Technopat'ın değişen üslubu

Sayın *****, acaba bilgisayarınızın macununu ne zaman değiştirdiniz? Bir maruzunuz yoksa öğrenmek istiyorum. Saygılarımla *****. (!)

Son düzenleme:
Ben de haz etmiyorum. Buradaki herkese çok saygılı davrandığımı düşünüyorum ve buraya üye olduğum iki yıl boyunca bu tarz kelimeleri kullanmadığımı da belirtmek istiyorum. "aga, kanka, kanka" gibi hitapların bu tarz sosyal platformlardaki profesyonelliği öldürdüğü kanısındayım. Üslup önemli, ilk izlenimler daha da önemli. Karşındaki, senden yaşça büyük ve yetkin, bir insanla arkadaşınla konuştuğun gibi konuşursan hiç yakışık olmaz. Burası her şeyden önce bir yardımlaşma platformu. Samimiyet arayanlar Discord'daki (veya farklı mecralardaki) toplulukları kullanabilirler.

Size tamamen katılıyorum hocam. İnsanlar birbirini aşalamaya meraklı.

Aksine forumda en sevmediğim şey herkesin kendini çok kasması, mesajlara sizli bizli cevap verilmesi. Burası forum yahu forum! Ne bu kendini üst düzey bürokratlara sunum yapar gibi kasmak?

Sokakta gördüğünüz insanlara da "Sen" diye mi hitap ediyorsunuz? Saygıdır bu, başka bir şey değil. Yüceltmekle falan da yakından uzaktan alakası yok.

Merhaba, son zamanlarda fark ettim ki insanlar Technopat'ta bir forum sitesindeymiş gibi değil de arkadaşları ile mesajlaşır gibi cevap veriyorlar uyarı yememek için [(!)] adı altında istekleri her şeyi yazmaya cüret ediyorlar. Yazım yanlışları ayrı mevzu zaten hiç tanımadıkları insanlara "aga, kanki, bro" gibi yakınlık ifadeleri kullanıyorlar. Neden böyle anlamış değilim bu insanlar her zaman mı vardı yoksa son zamanlarda mı çoğaldılar? Bu konu hakkındaki yorumlarınız nelerdir.
Yazım hataları konusunda katılıyorum. "Aga" sözünü sık sık kullanıyorum, rahatsız olan varsa direkt göz ardı etsin.

Sokakta gördüğünüz insanlara da "Sen" diye mi hitap ediyorsunuz? Saygıdır bu, başka bir şey değil. Yüceltmekle falan da yakından uzaktan alakası yok.

Aksine ben genelde fazla saygılı ve insanlara siz diye hitap eden biriyim fakat internet ortamında iletişimlerim bu şekilde kurulmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı