Tek kişilik, hikayesi güzel oyun tavsiyesi

KararVeremeyen

Hectopat
Öncelikle konuya gelmeden önce söylemek istediğim bir şey var: Bu konuyu açmadan önce diğer konulara ve başka forumlara baktım. Genel olarak aynı şeyleri gördüm. Ayrıca konuyu açan arkadaşların oynadığı oyunları oynamıştım. Hikayenin ne hakkında olduğu önemli değil. Önemli olan ilgi çekici olması ve karakterlerin doğal hissettirmesi. Karakter gelişimi de olursa tadından yenmez. Sistemim iyi, ondan dolayı yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunları önermekten çekinmeyin. Sadece konsola özel oyunları oynayamam. Daha önceden aklıma gelen oynadıklarım/izlediklerim şunlar:

-Witcher 3 (Önceki oyunlarını iyi biliyorum)

-RDR2

-BioShock serisi

-AC Ezio üçlemesi (Geri kalanında çok gözüm yok, belki Valhalla'ya bakarım bir ara)

-Sleeping Dogs

-Mafia serisi

-Skyrim

-Fallout New Vegas

-CoD MW

-L. A Noire

-GTA serisi

-Bully (Bence hak ettiği ilgiyi görmedi)

-Telltale oyunları (The Wolf Among Us, The Walking Dead vs.)

-Quantic Dream oyunları (Detroit Become Human vs.)

-Life is Strange serisi

-Until Dawn (Yeni çıkan oyunları ilgimi çekmedi)

-Dishonored

-Batman Arkham serisi

-Firewatch

-Dying Light

-Watch Dogs serisi

-Max Payne serisi

-Tomb Raider serisi (2013'ten sonrasını oynamadım, Uncharted olmaya çalışırken başarılı olmamış gibi geldi)

-Prototype serisi

-Crysis serisi

-Half-Life serisi (Çok yarım yamalak oynadım, düzgün bir şekilde en baştan bakabilirim belki ama açıkçası şu an bakmak istemiyorum)

-Prince of Persia serisi

-Yakuza serisi (Şimdilik Yakuza 0'ı yarıda bırakıp askıya almış bulunmaktayım)

-Mount & Blade: Warband (Bu oyundan sonra yenisine bakmak istemedim, çok benzer duruyor)

-Disco Elysium (Bunu daha oynamadım ya da izlemedim fakat çok yorucu gibi geldi)

-Papers Please

-A Story About My Uncle

-Superhot

-Hotline Miami serisi

-Tom Clancy's Splinter Cell serisi

-Vampyr (Çok büyük umutlarla başladım ama sarmadı)

-Orwell

-The Long Dark (Oynamadım ama yakın zamanda oynamayı da düşünmüyorum)

-Sizce Middle-Earth serisine bakmalı mıyım?
-Metro serisinin sonundan ya da son iki oyunundan başlasam sorun olur mu?

Şimdilik aklıma bunlar geldi, biraz uzun gibi oldu kusura bakmayın. Umarım bir şey atlamamışımdır. Bu pandemi döneminde saracak bir oyun çok iyi gider diye düşündüm. Maalesef artık biraz seçici davranıyorum. Ondan bir oyun bulmakta ekstra zorluk çekiyorum. İlginiz için teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hepsini oynamışsınız neredeyse, bu tür konulara genelde Quantic Dream oyunlarını önermeye geliyorum 😄 .
Mafia serisinin 'definitive' oyunlarını mı oynadınız? Eğer oynamadıysanız özellikle Mafia 1 Definitive Edition öneririm.
Veya, Detroit: Become Human'ı izlediniz mi, oynadınız mı bilmiyorum ama bir daha oynayın. Farklı seçimler yaparak oyunun hikayesinde daha yeni şeyler de keşfedebilirsiniz.

PC özellikleriniz nedir iyi mi?
Her oyunu kaldırır.
Hocam hepsini oynamışsınız neredeyse, bu tür konulara genelde Quantic Dream oyunlarını önermeye geliyorum 😄 .
Mafia serisinin 'definitive' oyunlarını mı oynadınız? Eğer oynamadıysanız özellikle Mafia 1 Definitive Edition öneririm.
Veya, Detroit: Become Human'ı izlediniz mi, oynadınız mı bilmiyorum ama bir daha oynayın. Farklı seçimler yaparak oyunun hikayesinde daha yeni şeyler de keşfedebilirsiniz.
:D Gayet iyi bir öneri. Mafia 1 Definitive'in yarısını oynadım ama sonra kaldı nedense. Eğer bana diyorsanız Detroit Become Human'ı oynadım, o tarz interaktif hikaye oyunlarına bayılıyorum.
Soruna cevap değil fakat merak ediyorum bu kadar oyun oynamış birisi olarak aralarından TOP 3 olarak tavsiye edeceklerin nelerdir?
Çok zor bir soru, hem de çok zor... Top 3 olması işi daha da zorlaştırıyor. Top 3 diyemem ama şu an bir oyun oynamak istesem Skyrim/Fallout New Vegas, RDR2, Sleeping Dogs gibi bir şey isterdim herhalde. PS'a özel oyunları saymadım, onlardan Infamous 2 ve Uncharted 3 derdim.

Son düzenleme:
Öncelikle konuya gelmeden önce söylemek istediğim bir şey var: bu konuyu açmadan önce diğer konulara ve başka forumlara baktım. genel olarak aynı şeyleri gördüm. Ayrıca konuyu açan arkadaşların oynadığı oyunları oynamıştım. Hikayenin ne hakkında olduğu önemli değil. Önemli olan ilgi çekici olması ve karakterlerin doğal hissettirmesi. Karakter gelişimi de olursa tadından yenmez. Sistemim iyi, ondan dolayı yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunları önermekten çekinmeyin. Sadece konsola özel oyunları oynayamam. Daha önceden aklıma gelen oynadıklarım/izlediklerim şunlar:

-Witcher 3 (önceki oyunlarını iyi biliyorum)

-RDR2

-BioShock serisi.

-AC Ezio üçlemesi (geri kalanında çok gözüm yok, belki Valhalla'ya bakarım bir ara)

-Sleeping dogs.

-Mafia serisi.

-Skyrim

-Fallout New Vegas.

-CoD mw.

-L. A noire.

-GTA serisi.

-Bully (bence hak ettiği ilgiyi görmedi)

-Telltale oyunları (the Wolf Among Us, The Walking Dead vs.)

-Quantic dream oyunları (Detroit Become Human vs.)

-Life is Strange serisi.

-Until dawn (yeni çıkan oyunları ilgimi çekmedi)

-Dishonored

-Batman Arkham serisi.

-Firewatch

-Dying Light.

-Watch Dogs serisi.

-Max Payne serisi.

-Tomb Raider serisi (2013'ten sonrasını oynamadım, Uncharted olmaya çalışırken başarılı olmamış gibi geldi)

-Prototype serisi.

-Crysis serisi.

-Half-Life serisi (çok yarım yamalak oynadım, düzgün bir şekilde en baştan bakabilirim belki ama açıkçası şu an bakmak istemiyorum)

-Prince of persia serisi.

-Yakuza serisi (şimdilik yakuza 0'ı yarıda bırakıp askıya almış bulunmaktayım)

-Mount & Blade: Warband (bu oyundan sonra yenisine bakmak istemedim, çok benzer duruyor)

-Disco elysium (bunu daha oynamadım ya da izlemedim fakat çok yorucu gibi geldi)

-Papers please.

-a story about my uncle.

-Superhot

-Hotline miami serisi.

-Tom Clancy's Splinter Cell serisi.

-Vampyr (çok büyük umutlarla başladım ama sarmadı)

-Orwell

-The Long Dark (oynamadım ama yakın zamanda oynamayı da düşünmüyorum)

-sizce middle-Earth serisine bakmalı mıyım?
-metro serisinin sonundan ya da son iki oyunundan başlasam sorun olur mu?

Şimdilik aklıma bunlar geldi, biraz uzun gibi oldu kusura bakmayın. Umarım bir şey atlamamışımdır. Bu pandemi döneminde saracak bir oyun çok iyi gider diye düşündüm. Maalesef artık biraz seçici davranıyorum. Ondan bir oyun bulmakta ekstra zorluk çekiyorum. İlginiz için teşekkür ederim :)

Metro serisi hakkındaki soruna cevap verebilirim, ilk oyunu (Metro 2033) oynamadan hikayeyi tam olarak kavrayamazsınız, 2. oyunda üstünden geçmişler ama hikayenin içindeki gizli güzellikleri ve detayları görmek istiyorsanız ilk oyundan başlamalısınız.

RDR 2 diğer saydığınız tüm oyunları benim gözümde katlar. Eğer oynamadıysanız alın RDR 2 keyfinize bakın

Yeni konular

Geri
Yukarı