Technopat'ın kurallarını ne kadar doğru buluyorsunuz?

Geçen bir arkadaş vardı ikinci el ilanı açmış, AliExpress kes onu kampanyasından 2 liraya topladığı ürünleri 30-85 arası fiyata satıyordu. (Bu ürünler alınsa 2. gün bozulur, aşırı dandik şeyler, 2 lira bile etmez) Ben de AliExpress'ten "2 liraya alıp burada 30 liraya satmak, bruh" yazdım ve ondan sonra 1 ay ilan yetkisi gitti işte. Cezaları gerçekten çok ağır oluyor, biraz hafifletseler güzel olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 1 gün önce Windows 10 optimizasyon rehberi hazırlamıştım ve PowerShell açıp PowerShell içine kopyalanması gereken bir kod vardı rehberin içinde. Ama her ne kadar ben kodu doğru girsem de rehberi yayınladıktan sonra o kod oynanmış ve kodun baş harfi olan I, i ile değiştirilmiş. Rehberimi uygulamaya çalışan kişiler kodun işe yaramadığını söylediler ve ben de o zaman fark ettim kodun değiştirildiğini ve sonra adama cevap vermeye çalıştım ama rehberde bir yazım yanlışı yaptığım için 1 saat ban yedim ve bu yüzden adamalara cevap yazamadım, rehberi uygulayan çoğu kişi başarısız oluyordu, bunun sorumlusu ben değildim ve ufak bir yazım yanlışı yüzünden insanlara yardım edemedim ve ayrıca sonra rehberi düzenlemeye kalkıştığım zaman rehberin orada "düzenle" butonu yoktu. Peki bu küçük yazım yanlışından dolayı böyle ağır cezalar verilmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz ya da size daha önce böyle olaylar başınıza geldi mi? Lütfen "o zaman bu forumdan git" gibi şeyler yazmayın.
Bence gayet yerinde 👌

Gayet iyi kurallar var açıkçası. Sizin durumunuzda ise yazım denetimi adı verilen sistem kullanıldığı için yazılarınız değiştirilmiştir tahminen. Açıkçası bu tür kod içeren rehberlerde yazım denetimini kullanmak bana saçma geliyor. Bunları size değil, moderatöre diyorum bu arada.

Bundan 1 gün önce Windows 10 optimizasyon rehberi hazırlamıştım ve PowerShell açıp PowerShell içine kopyalanması gereken bir kod vardı rehberin içinde. Ama her ne kadar ben kodu doğru girsem de rehberi yayınladıktan sonra o kod oynanmış ve kodun baş harfi olan I, i ile değiştirilmiş. Rehberimi uygulamaya çalışan kişiler kodun işe yaramadığını söylediler ve ben de o zaman fark ettim kodun değiştirildiğini ve sonra adama cevap vermeye çalıştım ama rehberde bir yazım yanlışı yaptığım için 1 saat ban yedim ve bu yüzden adamalara cevap yazamadım, rehberi uygulayan çoğu kişi başarısız oluyordu, bunun sorumlusu ben değildim ve ufak bir yazım yanlışı yüzünden insanlara yardım edemedim ve ayrıca sonra rehberi düzenlemeye kalkıştığım zaman rehberin orada "düzenle" butonu yoktu. Peki bu küçük yazım yanlışından 1dolayı böyle ağır cezalar verilmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz ya da size daha önce böyle olaylar başınıza geldi mi? Lütfen "o zaman bu forumdan git" gibi şeyler yazmayın.

Sen yanlışlıkla fark etmemissin, insanlık hali. Kuralların olması iyi ama bence bu kadar da değil. Bu arada 1 saat ban yemissin, ben 1 sene ban yedim tam geçen sene. Bu sene açıldı banim, ciddiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı