Technopat'ta muzdarip olduğum bazı olay ve davranışlar

Fatihh_

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben başlayayım. Maddeler halinde sıralayacağım.
1_) Fanboy ve haterlar:
- Neredeyse tüm markalarda var bu olaylar. Hadi işini düzgün yapan fanboy dersin, o da yok. Hiçbir kanıt vs bir şeyi olmadan hemen markayı gömüyor.
Örneğin Rampage: Koltukları ve bazı klavyeleri (Hydra R6 gibi) gayet başarılı ve güzel. Kitlesi ise çoğu zaman RGB meraklısı ve bütçesi dar olan kitle. Adamlar bu kitleye kaliteden ödün verip ürün satıyorlar, bu sayede gerçekten güzel para kazanıyorlar. Sen adamların kitlesi kötü, o kitleye göre ürün yaptılar diye "Rampage'den uzak durun", "hediye bile gelse almam!" dersen, bu gerçekten aşırı saçma bir yargılama olur.
-Aynısı maalesef ekran kartı piyasasında da geçerli. Arkadaş diyor ki; AMD GPU'lar çok ısınır, çok kötüdür vs. tamam, NVIDIA'ya göre GPU'lar AMD'de daha çok ısınsa da modelden modele değişiyor. Örneğin 5700XT Mech ile 5700XT Gaming X sıcaklıkları arasında fark olması, AMD'nin ısındığını göstermez ki? İki fanlı Windforce RTX2060s de ısınıyordu. Biz buna göre NVIDIA ısınıyor mu diyelim, dedim. Ardından hakaretler, cümle içinde gizli küfürler vs başlıyor. Bunu her zaman yaşıyorum.

2_) Kavgaya çağırır gibi arkadaş çağrılması:
-Bunu forum günlerimin ilk günlerinde yaşamıştım. O zamanlar pek bir bilgim yoktu fakat şunu dediğimi hatırlıyorum; "80+'nın anlamını tam olarak bilmesem de, PSU'larda önemli olan şeylerden birinin ekran kartına kaç Volt verdiğinin olduğunu biliyorum". Bunu dedikten sonra, birisi gelip tartışmaya başladı, yok şuna bak! Bildiği şeye bak vs. hemen ben karşı çıkınca arkadaşlarını etiketlemişti. Arkadaşları da aynı muameleyi uyguladıktan sonra bilmediğim bir şey var ise beni aydınlatın dediğimde, v. O. K'un bir videosunu göndermişlerdi. 80+'yı öğrenmiştim fakat benim verdiğim bilgi, yanlış bağdaştırsam da doğruydu. İnsanların açıklarını aramayı bazıları huy edinmiş maalesef.

3_) Herhangi bir elektronik aracın donanım özelliklerine bakmadan, "ben kullanıyorum, en iyisi bu denmesi":
Bunda biraz karşılaştığım oluyor. Hatta bununla suçlandığım bile oldu, sebebi ise 1700TL'lik bütçe ile alınabilecek en iyi 144Hz monitör konularına hep AOC 24G2U yazıyorum. ASUS TUF ve Samsung monitörleri denediğim, ve beğenmediğim için. Her 1700TL'lik monitör önerisine 24G2U yazdığım için bir arkadaş niye her zaman yazıyorsun, niye hiçbir zaman 2 veya 3. bir alternatif sunmuyorsun diye sordu. İlk bakışta mantıklı gelse de daha sonra diğer monitörlerin indirime girmedikçe alınmayacağı gerçeği geldi. İndirim olduğunda söylüyorduk zaten.
Sırf kendisi kullandı diye i5 9300h işlemcili bir Laptop'u, i7 10750H'a denk bir bir işlemciye sahip olan R5 4600h + GTX1650'li bir laptoptan daha üstün görüyor arkadaş. Ölümüne diretip "en iyisi benimki diyor". Hatta bu konuyu açan arkadaş da 2 defa açmış, iki defa da aynı şeyi söylemişiz. Kendi kafasına koymuş aslında, biz ne desek boş!

-Technopat Sosyal'i çok seviyorum ve günümün büyük bir bölümünü burada geçiriyorum, yazım kurallarına uyulması, çoğu üyenin saygılı olması gibi onlarca konu var. Birkaç üye için ne kendimi yorarım, ne de üzerim artık. Rica ediyorum birbirimizi kötülemek, aşağılamak yerine hatalarımızı düzeltip, birlikte öğrenelim. İyi forumlar dilerim.

Hydra R6 veya Rampage konusu dışında katılıyorum, elinize sağlık.
Neden? Rampage'in koltuğunu kullanıyorum. Diğer arkadaşım da Rampage kullanıyor ve herkes memnun. Memnun iken, neden markayı birkaç ürünü kötü diye kötüleyeyim. Şu an HDYRA R6 fiyatına göre alınmaz olsa da eskiden güzel fiyatlı ve kaliteliydi.

Neden? Rampage'in koltuğunu kullanıyorum. Diğer arkadaşım da Rampage kullanıyor ve herkes memnun. Memnun iken, neden markayı birkaç ürünü kötü diye kötüleyeyim. Şu an hdyra R6 fiyatına göre alınmaz olsa da eskiden güzel fiyatlı ve kaliteliydi.

Sen ve arkadaşlarının kıstaslarıyla profesyonellerin kıstasları bir değil maalesef.

Neden? Rampage'in koltuğunu kullanıyorum. Diğer arkadaşım da Rampage kullanıyor ve herkes memnun. Memnun iken, neden markayı birkaç ürünü kötü diye kötüleyeyim. Şu an hdyra R6 fiyatına göre alınmaz olsa da eskiden güzel fiyatlı ve kaliteliydi.

Koltukta Rampage ile ilgili ne arıyorsun ki? Babamın 300 TL'ye aldığı döner koltuğu kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok. R6 ya gelirsek aynı fiyata daha kaliteli ürünler var ve eski bir model.

Hangi ürüne göre memnun bir şeyi överken neye göre övüyorsun. Hangi ürünü kullanıyordun şimdi ne kullanıyorsun.

Hangi ürüne göre memnun bir şeyi överken neye göre övüyorsun. Hangi ürünü kullanıyordun şimdi ne kullanıyorsun.
Arkadaşımın Xdrive Sancak koltuğunu ve Cougar'ın koltuğunu denedim. Xdrive'dan daha rahat olmasına rağmen fiyatı daha ucuzdu.

İnsanların açıklarını aramayı bazıları huy edinmiş maalesef.
Aynen öyle.

Bazıları gerçekten kavga etmek için yer arıyor ve bununla övünüyorlar. Tamam uygunsuz üslup, diğer üyelere hakaret yemeyeyim diye tutuyorum kendimi. İnsanın kanına dokunuyorlar resmen, cevap vermesen etiket falan atıyorlar bir de. Üstüne alınmak serbest, sözüm meclisten dışarı falan değil.

Neden bu tip kişilerin forumdan uzaklaştırılmadığını anlamadım bir türlü. Anladıkları dilden cevap vereceğim ve ben ban yiyeceğim en sonunda, hayırlısı.

Geri
Yukarı