Teknobiyotik'ten alışveriş yapmayın!

Ekran kartınız nedir? Mesela sorunlu bir AMD ekran kartı almış olabilirsiniz. Bu durumda Teknobiyotik firmasını değil ekran kartını suçlamanız gerekir. 🙃
Siz ne kullanıyorsunuz? Durun tahmin edeyim, NVIDIA? Fanboyluk yapmayın. Her ekran kartı veya sistem sorunlu olabilir. Kötünün iyisine de denk gelirsiniz, iyinin kötüsüne de.

Siz ne kullanıyorsunuz? Durun tahmin edeyim, NVIDIA? Fanboyluk yapmayın. Her ekran kartı veya sistem sorunlu olabilir. Kötünün iyisine de denk gelirsiniz, iyinin kötüsüne de.
RX kartlarında driver sorunu olduğu bilinen bir gerçek. Bu fanboyluk değil. Her hafta RX kartlarda sorun yaşayanlar konu açıyorlar. Dünyada da aynı şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

RX kartlarında driver sorunu olduğu bilinen bir gerçek. Bu fanboyluk değil. Her hafta RX kartlarda sorun yaşayanlar konu açıyorlar. Dünyada da aynı şekilde.

RX kartlarda sürücü sorunu var, biliyorum. Bilgisayar başlarken daha POST ekranında sürücü mü kullanıyor bilgisayar? Arkadaşın bilgisayarı sürekli reset atıyormuş, demek ki sürücü ile bir alakası yok, ya da kartla.
Kaldı ki ekran kartı sürücüsü olmadan da çalışabilir. Fakat çözünürlük ya da performans sıkıntısı olur. Kısa süreliğine falan kullanabilirsiniz. Arkadaş sürücü kaldırıp denesin bir de, eğer sorunu çözülürse özür dileyeceğim. @adnanvo

Arkadaşlar bilgisayar toplayıp alalı 3 ay oldu hala kullanamıyorum ve 1 aydır poşetlerine, kılıflarına geçirilmiş şekilde bekliyor ürünlerim. Muhtemelen daha 2 3 ay boyunca böyle kalacak. Ben mağdur oldum başkası olmasın diye yazıyorum bunları, ürün alacaksanız sırf biraz daha ucuza gelsin diye bu firmayı seçmeyin.

4 Kere gönderdim dördünde de yaptıklarını söylediler fakat bilgisayarı açtığımda hala aynı sorunla karşılaşıyordum bildiğiniz dalga geçiyorlar yani. En sonunda tüketici haklarına gitmekten başka çarem kalmadı fakat bildiğiniz gibi orada da süreç yavaş işliyor ve mecburen hala beklemem gerekiyor. Ayrıca dolar da yükselmeye devam ettiği için Haziran'da 5K küsur topladığım kasayı kim bilir 2-3 ay sonra ne kadara toplayabileceğim.

Kısaca özetlemem gerekirse 100 200 lira daha fazla verin İtopya tarzı sitelerden alın zaten aradaki fiyat farkını Teknobiyotik'e ödediğiniz kargo-montaj vs parasıyla kapatmış oluyorsunuz.
hocam okuduğuma göre pc sürekli reset atıyomus win 10 pro deneme sürümü bitmiştir ondan öyle şeyoluyor diye biliyorum bilgisayarlardan çok anlamıyorum

Hep söyledim, yine söyleyeceğim. Bu denli yüksek fiyatlı elektronik eşya satın alımlarını uzaktan alış-verişle yapmayın.

Ekran kartı aldım Vatan'dan, sorunlu çıktı. 2 kez gönderdim ikincisinde iade aldım. Yani gidecek bir mağaza olması şart diye düşünüyorum. Özellikle Türkiye'deki kargo sektörünü (kendim de içindeyim ama YK/Aras gibi firmalar değil) düşünürsek bu tür ürünleri uzaktan getirtmek çok riskli.

Bilgisayarınıza ne oldu?

Hocam şu an siyah poşette tüketici haklarından gelecek kararı bekliyor.
Hocam okuduğuma göre PC sürekli reset atıyormus Win 10 Pro deneme sürümü bitmiştir ondan öyle şeyoluyor diye biliyorum bilgisayarlardan çok anlamıyorum.

Keşke öyle olsa, çalışsın diye kaç tane Windows sürümü aldım bir bilseniz.
Hocam bu video ne anladığımızı açıklıyor. Detaylı anlatır mısınız?

Reset sorunu var, çözmek için her şeyi yaptım. Buraya birkaç tane konu açtım öyle de olmadı. 4 kere aldığım yere yolladım bizde çalışıyor diyerek geri yolladılar fakat aynı sıkıntı vardı. Şu an tüketici haklarının kararını bekliyoruz.
Ekran kartınız nedir? Mesela sorunlu bir AMD ekran kartı almış olabilirsiniz. Bu durumda Teknobiyotik firmasını değil ekran kartını suçlamanız gerekir. 🙃
Nvidia 1660S

Geri
Yukarı