Teknobiyotik'ten alışveriş yapılır mı?

HM35

Hectopat
Daha fazla  
Teknobiyotiğin 2009'dan beri hizmet verdiğinin farkındayım. İyi bir şirket tabii ki de ama şüphelerim var. Mesela alacağım işlemci kutusuz ve soğutucusuz gelecek mesala kargoda taşınırken zarar gelir mi ya da ürün arızalı geldi ve iade istedim 10 gün içinde paramı geri alabilir miyim? Ayrıyeten kendi yapmış olduğum bilgisiyarı artık sizin çektiğiniz videolarla yapıcam inş şimdi kuzu kuzu yatıyolar ama şüphelerim var emeğim boşa gider mi ?

Vatandan aldığım zalman z3 plus- GTX 1060 ve h110m pro vd anakartım var. Size sormak istediğim işlemci ve soğutucuyu ucuz oldugu için teknobiyotikten almayı düşünüyorum. Ayriyeten garanti şüphesi olan ve görmeden bir malı almak garip geldiği için alamıyorum güvenemiyorum. Sıkıntı çıkmayacağını söyleyenler oldu fakat size soracağım. i5 6500 soğutucusuz ve kutusuz gelen işlemci zarar görür mü sorusu yeni bi sistem aldığım için en azından ufak tefek yerlerden kar etmeyi düşünüyorum param olmadıgı için o zaman 798 TL'lik fırsatı kaçırdım. Teknobiyotik'ten i5 6500 getirmemde sakınca olur mu, zarar görür mü sorusu var kafamda eğer bozulur veya hasar görürse nereye götüreceğim bunları? Teknobiyotik destek sistemine yazabilirdim ama sizin alışveriş yapmış oldugunuz bir site oldugu için size sorma gereği duydum. Belki çok işiniz olabilir bir iki cümleyle yanıtlayın lütfen. Sistemim şöyle olacak;

h110m pro vd (vatan )-------------------------188lira
z3 plus kasa (vatan)---------178lira
zotac amp edition GTX 1060 (vatan)-----1056lira
corsair 8GB 2400 MHz CL 14 (vatan)----- 210lira

Vatandan aldıklarım ama daha denemedim. Son kalan ürünmüş kutusu açıktı yani GTX1060'ın umarım sorun olmaz. Kasada denemişler sadece. Aşağıda teknobiyotikten almak istediklerim var.

akasa 50 liralık soğutucu (teknobiyotik)
i5 6500 ( teknobiyotikten alıcam)- 760 (kutusuz-soğutucusuz) --(zararsız bi şekilde gelir mi? işlemci sonuçta zarar görme olsılığı yüksek )
600w high power (teknobiyotik)---229lira

Teknobiyotikten alacaklarım ama size soruyorum sizce almalı mıyım? Alırsam ve garantisi olan ürün bozulursa geri mi göndermek zorundayım Teknobiyotiğe yoksa garanti şirketlere şehir merkezlerinde var mı ? İşlemci ve PSU'ya fazladan para vererek vatandan mı almalıyım? Monitör önerisi 1080p ve 1ms 500-600 lira 60 Hz 75 Hz olabilir. 75 Hz zor tabide 21.5 inç tercihimdir. 24 inç alışamam galiba. Vievsonic vx2257 almayı düşünüyorum vatanda 650 lira daha ucuz bir yer varsa yazarsınız. Sizin tecrübelerinize ve düşüncelerinize ihtiyacım var umarım yardımcı olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknobiyotik güvenilir. Daha önce kasa ve işlemci soğutucu almıştım. İşlemci soğutucunun istediğim modeli ellerinde olmadığı için bir alt modelini göndermişler. 15 gün içerisinde geri kalan parayı hesabıma yatırdılar. Hepsiburada sitesi ile anlaşmalılar. Hepsiburada üzerinden almıştım. İçinde şüphe olmasın bence güvenilir. Vatandan bir şey alma. Yüz yüze muhatap olabileceğin bir yer arıyorsan, tabii ki vatan bilgisayar. Fiyat için hepsiburada ve çok farlı siteler var. Kısacası daha önce alış-veriş yaptığım için, güvenilir.

Topladığım 2 sistemi oradan topladım, arkadaşlarıma da oradan sistem topladık. Hiç bir sıkıntı olmadı, müşteri hizmetleri de çok iyidir. Yaklaşık 15 bin liralık bir işlem hacmine sahibim var orada.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı