Tekinden az ses gelen Haylou T15'in içi temizlenir mi?

aedrols

Hectopat
Kulaklığımın tekinden az ses geliyordu, ne düşürdüm ne su değdi ne çok kirliydi, resleme vs. her şeyi denedim. En son umutsuzca yasakların bitmesini ve garantiye vermeyi bekliyordum. Bir arkadaşım bir yöntem söyledi fakat riskli geldi ve bu yöntemi yaparsam siz müdahale etmişsiniz derler de garantiye almazlar, kulaklık elimde kalır diye korkuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bahsettiğim yöntem: Dış silikonu kaldırıp ses gelen yerdeki ince kumaşımsı silikonu çıkartıp bir kulak çubuğunun ucuna biraz kolonya döküp kulaklığın en içini temizlemek.

Kulaklığımın tekinden az ses geliyordu, ne düşürdüm ne su değdi ne çok kirliydi, resleme vs. her şeyi denedim. En son umutsuzca yasakların bitmesini ve garantiye vermeyi bekliyordum. Bir arkadaşım bir yöntem söyledi fakat riskli geldi ve bu yöntemi yaparsam siz müdahale etmişsiniz derler de garantiye almazlar, kulaklık elimde kalır diye korkuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bahsettiğim yöntem: Dış silikonu kaldırıp ses gelen yerdeki ince kumaşımsı silikonu çıkartıp bir kulak çubuğunun ucuna biraz kolonya döküp kulaklığın en içini temizlemek.
Genellikle kulakiçi kulaklıkların nozzle kısmında sound bore denilen waxın içeri kaçmasını önleyecek kumaşımsı malzemeler bulunur. Bu wax koruyucu kısımda görünen bir kirlenme veya yağlı görünme durumu yoksa açmanızın anlamı olacağını sanmıyorum. Açık nozzle olsa belki iç temizlik gerekirdi ancak uç kısımda filtre varsa dokunmayın derim.

Bence her şeyden önce bir kulak temizliği yapın. Beni yanlış anlamayın ama genelde kulak sağlığı ile alakalı olabiliyor. Temizleyici damla (genelde gliserinli) kullanımı ve düzenli temizlik ile aslında az ses gelmediğini fark edebilirsiniz.

Kablolu olsa bir nebze anlayacağım ama TWS'in tek tarafı bozulması tuhaf geldi.

Genellikle kulak içi kulaklıkların nozzle kısmında sound bore denilen waxın içeri kaçmasını önleyecek kumaşımsı malzemeler bulunur. Bu wax koruyucu kısımda görünen bir kirlenme veya yağlı görünme durumu yoksa açmanızın anlamı olacağını sanmıyorum. Açık nozzle olsa belki iç temizlik gerekirdi ancak UC kısımda filtre varsa dokunmayın derim.

Kumaşımsı diye bahsettiğim yerin ismi filtre oluyor sanırım, birkaç video izledim ve topak topak kir çıkıyor içinden resmen, asla öyle bir şey yok. Ben de risk almak istemiyordum zaten denemeyeceğim herhalde, teşekkürler.
Bence her şeyden önce bir kulak temizliği yapın. Beni yanlış anlamayın ama genelde kulak sağlığı ile alakalı olabiliyor. Temizleyici damla (genelde gliserinli) kullanımı ve düzenli temizlik ile aslında az ses gelmediğini fark edebilirsiniz.

Kablolu olsa bir nebze anlayacağım ama TWS'in tek tarafı bozulması tuhaf geldi.

Temizlik açısından dediğiniz kadar ne denir teknik bir sıkıntım yok yani insanım bende. Üstte dediğim gibi zaten böyle bir silikonu çıkarıym temizliym dediğimde (temizlemek dediğim de silikona üflemek falan) kir bile çıkmadı neredeyse. Ya her şeyi geçtim kulaklığı aldığım 2-3 hafta oluyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı