Teknik servis idareten bir ürün gönderir mi?

Fyuhh

Hectopat
  • Ekran kartım: ASUS ROG STRIX RX570 4 GB OC modeli.
  • İşlemci: Ryzen 5 1600.
  • RAM: 16 GB.
  • HDD: 400.
  • SSD: 240.
  • Kasa: Dark flash BF1.
  • Anakart: ASUS A320M-R
  • PSU: 500W.

Bugün CS:GO oynarken bir anda PC kapandı. Kasamın için açtım acaba çok mu tozlu diye baktığım zaman içinde toz yoktu. Oyun oynarken bir anda kapanmaya başladı PC.

Sonra ekran kartının kart kısma dokununca çok ısındığını hissettim. Ekran kartı 2 yıl garantili bende garantili olduğu firmayı aradım ve format atmamı söylediler ben de formatı attım ve ilk olarak CS:GO'yu indirdim. Fakat herhangi bir değişen olmadı hala kapanıyor.

Ben ekran kartımı garantiye göndersem bana idareten bir ekran kartı yollarlar mı? EBA'dan Zoom'dan sürekli ders görüyorum sınavlarım da var. Bilişim teknolojileri okuyorum.

Son düzenleme:
  • Ekran kartım: ASUS ROG STRIX RX570 4 GB OC modeli.
  • İşlemci: Ryzen 5 1600.
  • RAM: 16 GB.
  • HDD: 400.
  • SSD: 240.
  • Kasa: Dark flash BF1.
  • Anakart: ASUS A320M-R

Bugün CS:GO oynarken bir anda PC kapandı. Kasamın için açtım acaba çok mu tozlu diye baktığım zaman içinde toz yoktu. Oyun oynarken bir anda kapanmaya başladı PC.

Sonra ekran kartının kart kısma dokununca çok ısındığını hissettim. Ekran kartı 2 yıl garantili bende garantili olduğu firmayı aradım ve format atmamı söylediler ben de formatı attım ve ilk olarak CS:GO'yu indirdim. Fakat herhangi bir değişen olmadı hala kapanıyor.

Ben ekran kartımı garantiye göndersem bana idareten bir ekran kartı yollarlar mı? EBA'dan Zoom'dan sürekli ders görüyorum sınavlarım da var. Bilişim teknolojileri okuyorum.

Öncelikle sistem boşta iken AIDA 64 ile sistem ısılarınızı yollayın bakalım.

WattMan hatası mı olyor yoksa sistem komple mi kapanıyor? PSU belirtmemişsiziniz eğer sistem hemen kapanıyorsa bu PSU kaynaklı ya da işlemci kaynaklı olabilir. İşlemci sıcaklığını kontrol eder misiniz? İdareten ekran kartı göndermezler.

WattMan hatası mı olyor yoksa sistem komple mi kapanıyor? PSU belirtmemişsiziniz eğer sistem hemen kapanıyorsa bu PSU kaynaklı ya da işlemci kaynaklı olabilir. İşlemci sıcaklığını kontrol eder misiniz? İdareten ekran kartı göndermezler.

WattMan hatası almadım direk kapanıyor. Oyunun içindeyken

O zaman ekran kartını garantiye göndermenize gerek yok. Ya işlemci çok ısınıyor ya da PSU yetmediği için kapanıyordur. PSU'nuz nedir? Ekran kartıyla alakalı bir sorun yok.

500W işlemcinin termal macunu değişeli 1 hafta oldu hemen hemen ama ekran kartı cidden çok ısınmıştı. CS:GO oynarken normalde hiç ısınamamsı lazım :(

Yeni konular

Geri
Yukarı