Teknobiyotik destek ilgisizliği

Daha fazla  
İyi forumlar. 1 hafta öncesinde forumda açtığım bir konu vardı. Teknobiyotik üzerinden aldığım kasanın içerisine açıklamada yazandan başka bir marka model PSU göndermişlerdi. Değişim için hiçbir türlü yardımcı olmadılar, en sonunda şikayet var sitesine yazdığım zaman ilgilendiler. Destekten arkadaş ismini verip benim ismim aracılığıyla gönder, değişim yapacağız, stokta 1 tane varmış istediğiniz ürün dedi. Cuma kargoya verdim, cumartesi eline ulaştı Teknobiyotik'in. Aldığım gibi 0 ürünü koyup göndermiştim. Zar zor telefonla iletişime geçtiğimde hep geçiştirildim. Ürün elimize ulaştı hafta içi sonuçlanacak diye. Hiçbir gelişme olmayınca bulduğum tüm adreslere mail gönderdim ve bana PSU'nun ellerinde olmadığını istediğim bir modeli seçmem karşısında göndereceklerini söylediler. Aynı markanın muadili bir ürün bulup destekteki arkadaşa mail attım. Benden 100TL fiyat farkı istediler. Hem kendileri teklif ediyor hem para istiyorlar. Ayrıca ne cevap verdikleri var ne çözüm sundukları. Arkadaşlar Teknobiyotik'ten 3 alışverişim oldu ve 3'ü de temiz geldi fakat işiniz düştüğü zaman süründürüyorlar. Şu aşamada artık ne yapacağım? Bir öneri sunacak var mı?

Bu firmalarla ilgili kaç konu açıldı? :) Alışveriş yaptığınızda sorun olmaz, sorun çıktığınızda eziyet ederler dedik, kimse dinlemedi; ben alışveriş yaptım kanka, sorun yok dediler. Önerilecek bir şey yok. Tek çözüm tüketici hakem heyeti, e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Her şey bittiğinde bir de üründe garanti sorunu yaşanırsa siz o zaman görün. :) Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu firmalarla ilgili kaç konu açıldı? :) Alışveriş yaptığınızda sorun olmaz, sorun çıktığınızda eziyet ederler dedik, kimse dinlemedi; ben alışveriş yaptım kanka, sorun yok dediler. Önerilecek bir şey yok. Tek çözüm tüketici hakem heyeti, e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Her şey bittiğinde bir de üründe garanti sorunu yaşanırsa siz o zaman görün. :) Kolay gelsin.

Ben de alışveriş yaptım ama ilk defa işim düştü. Düşmez olaydı.

Teknobiyotik ve ortak firması olan Akortek pişmanlıktır. Artık kaçıncı günde olduğumuzu bilmediğim garanti sorunuyla ilgili açılan Tüketici Hakem Heyeti davasını kazandım 2. el ürün gönderdiler :) tekrar dava açtım. Bu davada sonuçlandığında gene 2. el ürün gönderirlerse avukat tutup maddi manevi tazminat davası açmayı planlıyorum, bir avukatla görüşüp bu işin oluru ne firmaya ne kadar sokabiliriz diye konuşmam gerekiyor sadece. Ürün umrumda değil amacım sadece firmayı zarara uğratmak, beni uğrattıkları gibi.

Teknobiyotik ve ortak firması olan akortek pişmanlıktır. Artık kaçıncı günde olduğumuzu bilmediğim garanti sorunuyla ilgili açılan tüketici hakem heyeti davasını kazandım 2. el ürün gönderdiler :) tekrar dava açtım. Bu davada sonuçlandığında gene 2. el ürün gönderirlerse avukat tutup maddi manevi tazminat davası açmayı planlıyorum, bir avukatla görüşüp bu işin oluru ne firmaya ne kadar sokabiliriz diye konuşmam gerekiyor sadece. Ürün umrumda değil amacım sadece firmayı zarara uğratmak, beni uğrattıkları gibi.

Artık o raddeye geldim. Ben de bu hafta çözülmezse yargıya taşıyacağım.

Artık o raddeye geldim. Ben de bu hafta çözülmezse yargıya taşıyacağım.
Bence direk tüketici hakem heyeti başvurun, firma bilgilerini google yazarak bulabilirsiniz. Çözülmez ise süreci hızlandırmış olursunuz :) başvurması çok basit internet üzerinden 5-10 dakika sürüyor. Firma vergi no fln internette var açıklama kısmına herşeyi açıklayıcı yazın ürün e-fatura fln ekleyin varsa mail konuşmasını pdf olarak çekin vs sonrası zaten yargıda. Elinizi bile kıpırdatmanıza gerek yok. Ben ilk davayı açtığımda açmadan önce destek ekibine böyle yapacağım diyordum tabi yapabilirsiniz vs diyip dalga geçer tonda konuştular açtım kazandım aradığımda üzür dileriz efenim şöyle efenim diye kekelediler ama 2. el ürün yolladılar ne hikmetse :D. neyse dediğimi yapın pişman olmazsınız yardıma ihtiyacınız olursa buraya yazın.

Geri
Yukarı