Tekirdağ'da internet hızı ve ping nasıldır?

rootsh

Kilopat
Merhabalar birkaç ay içinde Tekirdağ'a taşınabilme ihtimalim var. Tekirdağ'da internet hızları ne durumdadır? Özellikle buraya dikkat çekiyorum, ping durumu nedir? Mesela Tekirdağ'dan, Avrupa (Almanya, Frankfurt) konumlu bir sunucuya bağlandığınızda kaç milisaniye gecikme alıyorsunuz? Bunu ölçmek için en basitinden Valorant'ta pinge bakabilirsiniz. Tekirdağ'da yaşayan arkadaşlar ping süreleriyle cevap verirse sevinirim. Bu arada şehrin hangi tarafında yaşadığınızı da belirtirseniz iyi olur.

Superonline fiber ve Kablonet altyapıları var. Ayrıca Türk Telekom VDSL de var. 100 Mbps verebiliyor genelde. Avrupa’ya 40-60 ms bağlanılabiliyor. Süleymanpaşa’dan bahsediyorum.

Konuma göre sadece ADSL olan veya hiç altyapı olmayan yerler de mevcut. Taşınmadan önce fiber veya VDSL sorgulaması yapabilirsiniz. Şehrin her yerinde aynı hizmet mevcut değil. Genelleme yapmak tamamen doğru olmaz.

Mahalleden mahalleye bile değişiyor hocam o hız. Binanın kaç yıllık olduğuna ve saha dolabına bağlı daha çok. Buradan kesin sonuca varamazsınız. Ben 4-5 MS ping alıyorum benden 1 KM ilerideki arkadaşım 30-35 alıyor. :D

Merhabalar birkaç ay içinde Tekirdağ'a taşınabilme ihtimalim var. Tekirdağ'da internet hızları ne durumdadır? Özellikle buraya dikkat çekiyorum, ping durumu nedir? Mesela Tekirdağ'dan, Avrupa (Almanya, Frankfurt) konumlu bir sunucuya bağlandığınızda kaç milisaniye gecikme alıyorsunuz? Bunu ölçmek için en basitinden Valorant'ta pinge bakabilirsiniz. Tekirdağ'da yaşayan arkadaşlar ping süreleriyle cevap verirse sevinirim. Bu arada şehrin hangi tarafında yaşadığınızı da belirtirseniz iyi olur.
Hakkari , Kars gibi illerden taşınmadığınız sürece pek fark olacağını sanmıyorum. Hatta oralardan gelseniz de pek fark olmaz bence. Ben Tekirdağ Merkezde değilde ona bağlı bir ilçe de oturuyorum. Yaşadığım ilçe de altyapı Tekirdağ Merkezdeki kadar olmamasına rağmen arkadaşım evinde 64 mbps indirme , 5.5 yükleme alıyor.

Bölge hakkında genel bir fikir edinmek istiyor olabilir. Ping, şehre göre değişebiliyor. Her servis sağlayıcı da her şehirde hizmet vermiyor. :)

Tabii ki konuma göre sadece ADSL altyapısı olan yerler de olacaktır.
Binaların altyapısı kötü olmadığı sürece Tekirdağ'da çoğu yerin altyapısını yükselttiler.
En kötü Turknet 35 Mbps'lik paketini bile kaldırır. Tabii boş VDSL port bulabilirse :D

VDSL’e geçmek için port olmayabilir. Düşük hız veriyor olabilir. Sorgulamak her zaman iyidir. Altyapının olması yeterli değil. Zaten Kablonet ve Superonline varken VDSL’e de pek gerek yok. Gerçi onlar da her yerde yok.

Şehrin çoğu yerinde VDSL olsa da işi garantiye almak gerekli. Kontrol etmeden taşınınca hiç altyapı görememek veya 5 Mbps hıza zor erişen ADSL internet de görmek mümkün. Tabii şehrin merkezinde böyle yerler nadirdir.

VDSL’e geçmek için port olmayabilir. Düşük hız veriyor olabilir. Sorgulamak her zaman iyidir. Altyapının olması yeterli değil. Zaten Kablonet ve Superonline varken VDSL’e de pek gerek yok. Gerçi onlar da her yerde yok.

Şehrin çoğu yerinde VDSL olsa da işi garantiye almak gerekli. Kontrol etmeden taşınınca hiç altyapı görememek veya 5 Mbps hıza zor erişen ADSL internet de görmek mümkün. Tabii şehrin merkezinde böyle yerler nadirdir.
Kesinlikle haklısınız.

Ben internet hızını sormuyorum ping durumunu soruyorum arkadaşlar. Moderatör internet hızı diye değiştirmiş başlığı. İnternet hızı pek umrumda değil.

Geri
Yukarı