Teknik servis 20 iş günü nasıl sayılmalı ?

hrn

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayardan aldığım LG G4 ün ana kartı yandı, servise yollaması için Vatan bilgisayara götürdüm,
29.7.2016 tarihinde verdiğim telefon 16.8.2016 tarihinde servise ulaşmış. Yani 18 gün sonra. Vatan bilgisayarın bana verdiği sözleşmede 48 saat içinde servise ulaştırılır yazıyor.

Ben 20 iş gününü hangi tarihten itibaren saymaya başlayacağım, 29 temmuz mu 16 ağustos mu?

Eğer 29 temmuz ise 20 iş gününde tamir edilmediği için Tüketici hakem heyetine gideceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ekran karti verdim 4 Temmuzda. Yarin gonderiyoruz dendi ama 13 Temmuzda girişi yapılmıs. Ben de merak ediyorum aslında ama bu konuya kimse cevap vermemiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan Bilgisayar size servise ulaştıktan sonra süre başlar der ama bu tam tersidir, Vatan Bilgisayar'a verdiğiniz günden itibaren pazar günleri ve özel günler hariç saymaya başlayabilirsiniz. Eğer Vatan Bilgisayar'a gittiğinizde herhangi bir işlem yapılmıyor ise bölgenizdeki Tüketici Hakem Heyeti'nden destek alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı