Teknobiyotik FR4000 sistem 4200 TL'ye alınır mı?

otanicool

Femtopat
Katılım
21 Temmuz 2021
Mesajlar
3
Herkese merhaba. Bilgisayar konusunda neredeyse hiçbir bilgisi olmayan biriyim ancak şöyle bir APU sisteme denk geldim: Teknobiyotik FR4000 Fırsat Sistemi - AMD Ryzen 3 4300GE 3.5GHz, 16GB Ram, 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Kampanyalı PC | Teknobiyotik ve bu sistemle ilgili birkaç sorum var.

1- Bu sistem genel olarak nasıldır? PUBG, LoL, Valorant, CS, WoW, GW2 gibi oyunlar oynuyorum, bu oyunları oynarken beni tatmin eder mi? Ve F/P oranı iyi bir sistem midir? Daha uyguna benzer kalite bir sistem bulabilmek mümkün mü?
2- Asrock anakartların daha kaliteli olduğunu okudum. Bu sistemde kullanılan anakart yerine Asrock marka bir anakart satın almamı tavsiye eder misiniz?
3- Sandisk SSD'lerinde (özellikle 120 ve 240 GB olanlarda) sorunlar olabildiğini okudum bu forumda ancak bu sistemde kullanılan SSD 480GB. Sandisk olduğu için yine de sıkıntı çıkarır mı bu SSD? Bunun yerine Samsung'ın SSD'lerine bakmamı önerir misiniz?
4- İşlemciyle gelen soğutucuya ilaveten ayrı bir soğutucu almamı tavsiye eder misiniz? Ederseniz ürün önerisi yapabilirseniz çok sevinirim.
5- Bu sisteme güç kaynağı için ürün önerisi yapabilir misiniz?

Biraz fazla soru sordum ama bu işlerden anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler :)
 
KS
KS
O

otanicool

Femtopat
Katılım
21 Temmuz 2021
Mesajlar
3
Alınmaz. Kendin elle topladığında aynı fiyata, hatta daha ucuza toplayabiliyorsun parça parça. Bütçeniz ne kadar?
Bütçem 4500tl ancak parçaları ayrı ayrı da satın alsam maalesef sistem toplayabilecek bilgiye sahip değilim. Büyük markaların bilgisayarlarındansa böyle önceden toplanmış bir hazır sistem almayı mantıklı bulmuştum.
Temiz ikinci el ekran kartlı sistem almayı düşünür müsünüz?
İkinci el piyasasına güvenemiyorum maalesef😅 Teklifiniz için teşekkürler.
 

kutaxzed

Centipat
Katılım
17 Aralık 2020
Mesajlar
1.293
Makaleler
2
Çözümler
3
Bütçem 4500TL ancak parçaları ayrı ayrı da satın alsam maalesef sistem toplayabilecek bilgiye sahip değilim. Büyük markaların bilgisayarlarındansa böyle önceden toplanmış bir hazır sistem almayı mantıklı bulmuştum.

Bütçeniz ile APU sistem toplamak için yeni bir konu açın.
 

Teoman80

Femtopat
Katılım
6 Haziran 2021
Mesajlar
5
Apu sistem düşünüyorsan ve teknik bilgin yoksa kesinlikle almalısın. Hatta test ve kurulum da yaptır. Kafan rahat. Bakma sen daha ucuza toplarsın laflarına. İnan bana daha ucuza toplayamazsın, ayrıca parçaların uyumu vs daha fazla zaman alır, daha yorucu bir sürece girersin. Sistemin oyunlardaki performansını da YouTube daki oyun adı ve işlemci numaranı yazarak arat. Eğer sana hitap ediyorsa al derim. Daha önce o siteden 2 kez sistem aldım. Hiç bir sorun yaşamadım. Bu sorun yaşamayacağın anlamına da gelmez ama diğer türlü inan bana daha fazla sorun yaşama ihtimalin var.
 

kutaxzed

Centipat
Katılım
17 Aralık 2020
Mesajlar
1.293
Makaleler
2
Çözümler
3
APU sistem düşünüyorsan ve teknik bilgin yoksa kesinlikle almalısın. Hatta test ve kurulum da yaptır. Kafan rahat. Bakma sen daha ucuza toplarsın laflarına. İnan bana daha ucuza toplayamazsın, ayrıca parçaların uyumu vs daha fazla zaman alır, daha yorucu bir sürece girersin. Sistemin oyunlardaki performansını da YouTube'daki oyun adı ve işlemci numaranı yazarak arat. Eğer sana hitap ediyorsa al derim. Daha önce o siteden 2 kez sistem aldım. Hiçbir sorun yaşamadım. Bu sorun yaşamayacağın anlamına da gelmez ama diğer türlü inan bana daha fazla sorun yaşama ihtimalin var.

Teknobiyotik çalışanı kokusu alıyorum resmen.
 
Yukarı