Tek bilgisayara 2 ayrı kulaklık nasıl takılır?

Tevfik uğur

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Oyun oynarken yanımdaki misafir izleyici için ona ayrı kulaklık bana ayrı kulaklık nasıl olacak? Tam anlatabildim umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızı belirtin, laptop ise model belirtin.

Laptop ise olmayabilir. Masaüstü ise ikisini de takıp ikisinin portunu da kulaklık olarak yapılandırmalısın. Ben aynı anda kulaklık ve hoparlörü öyle bağladım.

Laptop ise basit bir çoklayıcı ile halledersiniz. Masaüstü ise, anakartın modeline göre değişmekle beraber kulaklığın birini arka hoparlör çıkışına, diğerini de öndeki kulaklık girişine takıp, ayarlardan da kulaklık takıldığında arka ses çıkışını kes seçeneğini devre dışı bırakırsanız iki kulaktan da aynı anda ses gelecektir. Seçenekler modele göre değişebilir ama genel hatları ile işlem bu şekilde.

Laptop ise basit bir çoklayıcı ile halledersiniz. Masaüstü ise, anakartın modeline göre değişmekle beraber kulaklığın birini arka hoparlör çıkışına, diğerini de öndeki kulaklık girişine takıp, ayarlardan da kulaklık takıldığında arka ses çıkışını kes seçeneğini devre dışı bırakırsanız iki kulaktan da aynı anda ses gelecektir. Seçenekler modele göre değişebilir ama genel hatları ile işlem bu şekilde.

Nasıl yapabiliriz peki? Anakart B450M-K.

Anakartıma kulaklık takıp klavyemde ve monitörümde 3.5mm jack girişi oldugu için oradanda kulaklık takabiliyorum bunlar varsa yapabilirsiniz.

Masaüstüyse monitörlerde HDMI ile bağlanırsan kulaklık ile ses alabilirsin.

2 Tane USB kulaklığımız var. Ikisinden de nasıl ses alacağız?
Anakartıma kulaklık takıp klavyemde ve monitörümde 3.5mm jack girişi oldugu için oradanda kulaklık takabiliyorum bunlar varsa yapabilirsiniz.

2 Tane USB kulaklığımız var. Ikisinden de nasıl ses alacağız?

Yeni konular

Geri
Yukarı