Teknobiyotik Neden Böyle?

Hemen satılan markaları kötülemeyin. Dark'ta gayet F/P bir marka sayılır kasaların içinden gelen fan ve kasanın hava akışından dolayı. Teknobiyotik'i kötüleyebilirsiniz ama Dark gibi markaları kötülemeyin ya da kötüleyin ama kendinizce. Çoğu kişiye Dark kasa önermişliğim var. Özellikle düşük bütçede Dark N10 gibi kasalar 3-4 ay önce içinden gelen fan sayısından dolayı çok önerilirdi. Şimdi Xigmatek Frontlier tarzı kasalar arttı. Ayrıca Teknobiyotik ne kadar gereksiz cevaplar verse de müşteri memnuniyeti sorunsuz çoğu kişi için. Kelepçeme konusu gerçekten saçma yalnız. Ayrıca Asrock, Aerocool gibi markalarda kötü değil. Çoğu ürünleri gayet kaliteli. Her markanın rezalet ürünleri var (Corsair VS PSU'lar gibi). Aynı şekilde HighPower'de giriş-orta seviyesinde gayet iyi.

Teknobiyotik Firmasının Rezilliği

Facebook sayfasında Galax'ı övüp MSI markasını kötülüyorlardı, MSI hakkında doğru verileri yazınca zorlarına gidip beni sayfadan engellemişlerdi. YouTube'da aynı şekilde Dark övmek için Cooler Master övüyorlardı, aksini söyleyenlere etmedikleri hakaret kalmadı. :) Teknobiyotik benim gözümde sıfır, sosyal medyada yaptıkları için herkesten özür dilemedikleri sürece de sıfır olmaya devam edecek.

Sistem toplayanalar için montaj ve test hizmetleri(ücretli) var.

Yaptıkları işlem de kısmen doğru aslında. Ekran kartını düşmemesi için kelepçelemişler muhtemelen. Ama kargolama esnasında oluşabilecek olumsuzlukları da üstlenmeleri gerekir.

Onun dışında diğer çoğu firmanın olmadığı gibi onlar da mükemmel değiller elbette.

Not: Tercih edeceğim bir firma değil kendileri.

Sistem toplayanalar için montaj ve test hizmetleri(ücretli) var.

Yaptıkları işlem de kısmen doğru aslında. Ekran kartını düşmemesi için kelepçelemişler muhtemelen. Ama kargolama esnasında oluşabilecek olumsuzlukları da üstlenmeleri gerekir.

Onun dışında diğer çoğu firmanın olmadığı gibi onlar da mükemmel değiller elbette.

Not: Tercih edeceğim bir firma değil kendileri.
Her ne kadar öyle olsa da çok yanlış bir şey bence. Şahsen binlerce TL verip aldığım ekran kartının bir plastik parçasına emanet edilmesinden rahatsız olurdum.

Kardeş çok doğru söyledin. Adamlar Dark ve Aerocool gibi firmanın ürünlerinin reklamıyla geçiniyorlar.

Reklam değil. Adamlar, Akortek Bilişim ve Dark'ın resmi satıcısı.

Bu arada Teknobiyotik kaliteli ve çok ilgili bir firmadır. Piyasanın üstünde satış yaptığı da doğruyu yansıtmıyor. Zaman zaman pahalı ürünler olabilir fakat genel olarak bu sitede birçok ürünü ucuza buldum ve satın aldım.

Hepsiburada'dan 15.000 TL civarında teknolojik cihaz alışverişi yapmışsam, Teknobiyotik'ten de yaklaşık 1.500 TL civarında alışveriş yaptım ve her alışverişimde de memnun kaldım.
Kardeşim ben Teknobiyotik'ten alışveriş yapmadım ama siteye yorumların çoğunluğu olumsuz yazıyor. Dediğin gibi bu sitede gerçekten birşey var. Ben bu siteden ikrah ediyorum. Bir de ürünleri gerçekten piyasadan bir tık pahalı satıyorlar. Aynı Vatanbilgisayar gibi. Bir de bunların MSI'ya gıcıkları var herhalde. Hiç MSI ürünleri satılmıyor bu sitede.

Biraz araştırma yapmalıyız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her ne kadar öyle olsa da çok yanlış bir şey bence. Şahsen binlerce TL verip aldığım ekran kartının bir plastik parçasına emanet edilmesinden rahatsız olurdum.

