TechnoPuan sistemi önerisi

Beğeni kasılma olayı bile daha yeni bitti gibi yeni bir puan sistemine hiç gerek yok. Burada beğeni kasılıyor diye kıyamet koptu birde puan sistemi gelirse ne olacağını tahmin bile edemiyorum.

Olmaz. Beğeni gidince yerini alması icin ayni önerilerle geliyorsunuz, e' bir farkı kalmadı. Acikcasi ben suistimal ederim bunu. Oyuncaga cevirdiniz iyice.

Önceden, beğenilerin sağ taraftan kaldırılması ya da Konu Dışı bölümünde beğenilerin / mesajların sayılmaması konuşuluyordu. Ancak:
  • Beğeni sayacı gitti,
  • Beğeniler kullanıcı için de gitti,
  • Beğeni puanları da gitti,
  • En çok beğeni ve En çok puan gibi sıralamalar, Üyeler kısmından kaldırıldı (Doğal olarak)
  • Konu Dışı bölümünde yazılan mesajlar sayılmamaya başladı.
Şimdi ben neden bu 4 radikal karar alındı hala, anlamış değilim. Bunlar ciddi kararlar zira. Yani bir şeyi sadece kullanıcıya görünür yapmanın da ötesinde, tamamen kaldırmak. Ha, benim için önemli de değil, sonuçta burada zaman geçirmeyi hala seviyorum. Ancak maksat üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi bunu kararlaştırmak gerek. Yani Forumlarla yeni tanışmış kişiler bilmez belki ama hatrı sayılır süredir forumlarda olan kişiler çok iyi bilir, bazı istatistikler kullanıcı için önemlidir, hatıradır. İnsan baktıkça burada geçirdiği zamanı hatırlar.

Lafın özü, foruma hiçbir sistemin gelmesine gerek yok bana göre. Sadece suistimal edilen birkaç yere düzenleme gelmeliydi, o da sistem kökünden kaldırılarak çözülmüş.

Konu içinde geçenler gereksiz. Özellikle - puan yazma olayı. Kaosa bile sürükler forumu. Ayrıca konuyu okuyunca teşekkürün kaldırıldığını farkettim. Bu forumu olumsuz etkileyeceğine/etkilediğine adım kadar eminim.

Geri
Yukarı