Tek jak girişli kulaklık ile PC'de mikrofon çalışmama

Mert Fatih

Kilopat
Daha fazla  
Telefon kulaklığı kullanıyorum. Tek jak girişi var ve ön paneldeki kulaklık girişine bağlıyorum. Ses almada bir sıkıntı olmuyor fakat mikrofonum çalışmıyor. Realtek HD Audio yöneticisinden resimdeki gibi ayarları yapıyorum ama yinede mikrofon çalışmıyor. İşin garip tarafı normal bir hoparlörü kulaklık jakına taktığım zaman ve telefon kulaklığını mikrofon jakına taktığım zaman mikrofon çalışıyor fakat hoparlörden yankı yaptığı için kullanamıyorum.
Adsız3.png

Adsız.png
Adsız2.png

Adsız5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek jak ile hem kulaklık, hem mikrofon çalıştıracak ses kartı almanız gerekiyor. Onun haricinde PC'nizde tek jak ile bunları çalıştıracak jak girişi yoksa boşuna çıkarıp takmayın.

Telefon kulaklığı kullanıyorum. Tek jak girişi var ve ön paneldeki kulaklık girişine bağlıyorum. Ses almada bir sıkıntı olmuyor fakat mikrofonum çalışmıyor. Realtek HD Audio yöneticisinden resimdeki gibi ayarları yapıyorum ama yinede mikrofon çalışmıyor. İşin garip tarafı normal bir hoparlörü kulaklık jakına taktığım zaman ve telefon kulaklığını mikrofon jakına taktığım zaman mikrofon çalışıyor fakat hoparlörden yankı yaptığı için kullanamıyorum. Eki Görüntüle 229452

Eki Görüntüle 229450 Eki Görüntüle 229451
Eki Görüntüle 229453
Hortlatmak istemezdim ama bende de aynı sorun var. Biri yardımcı olabilir mi?

Ben mikrofonlu kulaklık aldım ( bilgisayar kulaklığı) YouTube'den de baktım cevap bulamadım 2 jak girişi var bilgisayarımın ama kulkalıgın 1 tane, kulkalık girişine taksam kulkalık görevi yapıyor mikrofon girişine takmadan mikrofonu çalışmıyor ne yapmalıyım?

Ben mikrofonlu kulaklık aldım ( bilgisayar kulaklığı) YouTube'den de baktım cevap bulamadım 2 jak girişi var bilgisayarımın ama kulkalıgın 1 tane, kulkalık girişine taksam kulkalık görevi yapıyor mikrofon girişine takmadan mikrofonu çalışmıyor ne yapmalıyım?
"Y-Splitter" olarak geçen ara kablodan almalısınız.

Geri
Yukarı