Teknobiyotik'ten alınan işlemcinin faturasında Akortek Bilişim kaşesi var

ismail34

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, 23 Eylül'de Trendyol'dan Teknobiyotik isimli satıcıdan Ryzen 5 5600 işlemci satın aldım. Almadan önce resmi distribütör garantili mi diye baktım ve öyle yazıyordu. Ürün elime ulaştı, üründe ne fatura, ne garanti belgesi var. Trendyol üzerinden garanti belgesi ve fatura talebinde bulundum. 2 talebime de sadece e-fatura göndermişler. Garanti belgesi yerine geçiyor diye de belirtmişler.

E-faturada akortekbilisim kasesi vardı. Teknobiyotiği aradım bu ürünün garanti belgesi yok, hangi distribütör'e bağlı bilmiyorum. Bütün distribütörlerden garanti sorgulaması yaptım fakat bir sonuç alamadım. Teknobiyotik firmasıyla görüştüm ve bu sefer ürün bizim garantimiz altında demeye ve kaba konuşmaya başladı. İşte ürününüzü alalı daha 3 gün olmuş, ürün bizim garantimiz altında.

Daha sonra bende sordum "bu ürünün distribütör kim?" diye. Markanın Türkiye'deki distribütörlerinin sitelerinden garanti sorgulaması yaptığımda sonuç alamıyorum diye. Endeks bilisimin sitesinden vs kontrol ettim sonuç yok falan dedim. Tekrar " ürün bizim garantimiz altında, bizde endeks bilisimden alıyoruz" vs. dedi.

Benim anladığım, bunlar ürünü yurt dışından alıp distribütör garantili diye pazarlıyorlar. Sattıktan sonra da ürün bizim yetkili servisimiz olan akortekbilisim garantisi altındadır diyorlar. Bu nasıl bir ticaret ahlakıdır. Bilseydim Amazon Germany'den alırdım arkadaşlar. Adamlar resmi distribütör olmamalarına rağmen kendilerini öyle pazarlayıp ürün satıyorlar.

Dosya Ekleri

• dst.JPG
    dst.JPG
    183,3 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleme:
Akortekin kendilerinin olduğunu zaten biliyorum. Benim anlattığım durumu anlamamışsınız sanırım. Ürünü resmi distribütör garantisi altında satıyorlar. Akortek ne zamandan beri AMD'nin resmi distribütörü? AMD'nin sitesinde isimleri de yok.

Akortekin kendilerinin olduğunu zaten biliyorum. Benim anlattığım durumu anlamamışsınız sanırım. Ürünü resmi distribütör garantisi altında satıyorlar. Akortek ne zamandan beri AMD'nin resmi distribütörü? AMD'nin sitesinde isimleri de yok.
Yok zaten distribütörler ama resmi değil. Şöyle ki fansız, kutusuz işlemciler zaten garanti kapsamında olmayan işlemcilerdir. Dolayısıyla kendilerinin garantör olmaları normal ancak resmi distribütör dedilerse yalan söylemişler açık açık.

Yok zaten distribütörler ama resmi değil. Şöyle ki fansız, kutusuz işlemciler zaten garanti kapsamında olmayan işlemcilerdir. Dolayısıyla kendilerinin garantör olmaları normal ancak resmi distribütör dedilerse yalan söylemişler açık açık.

Resmi distrübitör garantisi olduğunu belirttikleri için aldım zaten. Kutulu olarak satın aldım. Almadan önce de bilerek Trendyol satıcıya sor kısmından sordum. İthalatçı ve resmi distribütör garantisini. Aşağıyada görseller eklıyorum.

İade edebilirsin 15 günü geçmediyse.

İşlemciyi taktım bilgisayara. Trendyol'a durumu aktardım onlarda sağ olsunlar müthiş çözüm odaklılar. Sorun yaşadığım firmaya tekrar beni yönlendirip iletişim numaralarını yolluyorlar.

Dosya Ekleri

• 35.JPG
    35.JPG
    139,1 KB · Görüntüleme: 95
  • 34342.JPG
    34342.JPG
    27,7 KB · Görüntüleme: 87
Resmi distrübitör garantisi olduğunu belirttikleri için aldım zaten. Kutulu olarak satın aldım. Almadan önce de bilerek Trendyol satıcıya sor kısmından sordum. İthalatçı ve resmi distribütör garantisini. Aşağıyada görseller eklıyorum.
Trendyol açıklaması yanlış olmuş gibi. Buna önem veriyorsanız keşke Amazon, Hepsiburada gibi sitelerden kendi satıcılarından alsaydınız.

Pardon? Ürünün satış detaylarına dikkat etmeyip neye edeceğim? Durumu belirtmeme rağmen ürün günlerdir bu şekilde satışta. Yanlış yazmışız deyip işin içinden çıkılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı