Teknobiyotik iade kabul etmiyor

Daha yeni başvurdum anakart için 5 gün sonra savunma istendi yazıyordu. Teknobiyotik alışverişim için başvurudan 3 saat sonra savunma istendi yazdı. Sanırım sonuca hızlı ulaşılacak ama bakalım gelişme oldukça paylaşırım.

Hala savunması istendi kısmında. Ne kadar süre içerisinde cevap vermek zorundalar?

Şikayet var üzerinden belki süreç hızlanır diye Teknobiyotik adına bir şikayet oluşturdum. Verdikleri cevap cidden daha da sinirimi bozdu. İşlemciyi test ederken termal macun sürülmüş ve tam temizlenmemiş nedense sadece sol ve sağa ufak bir kalıntısı var bana bunu göstermişler. Daha sonra ekran kartının artık nasıl muhafaza ediyorlarsa yapışkanlı kısmı tozlanmış ve açarken ufak bir kısmını yırtmışlar, kartın üstünde de ufak çizikler var. Bunu da benim üzerime atmışlar. SSD kutusunu gayet normal bir şekilde açmışım. Ürünleri fazlasıyla özenle kutuladım ve kendi verdikleri hasarı benim üzerime atıyorlar gerçekten inanılmaz bir şirket. Bu konuda ekstra bir şey yapmama gerek var mı? THH kararının çıkması çok uzun sürecek gibi duruyor fakat kendi yaptıklarını benim üzerime atarak haksız çıkarmalarından korkuyorum. Bu arada iade için ilk aradığımda bana bunlar asla söylenmedi. Site üzerinden önce ekran kartının kablosunun olmadığı söylendi ki kontrol edilince olduğu ortaya çıktı. Daha sonra telefon üzerinden kutusunu açtığım için iade olmayacağı söylendi. Şimdi de ürünlerde ve kutusunda hasar var denilerek iadenin mümkün olmayacağı söylenmiş. Her seferinde farklı ve saçma bahaneler sunuluyorlar. Ne olur birisi akıl versin bunlarla ne yapacağım ben. :D
@LuciFeriaNx hocam müsait olunca bir linke firmanın attığı fotoğrafları kontrol edebilir misiniz?

Fiziksel hasar kısmına net olarak yorum yapamam çünkü üründe sizden kaynaklı bir hasar olduğu tespit ediliyorsa ürünleri iade almama hakları var ancak ürünleri kutularının veya jelatininin açılması iadeye engel bir durum değildir. Zaten Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştunuz siz. THH nihai kararı verecektir. Okuduğum kadarıyla üründeki fiziksel hasarların sizinle ilgisi bulunmadığını dile getirmişsiniz. Bu durumda THH lehinize karar verecektir.​

fiziksel hasar kısmına net olarak yorum yapamam çünkü üründe sizden kaynaklı bir hasar olduğu tespit ediliyorsa ürünleri iade almama hakları var ancak ürünleri kutularının veya jelatininin açılması iadeye engel bir durum değildir. Zaten tüketici hakem heyetine başvurmuştunuz siz. THH nihai kararı verecektir. Okuduğum kadarıyla üründeki fiziksel hasarların sizinle ilgisi bulunmadığını dile getirmişsiniz. Bu durumda THH lehinize karar verecektir.​

Benim kafamı karıştıran kısım bana bunların hiçbirini söylemediler. Ne zaman şikayet varda paylaşım yaptım o zaman gösterdiler. Yani ürünleri ben onlara yolladıktan 1 ay sonra. Ekran kartını anlarım çizik var fakat yine benden habersiz olan bir şey. SSD kutusunda ne var tam olarak neyi göstermeye çalışıyorlar acaba? Kendi sürdükleri termal macunu hasar olarak göstermeleri mümkün mü? Bunları atarken ne düşünüyorlardı gerçekten merak ediyorum.

Güncelleme: Savunması istendikten tam 1 ay sonra savunması geldi olarak güncellenmiş. Bakalım ne zaman ve kimin lehine sonuçlanacak. :D

Tekrar rahatsız ediyorum @LuciFeriaNx hocam aklıma takıldı şu konu size sormak istedim. Ürünü iade etmek için başvurduğumda bana ürünlerin sağlam olduğunu yazılı olarak beyan ettiler. Daha sonra ürünlere ve kutusuna kendileri zarar verip suçu bana attılar. Bu yazı yalan söylediklerini ve ürünleri onlara sağlam bir şekilde yolladığımı kanıtlar değil mi? Başvururken destekteki konuşmalarımı da eklemiştim.

Dosya Ekleri

• 1B39A4E5-5A9A-4457-BCAA-9C79CD2D8DAF.jpeg
    1B39A4E5-5A9A-4457-BCAA-9C79CD2D8DAF.jpeg
    141,5 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Tekrar rahatsız ediyorum @LuciFeriaNx hocam aklıma takıldı şu konu size sormak istedim. Ürünü iade etmek için başvurduğumda bana ürünlerin sağlam olduğunu yazılı olarak beyan ettiler. Daha sonra ürünlere ve kutusuna kendileri zarar verip suçu bana attılar. Bu yazı yalan söylediklerini ve ürünleri onlara sağlam bir şekilde yolladığımı kanıtlar değil mi? Başvururken destekteki konuşmalarımı da eklemiştim.
Doğru düşünüyorsunuz ancak karar verecek Heyetin bu yöndeki düşüncesi önemli. Dosyanızda bu yönde bir savunma yapmamışlarsa zaten ''Şikayetvar''ın önemi de yok.

Lehime ama istediğim karar değil. Benden kaynaklı bir sorun oluşmuş. Çok sonra fark ettim.

Süreç ne kadar sürdü fotoğraf atmanız mümkün mü? Başvuru tarihi savunmanın istenmesi ve gelmesi gibi. Karşılaştırma yapmak istiyorum da söylendiğinden daha hızlı işliyor sanki bende.

Tarihçeye girmeden son işlemde gündeme alındı diyor fakat detaylara bakınca karara bağlanmış. Bu kadar çabuk sonuçlanmasını beklemiyordum. Karar formuna PDF olarak ne zaman ulaşabilirim bilginiz var mı? @EQUARIA @LuciFeriaNx

Dosya Ekleri

• IMG_6015.jpeg
    IMG_6015.jpeg
    44,2 KB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı