Teknobiyotik, bozuk RX570 yerine RX 560 öneriyor

SinekTV

Hectopat
Bir süre önce Teknobiyotik'ten RX570 ekran kartlı bir sistem satın aldım. Bir süre sonra kart sorun çıkarmaya başladı ve teknik servise yolladık. Kart bozuk çıkmış ve bize şunu teklif ediyorlar: Dünya çapında RX570 kartı kalmadı, biz size RX560 verelim ya da (1400TL) paranızı iade edelim.

Bu nasıl bir saçmalıktır? Ben sizden RX570 almışım, 560 değil. Kartın bozuk gelmesi benim suçum değil, onların suçu. Üstüne bir de bana 560 vereceklermiş. Böyle bir durumda hatalarını telafi etmek için bana RX580 vermeleri gereken yerde söyledikleri şeye bak! Kartın dünya çapında tükendiğini söylediler fakat sitelerinde benim kartımın aynısı stokta "1" şeklinde gözüküyor.

Muhtemelen bu bozuk kartı birkaç kişiye daha sattılar ve aynı hikaye tekrarlandı. Şimdi bana denk geldi. Bu dolandırıcılıktan başka bir şey değil. Yarın iletişime geçeceğim. Ya bana 0 RX570 ya da 580 verirler. Para iadesi falan saçmalık. 1400'e aldığım kart olmuş 4 buçuk bin lira. Bu parayı alsam işime yaramaz.

Hatalarını telafi etmezlerse Tüketici haklarına başvuracağım, hakkım olanı alacağım. Yarın olay nasıl sonuçlanırsa buraya eklerim.
Teknobiyotik'e güveniyorum. Umarım güvenimi ve inancımı kırmazlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknobiyotik'ten ben soğutucu aldım paramı iade için 14 gün bekleteceklerini söylediler. Diyorum ki umarım yöneticileri ya da görevlileri görüyorlardır. Kim var yok tanıdık herkese söyledim ve söylemeye sesimi duyurmaya duyulmasa da devam edeceğim. Çünkü hiçbir şeyi hak etmiyorlar.

Bir süre önce Teknobiyotik'ten RX570 ekran kartlı bir sistem satın aldım. Bir süre sonra kart sorun çıkarmaya başladı ve teknik servise yolladık. Kart bozuk çıkmış ve bize şunu teklif ediyorlar: Dünya çapında RX570 kartı kalmadı, biz size RX560 verelim ya da (1400TL) paranızı iade edelim.

Bu nasıl bir saçmalıktır? Ben sizden RX570 almışım, 560 değil. Kartın bozuk gelmesi benim suçum değil, onların suçu. Üstüne bir de bana 560 vereceklermiş. Böyle bir durumda hatalarını telafi etmek için bana RX580 vermeleri gereken yerde söyledikleri şeye bak! Kartın dünya çapında tükendiğini söylediler fakat sitelerinde benim kartımın aynısı stokta "1" şeklinde gözüküyor.

Muhtemelen bu bozuk kartı birkaç kişiye daha sattılar ve aynı hikaye tekrarlandı. Şimdi bana denk geldi. Bu dolandırıcılıktan başka bir şey değil. Yarın iletişime geçeceğim. Ya bana 0 RX570 ya da 580 verirler. Para iadesi falan saçmalık. 1400'e aldığım kart olmuş 4 buçuk bin lira. Bu parayı alsam işime yaramaz.

Hatalarını telafi etmezlerse Tüketici haklarına başvuracağım, hakkım olanı alacağım. Yarın olay nasıl sonuçlanırsa buraya eklerim.

İşte bu yüzden tavsiye edilmiyor antibiyotik.

Tüketicinin korunması hakkında kanun.
Ayıplı mal.

Madde 8-
(1) ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır.

(2) ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir.

tüketicinin seçimlik hakları.

Madde 11-
(1) malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

A) satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

B) satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

C) aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

C) imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

Seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

(2) ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabilir. Bu fıkradaki hakların yerine getirilmesi konusunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur. Üretici veya ithalatçı, malın kendisi tarafından piyasaya sürülmesinden sonra ayıbın doğduğunu ispat ettiği takdirde sorumlu tutulmaz.
(6502 numaralı kanundan alıntıdır.)
Hakkınızı savunun. Benzer durum bugün başıma geldi. Namıdiğer mf product 0120 tarafından. Beni de uğraştıracaklar gibi hadi hayırlısı.

Teknobiyotiğe güvenen insan.. Umarım hakkını alabilirsin.

Geri
Yukarı