Montaj hizmeti almayacaksın o zaman.

Montajlı halde yollamanın başka seçeneği yok. Kelepçe iyi fikir ancak onun da olası durumlarda anakarta(muhetemelen oraya sabitlenmiş) zarar verme olasılığı var.

Montaj hizmeti veriyorsa olumsuz durumlara karşı da garanti vermesi gerekir. Ki öyle yaptıklarını sanmıyorum. Ama bu sebepten de olumsuzluk yaşayanı duymadım. İadelerde sorun yaşayan oluyor daha çok.

Kardeşlerim ön yargıları bence bırakın. Herkes 1060'ın MSİ GAMİNG X modelini alamaz. 2500 liraydı zamanında. Ben gittim teknobiyotikten 1980 liraya PALİT marka aldım. Gerçekten adamlar memnuniyet sağlıyor bu koşulda. Bir sürü kez soru sordum hızlı dönüş yapıldı yada aradığımda ulaşamadığım olmadı. He tamam youtube'deki yorumları bence de biraz çocukça, ama adamların politikası bu, saygısız yoruma saygısız cevap veririm gibisinden birşey yazmışlardı bitane yorumda. Yapıcak bişey yok adamların iletişimini sorgulayacak halimizde yok. Herkes corsair'in 200 liralık fanını alamaz. RGB fan satıyolar mesela 90 TL'ye ikili set. Uygun fiyatı da düşünüyorlar bu şekilde düşünürseniz bence bu önyargıyı yıkarsınız. Ben yaptığım alışverişlerin hiçbirinde sorun yaşamadım. Kimse kusursuz değildir önyargısız bakmak gereklidir.
Kardeşlerim ön yargıları bence bırakın. Herkes 1060'ın MSİ GAMİNG X modelini alamaz. 2500 liraydı zamanında. Ben gittim teknobiyotikten 1980 liraya PALİT marka aldım. Gerçekten adamlar memnuniyet sağlıyor bu koşulda. Bir sürü kez soru sordum hızlı dönüş yapıldı yada aradığımda ulaşamadığım olmadı. He tamam youtube'deki yorumları bence de biraz çocukça, ama adamların politikası bu, saygısız yoruma saygısız cevap veririm gibisinden birşey yazmışlardı bitane yorumda. Yapıcak bişey yok adamların iletişimini sorgulayacak halimizde yok. Herkes corsair'in 200 liralık fanını alamaz. RGB fan satıyolar mesela 90 TL'ye ikili set. Uygun fiyatı da düşünüyorlar bu şekilde düşünürseniz bence bu önyargıyı yıkarsınız. Ben yaptığım alışverişlerin hiçbirinde sorun yaşamadım. Kimse kusursuz değildir önyargısız bakmak gereklidir.
Tamam ultra kalite değil belki de. Ama Türkiye de yaşayan herkes mühendis çocuğu ya da doktor çocuğu değil ya da aylık 5 bin ₺ maaş almıyor. Her çocuğun isteği var bilgisayarım olsun diye belki de babası gelince ayaklarına sarılıyorlar. Bu anlamda da düşünmek lazım.

Reklam değil. Adamlar, Akortek Bilişim ve Dark'ın resmi satıcısı.

Bu arada Teknobiyotik kaliteli ve çok ilgili bir firmadır. Piyasanın üstünde satış yaptığı da doğruyu yansıtmıyor. Zaman zaman pahalı ürünler olabilir fakat genel olarak bu sitede birçok ürünü ucuza buldum ve satın aldım.

Hepsiburada'dan 15.000 TL civarında teknolojik cihaz alışverişi yapmışsam, Teknobiyotik'ten de yaklaşık 1.500 TL civarında alışveriş yaptım ve her alışverişimde de memnun kaldım.

Biraz araştırma yapmalıyız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeş düşüncene saygı duyuyorum ama ben bu siteyi tasvip etmiyorum.

"Atarlı admin is online!" diyen bir firmadan ne beklersiniz ki :) Teknobiyotik, hayatım boyunca alışveriş yapmayacağım yerler arasında. Ayrıca sadece saygısız yorumlara böyle cevap veriyor demiş bir arkadaş, ben kibar bir dille eleştiri yaptığımda hemen banlamışlardı beni.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı