Çözüldü Teknobiyotik Ücret İadesi Yapmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amazon ürün kargoya hazır hale gelene kadar paranızı çekmez, dolayısıyla siparişi iptal ettiğinizde paranız çekilmemiş olduğu için kısa sürede hesabınızda olur. Ancak çoğu firma siparişi verdiğiniz gibi paranızı çekiyor ve iadeler banka kaynaklı uzun sürebiliyor. Sorunun firma kaynaklı olduğunu zannetmiyorum ama elbette durumu takip etmekte fayda var.

Amazon (iyzico). hepsiburada vs. provizyonda bekletiyor, o yüzden iadeler hızlı gerçekleşiyor. Teknobiyotik hakkında bilgim yok ama elbet yapacaklardir.

Dediğim gibi, bankanızla konuşun. Eğer beklenen bir iade varsa onlar zaten söyler. Eğer iade göremiyoruz derlerse Teknobiyotik'i arayıp konuşun.
Bankayı aradım herhangi bir işlem yok dediler. Teknobiyotik e-postalarıma cevap vermiyor. Arayınca telefonu yüzüme kapatırlar diye aramak da istemiyorum. Önümüzdeki pazartesi günü 14 gün olacak, beklesem mi? @aksbrk

Bankayı aradım herhangi bir işlem yok dediler. Teknobiyotik e-postalarıma cevap vermiyor. Arayınca telefonu yüzüme kapatırlar diye aramak da istemiyorum. Önümüzdeki pazartesi günü 14 gün olacak, beklesem mi? @aksbrk
Kapatmazlar hocam, müşteri hizmetlerinde ilgi fena değil. Siz arayın.

Geçen hafta aradığımda bizim iadelerimiz 10 gün sürüyor demişlerdi. Tamam bunu anladım ama "bankaya talimat verildi" dedikleri için insanı şüphelendiriyorlar. Yine e-posta attım, cevap gelmezse arayacağım.

Muhasebe departmanına bağlanmak istediğimde telefon direkt kapanıyor, ulaşamıyorum.

Aradım zor da olsa ulaştım muhasabeye, telefondaki kişi "normalde iadeler kısa sürüyordu evet ama banka değişikliği yaptık size denk geldi, ben sizin numaranızı alayım bugün size olumlu ya da olumsuz olarak bilgilendirme yapacağım" dedi. İçim biraz da olsa rahatladı ama süreç daha ne kadar uzayacak bilemiyorum. @Elio Talvinen @aksbrk

Edit: Muhasebe tarafından arandım, "iade işleminiz gerçekleştirilmiştir, bugün ya da yarın paranız gelir" dedi. Para geldiği zaman konuyu kapatacağım.

Edit2: Dün para iademin yapılacağı söylendi ama bugün de param gelmedi. Teknobiyotik destek ekibine yazıyorum mesajımı görüp cevap vermiyorlar. 1-10 gün içinde iade hesabınıza gelecek demişlerdi 10 gün oldu. Polise mi başvurmam gerekiyor? Tüketici Hakem Heyeti kararı uzun sürer, ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Aradım zor da olsa ulaştım muhasabeye, telefondaki kişi "normalde iadeler kısa sürüyordu evet ama banka değişikliği yaptık size denk geldi, ben sizin numaranızı alayım bugün size olumlu ya da olumsuz olarak bilgilendirme yapacağım" dedi. İçim biraz da olsa rahatladı ama süreç daha ne kadar uzayacak bilemiyorum. @Elio Talvinen @aksbrk

Edit: Muhasebe tarafından arandım, "iade işleminiz gerçekleştirilmiştir, bugün ya da yarın paranız gelir" dedi. Para geldiği zaman konuyu kapatacağım.

Edit2: Dün para iademin yapılacağı söylendi ama bugün de param gelmedi. Teknobiyotik destek ekibine yazıyorum mesajımı görüp cevap vermiyorlar. 1-10 gün içinde iade hesabınıza gelecek demişlerdi 10 gün oldu. Polise mi başvurmam gerekiyor? Tüketici Hakem Heyeti kararı uzun sürer, ne yapmalıyım?
Cimer'e yazın ilk olarak. Ancak bankayla da görüşün banka tarafı da iadeleri onaylaması gerek.

Cimer'e yazın ilk olarak. Ancak bankayla da görüşün banka tarafı da iadeleri onaylaması gerek.
Ben ödemeyi kredi kartıyla yapmadım banka kartıyla yaptım, banka kartlarında da provizyon oluyor mu? Oluyorsa arayıp sorayım ondan sonra Cimer'e mi yazayım?

Ben ödemeyi kredi kartıyla yapmadım banka kartıyla yaptım, banka kartlarında da provizyon oluyor mu? Oluyorsa arayıp sorayım ondan sonra Cimer'e mi yazayım?
Banka kartı ile de alsanız EFT/Havale gibi yollarla göndermiyorlar. Pos hangi şirketse onunla iletişime geçiyorlar önce sonra iadeyi banka görüyor, onu da onaylayınca para geri gelmiş oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı