Tek kişi oynamak için Rocket League alınır mı?

Alinmaz, cünkü tek basina birkac mac attiktan sonra sıkılırsın. Oynayacak arkadaslarin varsa alisana kadar onlarla beraber takilmani tavsiye ederim.

Oyuna alismak, topu iskalamamak, havada ucarak vurmak yaklasik 150-200 saatlik bir tecrübe gerektiriyor. Tabii herkese göre degisiklilik gösterebilir bu durum.

Rekabetci girecek olursan da rumble moduna gir. Hem zevkli, hem de fazla kasmazsin kendini normal oyundaki gibi.

Rocket League benim için fazla hızlı bir oyun, çevrimiçi fazla başarılı olabileceğimi sanmıyorum. Tek kişilik oynamak için Rocket League alınır mı? DualShock 4 veya klavye ile oynayacağım.
Çok başarılı olamayacağınızı varsayarak söylüyorum, tek başınıza duo girmeyi düşünürseniz o fikri tamamen unutun. Öyle oyuncular var ki topu ıskaladığınız anda afk kalıp maçı satabiliyor. Solo girmek isterseniz de başarısız olacağınızı söylediğiniz için pek eğlenceli olmaz. Yani kısaca tek kişilik bir oyun olduğunu düşünmüyorum.

Tek kişilikte çok geçmeden sıkılırsın. Tek başına çevrimiçi oynarsan sıkılacağını düşünmüyorum gayet eğleniyorsun. Arkadaşlarla oynamanın zevki başka orası ayrı tabii. Eğer rekabetçi oynarsan ilk maçlarında daha topun nerde olduğunu göremeyen adamlarla, onun yüzünden gol yemenize rağmen sana küfür edenlerle, bir gol yediği anda surrender oylaması yapanlarla, maça girip sadece ''takas yapmak isteyen eklesin'' yazıp oyunu oynamayanlarla karşılaşacaksın. Ama belirli bir ranktan sonra bu dediklerim kalmıyor.

Peki araçların şekilleri topa vurmayı etkiliyor mu?

Etkiliyor. Mesela bazi araclarla topu burunla cok rahat kaldirabilirken, bazilariyla bunu yapmak daha zor veya hic mümkün olmayabiliyor.

Yön vermesinden tut, sut gücünü bile etkileyebiliyor oynadigin arac. Yani @KuoNN 'un dedigi gibi, her aracin hitbox'i farkli.

Satın aldım, biraz kendimi geliştirir sonra da arkadaş listemdekileri kanser ederim.

Peki araçların şekilleri topa vurmayı etkiliyor mu?
Araçların bütün özellikleri aynıdır. Sadece topa değme noktaları yukarıda ki arkadaşların dediği gibi bütün araçların hitbox'ı farklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı