Technopat'da Elektronik Müzik Dinleyen Kitle

Alfa

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba!

Açıkçası hep merak etmişimdir "Elektronik Müzik"'den kim haberdar diye.

Bir çoğumuzun belkide dinlediği ama başkasına dinletmek istediğinizde "-böyle müzikmi olur" tepkisini aldığımız bir durumdan söz ediyorum.

Toplumda elektronik müzik ile yaptığım gözlemler sonucunda Türkiye'de bir kısım elektronik müziği şu şekilde biliyor:

"çıkıtaslı müzik, çok gürültülü müzik, bilgisayarlı müzik, kopmalık, baslı, az biraz isim bilen veya mixer kullanan bir dj ve David Guetta"

(diğer DJ türlerini Youtube'de görmemiz mümkün ama onlar Elektronik çalışmıyor. Ne demek istedimi biliyorsunuz :D:p)

Elektronik müzik günümüzde bilgisayar ortamlı teknolojilerde Mix araçları, Dijital Ses İstasyonları, Synthesizerler ve yine elektroniğe dayalı enstrümanlar yolu ile yapılıyor.

Bi ara Türkiye'de "Dubstep" havası esmişti. Hala devam ediyormu? :confused:

Eminim bir çoğumuz Virutal DJ'yi indirip müzik yapma girişimi olmuştur eheheh :D

Elektronik Müziğin bir çok türü var. Teknik olarak 30 civarı. Bende "Techno, Uplift Trance, Progressive Trance" mevcut.

Siz ne tarzda ve hangi sanatçı/grubu dinliyorsunuz?

Elektronik Müziğin Türkiye'de pek kitlesi yok bu forumda çoğu Türk şarkıları ve bazıları da RAP dinliyordur diye tahmin ediyorum.

5 senedir dinliyorum keşke daha önce keşfetseydim. Böyle müzik mi olur tepkisini bende çok alıyorum ve Türkiye'de bu türü dinleyen birini bulmak çok güzel bir şey. Dinlediğim türler: Electro house,nu disco-indie dance,progressive house,deep house tercihimdir.

Arada House, Jazz, Fusion dinlesem de klasik Rock, Hard Rock severim. Yine arada klasik müzik, sanat musikisi ama değişmez müziğim 80'lerin Thrash Metali, Bay Area Speed Metal, eski güzel günlerden Black Sabbath vb diye gider. Elektronik müzik de arada değişiklik olarak güzel oluyor, daha gençken dinlemezdim zamanla çeşitlilik için dinler oldum :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arabesk RAP dışında her türlü müziği dinliyorum. Eşşek anırması gibi müzik dinlemektense hiç dinlemem daha iyi...

Son düzenleyen: Moderatör:
Seksenlerden bahsedecek olursak House müziğin babalarından "Carl Cox" vardır.
Halada var.
Bafra ovası genişliğinde enseye sahip olan abimizin kasları plakları döve döve yaptığı müzikten gelir.

Tabi bir not düşeyim:

-Rap müzik ve arabesk dışında elbette. Ama arabeskte bir kaçamak vardır oda merhum Müslüm Gürses...

David Guetta popüler olduğu doğru ama Trance Ailesi (hastag#TranceFamily) tarafından okadar sevilmiyor :D
Fakat yinede severek dinlediklerimiz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı