Tek Modül 8GB RAM'den 2x4GB RAM'e Geçmek Mantıklı mı?

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Şu an bu RAM'i kullanıyorum.;

Satma şansım var, satıp üstüne biraz koyup sıfır Crucial Ballistix 2x4GB RAM almak ne kadar bir performans artışı sağlar? Lütfen bir 8GB daha al yanına koy gibi bir şey söylemeyin, yeni RAM'e 0'dan 230 TL veremem. Zaten bu şu an benim için fırsat gibi bir şey.

- CL8 olması.
- Çift kanal olması.
- Ledleri var :D

Soğutmasından endişeliyim. En az GSKILL kadar iyi midir soğutması?

Almak istediğim RAM'ler: http://www.vatanbilgisayar.com/cruc...racer-w-leds-ddr3-1600mhz-cl8-1-5v-pcram.html

Son düzenleyen: Moderatör:
2x4 alırsanız daha iyi olur fakat anakartınızda RAM için çift kanal varsa 8GB olarak tek modül kalması daha çok ileriye dönük olur.

Gecikme değeri ve çift kanal olması tahmini olarak kaç fps artışı sağlar? Değer mi sizce?

DDR4 sistem toplamayı düşünüyorum ilerde. O yüzden bu sisteme daha yatırım yapmayacağım.

Gecikme değeri ve çift kanal olması tahmini olarak kaç fps artışı sağlar? Değer mi sizce?

DDR4 sistem toplamayı düşünüyorum ilerde. O yüzden bu sisteme daha yatırım yapmayacağım.
Yeni bir güncel sistem toplayacaksanız RAM'lerinizi değiştirmenize gerek yok o parayı yeni sistem için saklayın.

Açıkçası AMD'nin işlemcilerini bekliyorum, fanboyluk bunu gerektirir.

(Şuan İntel i5 4460 kullanıyorum ve çok memnunum. Ama AMD'nin yeni çıkacak olan işlemcilerinin daha f/p olacağını düşünüyorum.)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı