Tek anakarta iki farklı ekran kartı takmak

KlesS

Hectopat
Makaleler
1
Bir tane daha ekran kartı almak istiyorum. Şu anda NVIDIA GTX serisi bir ekran kartına sahibim. Sorum şu aynı anda hem NVIDIA hem AMD ekran kartı kullanılır mı? Performansı ve kullanımı nasıl olur? İkisi de aynı anda çalışır ve çalışmaya devam eder mi?

Gerek yok hocam. Daha önce deneyenler olmuş. Fakat verim alabilen yok. NVIDIA ve AMD bir arada daha çok sorun çıkartır. SLI veya crossfire olabilir. Bu teknolojileri destekleyen oyun çok az. Edit programı falan kullanıyorsanız olabilir.
Sağ olun. Açıkcası merak ettiğim ve SLI yapacağım için merak etmiştim. Belki Crossfire/SLI destekli bir GPU alırsam olur. SLI/Cross destekli 4 GB bir GPU önerir misiniz? Ucuz olması iyi olur.

Hocam, SLI için elinizde bulunan NVIDIA kart ile aynı model olması gerekir.

Aynı anakarta AMD ve Nvidia ekran kartı bile takılabilir.

Oyunu açarken hangi karttan çalıştıracağını seçebiliyorsun ayrıca.

Genelde bu tip kullanımlar iş amacıyla oluyor. Günlük kullanımını 1. ekran kartından sağlarken, render yapmayı istediği zaman performans ihtiyacını 2. ekran kartından gideriyor.

Tabii SLI ve Crossfire özelliği devre dışı kalıyor.

Sağolun. Açıkcası merak ettiğim ve SLI yapacağım için merak etmiştim. Belki Crossfire/SLI destekli bir GPU alırsam olur. SLI/Cross destekli 4 gb bir GPU önerir misiniz? Ucuz olması iyi olur.
Elindeki kartlardan birinin aynısından olması gerek. Aynı model iki kart ile CF veya SLI yapabilirsiniz. Mesela 1070 ile 1080 SLI olmaz. Ya iki tane 1070 ya iki tane 1080 gerekir.

Elinizdeki Nvidia ve AMD kartın tam modelleri nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynayacaksanız SLI yapmayın kesinlikle. Yıllarca SLI kullandım ve verim alamadım. Destekleyen oyun çok çok az ve beklenti kadar olmuyor. Onun yerine elinizdekini satıp daha iyi bir kart alınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı