technopat kullanıcılarına bırakıyor ve bahsettiğim Moderatör sorununu anlamalarını umuyorum.

Yukarıda belirttiğim gibi tek sorunum Moderatörler değil, bir çok sebep saydım. Tekrardan iyi niyetli bütün arkadaşlara hoşça kal diyorum. İyi sosyaller!

Konu ile alakasız mesaj yazanı raporlamak yerine cevap veriyorsunuz. Size düşen o mesajı raporlamak, cevaplamak değil. Ayrıca "Gereksiz Mesaj" adı altında 10 veya 10'dan fazla uyarınız olduğu için artık 3 gün veriliyor.

Sizin sorununuz Moderatör sorunu değil. Technopat'ın kuralları ve yönetimi. Zira Moderatör koyulmuş olan kuralları uygular, kafasına göre iş yapamaz. Uymak zor geliyorsa ara vermeniz daha iyi zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı