Tek Kullanımlık Windows 10 Key'ini 2 PC'de Kullanmak

Esgardir

Kilopat
Arkadaşlar bundan 1-2 ay önce hem kuzenim hem de ben yeni bilgisayarlar aldık ve ikimizin de orijinal işletim sistemi yoktu. Kuzenim n11'den 50TL gibi bir fiyata key aldı ve Windows'u aktifleştirdi. Ben de denemek için kuzenimin aldığı key'in aynısını yazarak aktifleştirmeyi denedim ve garip bir şekilde sorunsuz çalıştı. Yani sonuç olarak kuzenim de ben de aynı key'i kullanarak Windows'a sahip olduk, açıkçası bu bana bayağı garip geldi. Neden olduğuna dair fikri olan var mıdır? Zararı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla derinlere inmeye gerek yok. Format attığınızda key uçup gidecek. Çünkü lisans anahtarı anakarta gömülü değil. Format atıldıktan sonra otomatik etkinleştirme yerine tekrar key isteyecek. Tekrar key istediğinde aynı keyi girersiniz bir sorun çıkmaz.

Hortlatıyorum ama aynısını şu anda bende yapıyorum bir sorun yaşadınızmı bu arada Key'in bulundugu PC'ye format attım ve Key'i CMD kodu ile tekrar buldum HDD'de değişmiştim sanırım anakartta sabit.

Arkadaşlar bundan 1-2 ay önce hem kuzenim hem de ben yeni bilgisayarlar aldık ve ikimizin de orijinal işletim sistemi yoktu. Kuzenim N11'den 50TL gibi bir fiyata Key aldı ve Windows'u aktifleştirdi. Ben de denemek için kuzenimin aldığı Key'in aynısını yazarak aktifleştirmeyi denedim ve garip bir şekilde sorunsuz çalıştı. Yani sonuç olarak kuzenim de ben de aynı Key'i kullanarak Windows'a sahip olduk, açıkçası bu bana bayağı garip geldi. Neden olduğuna dair fikri olan var mıdır? Zararı var mıdır?

Bir sıkıntı yaşadınız mı?
@Recep Baltaş
Hortlatıyorum ama aynısını şu anda bende yapıyorum bir sorun yaşadınızmı bu arada Key'in bulundugu PC'ye format attım ve Key'i CMD kodu ile tekrar buldum HDD'de değişmiştim sanırım anakartta sabit.

Bir sıkıntı yaşadınız mı?

Geri
Yukarı