Tek kullanımlık e-posta adresleri güvenilir mi?

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşım geçici e posta almış tastrg.com ile bitiyor e-posta. Bu e posta ile instagram açıp benim cihazdan giriş yaptı sadece instagrama giriş yaptı benim cihazdan. instagram giriş bilgilerini vs mail atıyor. Sizce sorun olur mu ?

Son düzenleme:
Kullandığınız işe göre değişir ama güvenilir değil. Ama gidip boş hesap açmak için vs. kullanabilirsiniz.
Arkadaşım instagram hesabı açmış benim cihazdan giriş yapti. Mail adresine giriş bilgileri vs gönderiliyor acaba sorun olur mu ?
Tek kullanımlık e-posta adresi aldığına göre güvenliğini çok dert etmemeniz gerekiyor. Yerinizde olsam bir Google veya Protonmail hesabı açıp onu kullanırdım.
Hayır güvenlikten kastım e posta ile açılan instagram hesabına benim cihazdan giriş yapıldı, acaba sorun olur mu ? İnstagram mail adresine giriş bilgisi vs yolluyor.

Arkadaşlar bir e-posta adresi aldım, tastrg.com ile bitiyor e-posta. Sizce güvenilir mi?

Bence tek kullanımlık hesap oluşturmak yerine bütün sitelere girebileceğiniz boş bir Gmail hesabı açmak en mantıklısı. E-posta isteyen yerlere onu girersiniz, güvenlik ayarlarını da hallettiniz mi bir ömür boyu işinizi görecektir.

Bu şekilde olacağını sanmıyorum. Giden maile bakamıyor musunuz? Konum ve cihaz modeli gibi bilgiler gidiyor sadece diye biliyorum.
Hayır ama kendi kullandığım maile daha önceden gelen instagram mailllerine baktığım zaman dediğiniz gibi sadece konum ve cihaz modeli yolluyor ama bilemedim içim rahat etmedi. Belki illegal şekilde İP felan erişebiliyordur diye evhamlandım :(

Bu şekilde olacağını sanmıyorum. Giden maile bakamıyor musunuz? Konum ve cihaz modeli gibi bilgiler gidiyor sadece diye biliyorum.
Konum ve cihaz modelini bile durduk yere bir insanın bilmesi insanı tedirgin edebilir. Fakat dediğiniz gibi başına bir şey de gelmez.

Hayır ama kendi kullandığım maile daha önceden gelen instagram mailllerine baktığım zaman dediğiniz gibi sadece konum ve cihaz modeli yolluyor ama bilemedim içim rahat etmedi. Belki illegal şekilde İP felan erişebiliyorsur diye evhamlandım :(
Efendim korkacak bir şey yok, en kötü şifre değişirsiniz. 2 adımlı doğrulamayı da etkinleştirin sıkıntı olmaz. Dediğim yöntemi uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı