Technopat'a Veda ve Yönetime Son Eleştiri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Özellikle son zamanlarda kontrolün ufaktan kaçmaya başladığını düşündüğüm Technopat'ı bırakmaya karar verdim. Bu, son zamanlarda sıklıkla açılan boy, dolar gibi bayıcı konulardan dolayi değil; moderasyondan dolayı soğumamla ilgili.

Bu öyle durduk yere gelen bir fikir değildi fakat bugün ki son aldığım cezayla birlikte artık benim için bittiğini anladım ama elbette sadece bu ceza değil bunu tetikleyen. Başlıca bana göre olan nedenleri şu şekilde söyleyebilirim:

-Konuların gereksiz yere kilitlenmesi. Diyeceksiniz ki gereksiz olup olmadığına sen mi karar veriyorsun? E haklısınız da ama böyle düşünen tek kişi olmadığımı çok iyi biliyorum. Insanlar fikirlerini sunuyorlar kimseye bir hakaret, kötü söz yok fakat tak konu kilitleniyor. Neden? Çoğu zaman nedeni bile söylenmeden kilitleniyor konular. Bir şey söyle konu su su su sebeple mesaj gönderimine kapatılmıştır vs. de insanlari bilgilendir biz de bilelim. Tabii ki hangi birine açıklama yetistirilecek ama gördüğüm 10 konudan en azından 8'i bu şekilde. Bugün ben de bir konu açtım. Konumda kilitlenmesini gerektirecek bir şey olduğunu bilmiyordum, bilsem zaten acmazdim. Ama niye kilitlendiği hakkında en ama en ufak bir fikrim yok.

Konu: Kullanıcı Adı Değiştirme - Technopat Sosyal

-Yönetim ile hiçbir şekilde tartisilamamasi. Birçoğumuz elestiri konularını görüyoruz, fikrimizi söylüyoruz, eleştiriyoruz. Her şey güzel. Sonra tak bir anda konu kilitleniyor. Hatta genelde bu elestiri konularına bir moderatör dalga geçer gibi bir son mesaj atıyor. Neden insanların sizi eleştirmesi bu kadar zorunuza gidiyor? Neden bu konulara siz de katılıp kendinizce sebeplerinizi sunmuyorsunuz? Bize açıklamalar yapsanız, düzgünce tartışabilsek biz bilmiyor muyuz haklı olduğunuz konularda haklısınız deyip konuyu kapatmayı?

-Bugün aldığım uyarı. Öncelikle belirtmeliyim ki her zaman kurallara uyulması gerektiği taraftarıyım. Tamam, hatalı mesajı alıntılama gibi bir kuralı sacma buluyorum ama yine de kural bu ve uymalıyız. Asla aksi yönünde bir şey söylemiyorum. Benim burada yakındığım şey aslında yine elestiri konusuna dayanıyor. Şu ana kadar toplam 14 uyarı almışım. Bunlarin üçü bu sene. Ve bunların ikisi yazımla ilgili uyarılar. Yanlış hatırlamıyorsam 2 kere yönetimin eleştirildiği konuya dahil oldum. Ve ne tesadüf ki bu iki uyarının ikisi de bu konulardan. Bakın tekrar söylüyorum kuralları uygulamak zaten doğru olan şey ama ben baska insanlara yardım ederken hiç hata yapmıyor muyum? Neden o konulardan uyarı almıyorum da elestiri konularında alıyorum? Moderatörler hangi birine yetişecek doğru fakat yine de sadece eleştiri konularında almam bana tuhaf gözüküyor.

Aklıma gelen sebepler bunlar. Elbette baska seyler de vardır ama başlıca bunları söyleyebilirim.

Forumda 700 mesajım olmuş. Bir cok kişiye göre az olduğunu farkındayım ama bu 700 mesajda muhakkak dokunduğum birileri olmuştur. Aynı zamanda bana dokunanlarda oldu. Onlardan da aklıma gelenlere teşekkür etmek isterim. Aslında birilerine yardım eden, etmeye çalışan ya da en basitinden bir fikrini belirten herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

@184424 Hocam birbirimizin konularına neredeyse hiç denk gelmedik fakat genel olarak fikirlerinizi, yardımlarınızı begeniyordum.

@fryzen, @perspektive, @GeistDerTechnik ozellikle yukarıdaki konu da karşılaştığımızda yazdıklarınız için teşekkür ederim.

Ve tabii ki @50050 hocama çok teşekkür ederim. En son 20 Ekim'de girmiş ama umarım görür bunu da. Hocam gitar alacağım dönemde beni cok doğru yönlendirdiğiniz için, her şeyi teker teker anlattığınız için tekrardan teşekkür ediyorum. Unutmadım yani sizi de :)

@Samotne Ciasteczka, @TÇB, @GerginGörünüşlüAdam, @hadwiger, @enonertetanem, @Asım Demir, @Onur Altuğ Sever, @PustiPowerV2, @White Chocolate Mocha, @Motionless IN White, @Staj Yapan Donanımcı, @Batu Z

Bu konuya yazılanları da Techopat'ın tozlu sayfalarına karışana kadar okur, sonra da artık Technopat için ayrılmış bu sekmeyi kapatırım. Tekrardan herkese teşekkür ediyorum.

Kendinize iyi bakın, hoşça kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu öyle durduk yere gelen bir fikir değildi fakat bugün ki son aldığım cezayla birlikte artık benim için bittiğini anladım ama elbette sadece bu ceza değil bunu tetikleyen.

Bu konuda bile yaptığınız bir sürü hata var. De/da bağlacı uyarısı almışsınız ve hâlâ bu hatayı yapmaya devam ediyorsunuz. Bu seferlik verilmedi, ha olur da geri dönerseniz ceza almaya devam edersiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı