Teknobiyotik, bozuk RX570 yerine RX 560 öneriyor

Bu her şeye gülen çocuklar aşırı sinir bozucu değil mi? Adamın yazdığında gülünecek ne var?
Kesinlikle haklısın söylediklerinde.

Dostum senin yaptıgın kraldan çok kralcılık. Gülme sebebim yaşanan magduriyete degil. Arkadaşın Teknoboyitik'e güveniyorum demesinden kaynaklı. Ama ben arkadaşa yardımcı olmak için kanunlarımızdan bahsettim.

Konu sahibi arkadaşım, eger istedigin gibi bir sonuç çıkmazsa THH'e başvurup. Ayıplı malın muadili yada misliyle degişimini talep edin. Ürünün para iadesini talep etmeyin yoksa THH para iadesi olarak karar verir.

Son düzenleme:
Umarım yanlış bilmiyorumdur. Bildiğim kadarıyla para iadesi olursa kesilen fatura tutarında iade yapıyorlar fatura 1400 ise 1400'den yukarı vermezler.

Eğer muadil kart bulunmuyorsa para iadesi yapılır. Satıcı malın güncel fiyatından değil faturadaki fiyattan sorumlu tutulur.

3-5 kuruş ucuz diye tercih edilen yerin yapacağı türden bir teklif RX 460. Acaba fiyat farkını nereden kısarak sağlıyorlar? Çok düşünmeye gerek yok. Satış sonrası destekten.

Bunlar niye kızgın atıyor düşüncelerini yazsalar bari.

Bende yeni öğreniyorum işte. Teknobiyotik'ten daha da hiç bir şey satın almam, önermem.
Böyle bir durumda şirket hatasını telafi etmek ve mağdur ettiği müşterisinin zararını kapatmak için üst modelini vermesi veya güncel fiyatını geri ödemesi yerde bana alt modeli tavsiye ediyorlar. Gerçekten çok yazık.
Hocam son zamanlarda ben memnun kalmıştım ancak müşteri hizmetlerini görene kadar. Çok kötü konuşuyorlar.

Dostum senin yaptıgın kraldan çok kralcılık. Gülme sebebim yaşanan magduriyete degil. Arkadaşın Teknoboyitik'e güveniyorum demesinden kaynaklı. Ama ben arkadaşa yardımcı olmak için kanunlarımızdan bahsettim.

Konu sahibi arkadaşım, eger istedigin gibi bir sonuç çıkmazsa THH'e başvurup. Ayıplı malın muadili yada misliyle degişimini talep edin. Ürünün para iadesini talep etmeyin yoksa THH para iadesi olarak karar verir.
Beni mağdur eden onlar. Bir de bunun üstüne utanmadan düşük model verelim diyerek geçiştirmeye çalışıyor, beni zarara sokmaya çalışıyorlar. Bu kabul edilemez. Yapmaları gereken şey suçlarını kabul edip, beni cahil yerine koymayıp özür dileyerek bana muadilini veya yoksa bir üst modelini vermeleri gerekiyor. Vermezlerse THH'ye başvuracağım. Önerileriniz için teşekkürler.
Benim kuzenimede aynısı oldu babasının savcı olduğunu öğrenince Teknobiyotik olur gibi.
3 gün sonra RX 580 yolladılar demek ki ellerinde bozuk RX serileri durmaya devam ediyor.
Umarım bana da RX580 yollarlar. Ve sanırım benim bozuk olarak gönderdiğim, kabul ettikleri kartı tekrar satışa sunmuşlar...
Hocam son zamanlarda ben memnun kalmıştım ancak müşteri hizmetlerini görene kadar. Çok kötü konuşuyorlar.
Destek talebi açtım, orada olumsuz yanlarını görmedim. Zaten sürekli hazır mesajları kopyala yapıştır yapıyorlar, doğru düzgün iletişim kurmadılar. Bu sabah arayacağız bakalım. Umarım THH falan uğraştırmazlar. Son alışverişim olacak, bir an önce kurtulunması gereken bir firma gerçekten.

Beni mağdur eden onlar. Bir de bunun üstüne utanmadan düşük model verelim diyerek geçiştirmeye çalışıyor, beni zarara sokmaya çalışıyorlar. Bu kabul edilemez. Yapmaları gereken şey suçlarını kabul edip, beni cahil yerine koymayıp özür dileyerek bana muadilini veya yoksa bir üst modelini vermeleri gerekiyor. Vermezlerse THH'ye başvuracağım. Önerileriniz için teşekkürler.

Umarım bana da RX580 yollarlar. Ve sanırım benim bozuk olarak gönderdiğim, kabul ettikleri kartı tekrar satışa sunmuşlar...

Destek talebi açtım, orada olumsuz yanlarını görmedim. Zaten sürekli hazır mesajları kopyala yapıştır yapıyorlar, doğru düzgün iletişim kurmadılar. Bu sabah arayacağız bakalım. Umarım THH falan uğraştırmazlar. Son alışverişim olacak, bir an önce kurtulunması gereken bir firma gerçekten.

Hayatımda gördügüm en igrenç, rezil firmaların başında geliyor bu firma. Evet kanunlar gayet açık ayıplı malın müşterinin istekleri dogrultusunda ya birebir degişimi yoksa misliyle degişimi yapılır. Mesela kanunlara uyan firmalardan örnek vereyim. Birisi Dell 2k TN monitörü agrıza yapınca ve stokta olmadıgı için Dell s2721dgf monitörü yolladılar direk. İPS 2K ve 1 ms GtG harika bir monitör. RX 570 yoksa 580,590 yollamaları lazım sana. Telefonla konuşursan kanunlardan bahset. Ben ne istersem onu yapmanız lazım diye diret. Kanunlar gayet açık ya birebir degişim yoksa misliyle degişimini talep ediyorsan bunu acilen yerine getirmek zorundalar.

THH başvuruları daha caydırıcı olmalı tek çare bu. THH'de kaybedilen dava başına 50.000 TL para cezası ayriyeten devlet kesecek bak bakalım o zaman THH'ye başvuru bile yaptırıyorlar mı sana?

Hayatımda gördügüm en igrenç, rezil firmaların başında geliyor bu firma. Evet kanunlar gayet açık ayıplı malın müşterinin istekleri dogrultusunda ya birebir degişimi yoksa misliyle degişimi yapılır. Mesela kanunlara uyan firmalardan örnek vereyim. Birisi Dell 2k TN monitörü agrıza yapınca ve stokta olmadıgı için Dell s2721dgf monitörü yolladılar direk. İPS 2K ve 1 ms GtG harika bir monitör. RX 570 yoksa 580,590 yollamaları lazım sana. Telefonla konuşursan kanunlardan bahset. Ben ne istersem onu yapmanız lazım diye diret. Kanunlar gayet açık ya birebir degişim yoksa misliyle degişimini talep ediyorsan bunu acilen yerine getirmek zorundalar.

THH başvuruları daha caydırıcı olmalı tek çare bu. THH'de kaybedilen dava başına 50.000 TL para cezası ayriyeten devlet kesecek bak bakalım o zaman THH'ye başvuru bile yaptırıyorlar mı sana?
50 bin tl. Ekonomi ve vatandaşın durumu ortadayken abartmışlar. Telefon görüşmesinden önce kanunlara tekrar bir göz atacağım. Zaten olay THH'ye taşınsa olay çok uzayacak. Umarım şu işi yarın hallederim ve Allah korusun bir daha bunlara işim düşmez.

Benim de Razer Electra V2 kulaklığım yeni bozuldu 350TL iade edelim dediler neymiş satışı durdurulmuş. Ya 7.1 özelliği olmayan versiyonunu alabilirmişim ya da iade olacakmış. Kulaklık olmuş 800TL. Razer desteğine başvurmuştum adamlar direk Türkiye'de çalışmıyor. Her neyse aynı durumda kaldım ama uğraşmayıp iade ettim. Tabi RX570 olmuş 4K o kadar zarar kabul edilemez, Ultra saçmalık olmuş. Millete garantiden 8 yıllık GTX570 yerine stokta yok diye GTX1070 yollarlar bize eski fiyatından iade derler.

Benim de Razer Electra V2 kulaklığım yeni bozuldu 350TL iade edelim dediler neymiş satışı durdurulmuş. Ya 7.1 özelliği olmayan versiyonunu alabilirmişim ya da iade olacakmış. Kulaklık olmuş 800TL. Razer desteğine başvurmuştum adamlar direk Türkiye'de çalışmıyor. Her neyse aynı durumda kaldım ama uğraşmayıp iade ettim. Tabi RX570 olmuş 4K o kadar zarar kabul edilemez, Ultra saçmalık olmuş. Millete garantiden 8 yıllık GTX570 yerine stokta yok diye GTX1070 yollarlar bize eski fiyatından iade derler.

Hakkınız yenmiş.

Çok bilmiş gibi yazmışsın görende bir şey biliyorsun sanacak ve inanacak. Yasaları bilmedigin çok açık ben sana ögreteyim, okuma zahmetinde bulunursan tabii.

"Satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya ücretsiz onarımı isteme hakları vardır. Tüketici dilediği hakkı kullanmakta serbesttir. Satıcı tüketicinin talebini yerine getirmek zorundadır."

Kanunlar gayet açık. Satıcının elinde muadil kart yoksa para iadesi yapar diye bir şey yok sayın bilir kişi. Magdur müşteri ne isterse onu yapmak zorundalar. Lütfen yanlış bilgi vermekten kaçının sizi raporluyorum yanlış bilgi verdiginiz için.
Selam,

Eğer muadil kart bulunmuyorsa para iadesi yapılır. Satıcı malın güncel fiyatından değil faturadaki fiyattan sorumlu tutulur.
Bunu eleştirmişsiniz ancak yukarıdaki cümlenin her bir kelimesi doğru.

6502 şu şekilde çalışıyor:

1-Misli ve sıfırıyla(katı, üstü değil, benzeri veya muadili demektir) değişim ve KDV dahil ücret iadesi hakkınız sadece ilk 180 gün(6 ay) içerisinde sorun yaşarsanız kullanabileceğiniz bir haktır. İlk 6 ay sonrasında garanti süresince kullanıcı hatasından kaynaklanmayan sorunlar için tek yaptırım hakkınız ücretsiz tamirdir. Buna rağmen 4 defa gönderdiğiniz ve tamir gördüğü halde sorunlar devam ediyorsa o zaman yine diğer seçimlik haklarınızı elde edebilirsiniz ancak onu da etkileyen farklı durumlar var.
2-Ayıplı mallarda firma size direkt ücret iadesi hakkı sunuyorsa diğer seçimlik haklarınızı kullanmayı kazanamıyorsunuz. Çünkü, kanunen sorun teşkil eden bir durum yok.
3-İlk 6 aydan sonra 4 defa tamir gördüğü halde çalışmıyorsa size ücret iadesi verilirse yine başka bir seçimlik hakkınız yok.
4- Artık üretilmeyen veya sıfırı stokta bulunmayan ürünlerle ilgili yine aynı kanun diyor ki yeniden üretimi aşırı maliyetli olacaksa tüketici sıfırıyla değişim hakkını kullanamaz, diğer seçimlik haklarından uygun olanı kullanabilir.

Firmanın size ayıplı malda KDV dahil ücret iadesi yapmasında herhangi bir sorun veya mağduriyet yok. Bu durumun size bir mağduriyet yaşattığı kanaatindeyseniz sorununuzun cevabını başka yerlerde (ekonomide) arayabilirsiniz.

Dakika 2.37

Yeni konular

Geri
Yukarı