Çözüldü Teknobiyotik Ücret İadesi Yapmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mionellessi

Decipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
İ5 12400F
Teknobiyotik'ten bir ürün sipariş vermiştim, aynı gün iptal ettim. 2 gün sonra sipariş onaylandı ve sitede "iade yapıldı, 1-10 gün içerisinde hesaba yansımaktadır" yazıyor. 9 gün oldu hâlâ iadem gelmedi. Banka kartıyla ödeme yaptığım için 1-2 gün içinde gelmesi lazımdı. Bugün e-posta attım cevap vermediler. Dün dekont istemek için e-posta attım "bankaya talimat verildi, dekont gelince göndereceğiz" dediler. Bugün cevap vermedikleri için Şikayetvar sitesine yazdım, 2 saat oldu ona da cevap gelmedi. Ücret iademi yapmama şansları var mı? Ne yapmalıyım?

Yaparlar ben pek beğenmiyorum Teknobiyotik yardımcı olmak adına biraz geride ama iadenizi yapacaklardır.

Yaparlar ben pek beğenmiyorum Teknobiyotik yardımcı olmak adına biraz geride ama iadenizi yapacaklardır.
Banka kartıma iade çok çabuk oluyor genelde. Hatta geçen pazar günü Amazon'dan verdiğim siparişi iptal ettim, pazar günü olmasına rağmen 15 dk sonra iadem geldi. Teknobiyotik mesajlarıma dönüş yapmıyor buna sinir oldum.

İadeler 7-14 gün arası değişir. Ben hiç görmedim 2 günde iade gelen ister banka kartı ister kredi kartı olsun. Bankanıza sorabilirsiniz, onlar gelen iadeyi görebiliyorlar henüz işlemdeyken.
Amazon iademi 15 dakikada yaptı, İtopya 1 günde yaptı. Daha önce başka iptallerim de oldu hep 1-2 günde iade oldu. Bankayı arayayım ben o zaman.

Banka kartıma iade çok çabuk oluyor genelde. Hatta geçen pazar günü Amazon'dan verdiğim siparişi iptal ettim, pazar günü olmasına rağmen 15 dk sonra iadem geldi. Teknobiyotik mesajlarıma dönüş yapmıyor buna sinir oldum.

Amazon'la teknobiyotiği karşılaştırmak yanlış olacaktır. En fazla 1 hafta daha bekleyin. İade gelmezse tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Amazon iademi 15 dakikada yaptı, İtopya 1 günde yaptı. Daha önce başka iptallerim de oldu hep 1-2 günde iade oldu. Bankayı arayayım ben o zaman.
Hocam bi yasal sınır var, o yasal çerçevede 14 gün içinde iade edebilir muhasebe departmanı.

Amazon müşteri memnuniyetini önemseyen bir firma. Ürün ellerine ulaşmadan bile size iade yapabilirler.

14 gün dolmasını bekleyeceğim o zaman mecburen, 1 gün içinde yollamak varken neden 14 gün bekletirler ki? @deniz04 @Elio Talvinen
Dediğim gibi, bankanızla konuşun. Eğer beklenen bir iade varsa onlar zaten söyler. Eğer iade göremiyoruz derlerse Teknobiyotik'i arayıp konuşun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı