Teknik direktör nasıl olunur?

Merhaba. Yaşım 15, 9.sınıfa gidiyorum. Futbol ile bayağı ilgiliyiyim özellikle taktik kısmı çok hoşuma gidiyor. Gelecekte teknik direktör olmak istersem olabilir miyim? Çok mu zor?
çoğu td futbolun içinden gelir . Şuan FB GS BJK seni keşfedecek kadar iyi değilsen yani mustafa kapı, ömer faruk,rıdvan yılmaz vb gibi değilsen kendine daha gerçekçi hedefler belirle .

Hangi takımlısın.
Fenerbahçe
çoğu td futbolun içinden gelir . Şuan FB GS BJK seni keşfedecek kadar iyi değilsen yani mustafa kapı, ömer faruk,rıdvan yılmaz vb gibi değilsen kendine daha gerçekçi hedefler belirle .
Amacım direk büyük klüplerde başlamak değil zaten Bal gibi liglerden üst liglere yükselmek.

Eski futbolcu yeni teknik direktör gibi bir şey yapabilirsin. Çünkü çoğu bilindik teknik direktör eskinin adını duyurmuş futbolcuları.

Teknik direktör belki zor ama. Analist vs. olabilirsiniz.
Hocam bunun neden futbolculuk kariyeri ile neden çok alakası var ? Bunu çözemedim.
Ülkemizde öyle işliyor. Bursaspor'da scoutluk yapan birinin kitabını okudum. Gayet iyi taktik bilgisi de var mesela ancak onu bile yapmamışlar teknik direktör. Yurt dışı eğitimi olmasına rağmen.

Teknik direktör belki zor ama. Analist vs. olabilirsiniz.

Ülkemizde öyle işliyor. Bursaspor'da scoutluk yapan birinin kitabını okudum. Gayet iyi taktik bilgisi de var mesela ancak onu bile yapmamışlar teknik direktör. Yurt dışı eğitimi olmasına rağmen.
Anladım hocam teşekkür ederim. Galiba yurt dışına çıkmam gerekiyor bu işi cidden yapmak istersem.

Hocam bunun neden futbolculuk kariyeri ile çok alakası var ? Bunu çözemedim.
Futbolculuk geçmişinize göre kurslarda ek puan alıyorsunuz.
Ekran görüntüsü 2021-05-03 002342.png

Yeni konular

Geri
Yukarı